XXIII Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging odbył się pod hasłem: W pojedynkę możemy zrobić tak niewiele. Razem możemy zrobić tak dużo. Kongres był okazją do wymiany doświadczeń, zdobycia cennej wiedzy wprost od najbardziej doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej, a także zapoznania się z nowościami i ofertą biorących udział w wydarzeniu dostawców preparatów i urządzeń.

 

Oglądaj naszą relację z kongresu!

 

Kongres organizowany przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, odbył się w dniach 17-19 marca w Hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie i przyciągnął wielu znakomitych lekarzy zarówno z Polski, jak i ze świata.

- Na tegoroczny kongres zaprosiliśmy bardzo wielu znamienitych gości, zarówno z Polski, jak i z zagranicy, gdyż zależy nam na wysokim, merytorycznym poziomie kongresu. – powiedziała w rozmowie z redakcją Zatoki Piękna dr Krystyna Pawełczyk-Pala, Prezes SLDE.

Program tegorocznej edycji był bardzo bogaty, składał się z wykładów i dyskusji na temat najnowszych osiągnięć w medycynie estetycznej i dermatologii. Podczas kongresu poruszono wