Dokładnie 41,9% Polaków, biorących udział w ankiecie, zaplanowało na 2024 rok metamorfozę swojego uzębienia - to wynik sondażu przeprowadzonego przez UCE RESEARCH i IMPLANT MEDICAL. To duża zmiana w podejściu do stomatologii, gdzie jeszcze nie tak dawno temu dentystę odwiedzało się głównie z bólem, a dbanie o piękny uśmiech uchodziło za zbędny wydatek.

 

Inwestycja w swoją pewność siebie, zwłaszcza wśród ludzi młodych, na których nakładana jest duża presja, nie jest niczym dziwnym. Tym mniej zaskakujące są wyniki sondażu przeprowadzonego przez UCE RESEARCH i IMPLANT MEDICAL na reprezentatywnej próbie 1032 dorosłych Polaków. Jak podaje serwis infodent24.pl, aż 41,9% Polaków planuje na 2024 roku metamorfozę swojego uzębienia. Wciąż wiele osób, bo 38,3% ankietowanych nie planuje metamorfozy zębów w najbliższych miesiącach. Oprócz wysokich cen usług dentystycznych stoi za tym niewiedza na temat stanu uzębienia oraz możliwości, jakie daje stomatologia estetyczna. 19,8% Polaków jest z kolei wciąż niezdecydowanych.

Co pokazują wyniki sondażu? Polacy raczej nie są zadowoleni ze swojego uzębienia, są za to otwarci na usługi stomatologii estetycznej, która oferuje im metamorfozę uśmiechu. Przeszkodę stanowią natomiast zasoby finansowe. W gronie osób zdecydowanych na metamorfozę przeważają młodzi dorośli oraz osoby zarabiające ponad 9 tys. zł netto miesięcznie. Przy rosnących cenach usług dentystycznych nie dziwi zatem, że takich planów na rok 2024 nie mają seniorzy czy respondenci z dochodem poniżej 3 tys. zł miesięcznie.

W czasach, gdy pieniądz traci na wartości, Polacy chętniej inwestują we własne zdrowie i samopoczucie. Przy czym, jak pokazały wyniki sondażu, poprawę estetyki uśmiechu planują głównie kobiety – taką chęć zadeklarowało 44,7% respondentek i 38,7% mężczyzn. Dotyczy to głównie osób w przedziale wiekowym 18-24 lat, co może sugerować, że popyt na stomatologię estetyczną jest najsilniejszy wśród przedstawicieli pokolenia Z, aktywnie korzystających z mediów społecznościowych.

Źródło: www.infodent24.pl