Nasze doświadczenie, Twoje bezpieczeństwo – dokładnie takie motto przyświeca działalności gabinetów Juwena, które z kamerą odwiedziła redakcja Zatoki Piękna. Czym wyróżnia się klinika, jak wygląda wizyta i jakie zabiegi wykonywane są w niej najczęściej?

 

Dwie dekady temu mało nasycony rynek medycyny estetycznej dawał nowym podmiotom ogromne możliwości. Właściciele klinik musieli jednak zatroszczyć się o każdy szczegół, dbając choćby o profesjonalne podejście do pacjentów, ich bezpieczeństwo, a także edukację. Wiedza pacjentów na temat zabiegów nie była bowiem tak powszechna jak dziś. Istnieją jednak gabinety, które z tym wszystkim doskonale sobie poradziły i nieustannie się rozwijają. Przykład? Gabinety dermatologii estetycznej, laserowej i dermatochirurgii Juwena, które działają już od 2001 roku i mimo pojawienia się od tego czasu ogromnej konkurencji, nadal są liderami, prowadząc stałych pacjentów i zdobywając kolejne branżowe nagrody.

 

Oglądaj relację wideo!

  

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

 

Ponad 20 lat gabinetów Juwena

Powstały w 2001 roku gabinet Juwena był jednym z pierwszych na polskim rynku dermatologii estetycznej i medycyny anti-aging. Od początku dużą uwagę przykładano do jakości oraz standardów bezpieczeństwa, stawiając na sprawdzone, dobrze przebadane procedury medyczne. Od tego czasu, jeśli chodzi o podejście, nic się nie zmieniło. Dla zachowania najwyższych standardów specjaliści zatrudnieni w gabinetach Juwena nieustannie doskonalili swoje umiejętności i wiedzę, uczestnicząc czy to w szkoleniach, czy w kongresach z dziedziny dermatologii estetycznej. Nieustanny rozwój pozwolił uniknąć rutyny i zachować pasję, które jeszcze bardziej zbliżyły zespół do zbudowania silnej marki i zdobycia zaufania pacjentów.

- Nasze gabinety powstały niemal ćwierć wieku temu, w czasach, gdy medycyna estetyczna i anti-aging dopiero raczkowały. Tworząc jedne z pierwszych tego typu gabinetów w Polsce, od początku postawiliśmy na bezpieczeństwo i wysoką jakość naszych usług, zarówno w odniesieniu do procedur medycznych, kosmetologicznych, jak i kwalifikacji personelu. W Juwenie pracujemy zespołowo - łącząc doświadczenie i wiedzę zarówno lekarzy różnych specjalności, jak i kosmetologów. Pozwala nam to działać holistycznie, co przekłada się na satysfakcjonujące pacjentów efekty końcowe – powiedziała naszej redakcji lek. Anna Pala, założycielka kliniki.

W gabinetach Juwena przeprowadzane są m.in. zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej, w tym mezoterapia igłowa, iniekcje toksyny botulinowej, korekcja owalu twarzy kwasem hialuronowym, modelowanie ust czy zabiegi z wykorzystaniem nici wchłanialnych. Ważne miejsce w portfolio zabiegowym zajmuje też laseroterapia, m.in. blizn potrądzikowych, blizn pourazowych, rozstępów, przebarwień i naczyń. Ich działalność nie ogranicza się jednak do dermatologii. Jako że Juwena to gabinety lekarskie, pracują w nich też specjaliści z zakresu chirurgii estetycznej, przeprowadzający choćby chirurgiczny lifting powiek, korektę uszu nićmi czy lipotransfer. Przez kolejne lata działalności Juweny do menu zabiegowego wprowadzono również inne procedury, w tym terapię wypadania włosów.

 

Wizyta i zabiegi w gabinecie Juwena

Nowoczesne gabinety dermatologii estetycznej, laserowej i dermatochirurgii Juwena swoje sukcesy zawdzięczają wielu czynnikom, od pomocy medycznej w licznych problemach dermatologicznych, przez rozbudowane menu zabiegowe, po niezwykłą atmosferę w gabinetach. - Ci, którzy nas znają, wiedzą, że każda chwila w naszych gabinetach, to czas spędzony w miłej, ale przede wszystkim bezpiecznej i profesjonalnej atmosferze – podkreśliła w rozmowie z Zatoką Piękna Magdalena Śpiewak, manager gabinetów Juwena.

Podstawą leczenia w gabinetach Juwena jest dokładna analiza problemów dermatologicznych i stworzenie planu w oparciu nie tylko o oczekiwania pacjenta, ale przede wszystkim o zabiegi, które pozwolą zadbać o zdrowie skóry. - Juwena to gabinety lekarskie, stąd naszą wspólną drogę zaczynamy właśnie od konsultacji dermatologicznej. Zanim przystąpimy do ustalania planu dalszego działania, musimy ocenić stan skóry. Zawsze uczulamy pacjentów, że naszym celem jest piękna, ale przede wszystkim zdrowa skóra – podkreśliła lek. Anna Pala. - Po przeprowadzeniu wywiadu i poznaniu oczekiwań pacjentów, możemy przystąpić do zaplanowania konkretnych procedur medycznych i kosmetologicznych – dodała.

Od samego początku gabinety Juwena specjalizują się przede wszystkim w dermatologii estetycznej. Przez ponad 20 lat wśród zabiegów liderem niezmiennie są iniekcje toksyny botulinowej, połączone z zabiegami regenerującymi skórę. - Obecnie najczęściej wśród tychże zabiegów wykonuje się bardzo wygodne dla pacjenta, a zarazem bezpieczne 5-punktowe liftingi z użyciem kwasu hialuronowego. Połączenie zabiegu z użyciem toksyny botulinowej, która relaksuje mięśnie twarzy i kwasu hialuronowego, daje nam gwarancję bardzo kompleksowej opieki nad skórą – wyjaśniła właścicielka kliniki. 

Konsulatcja z dr A. Palą
Konsulatcja z dr A. Palą

Od medycyny anti-aging do kosmetologii

Boom na zabiegi regeneracyjne, innowacyjne technologie, nowoczesne preparaty do zabiegów, a przy tym wszystkim nacisk na podejście holistyczne do pacjenta – jak z tym wszystkim radzą sobie specjaliści z gabinetów Juwena? Jak powiedziała lek. Anna Pala, lekarze oraz kosmetolodzy tworzą tutaj jeden zespół, działający wspólnie na rzecz satysfakcji pacjenta oraz dla uzyskania jak najlepszych efektów zabiegowych. Więcej na ten temat mówi nam manager kliniki.

- W gabinetach Juweny oferujemy pacjentom szeroką gamę zabiegów kosmetologicznych. Dobieramy je tak, aby uzupełniać główne procedury medyczne. Pracujemy wyłącznie w oparciu o najwyższej jakości, sprawdzone preparaty. Z wielką uwagą, dbając o komfort naszych pacjentów, dobieramy z nowości to, co w bezpieczny sposób zapewni jak najlepsze i jak najtrwalsze efekty – opowiedziała Magdalena Śpiewak. Co ważne, kontakt z pacjentem nie ogranicza się do jednorazowej wizyty i dla specjalistów kliniki równie ważne, jak zabiegi, są zalecenia pozabiegowe.

- Zanim pacjent opuści nasze gabinety, otrzymuje pełny pakiet informacji z zaleceniami, jak dalej dbać o kondycję swojej skóry, tak aby jak najdłużej zachować efekty uzyskane podczas zabiegów. Z reguły od razu ustalamy termin kolejnych spotkań. Bo jak ktoś raz nas odwiedzi, to wchodzi w krąg stałych pacjentów Juweny. Tak właśnie procentuje hasło, które przyświeca nam od początku działalności: Nasze doświadczenie, Twoje bezpieczeństwo – podsumowała Magdalena Śpiewak.

Materiał powstał we współpracy z Juwena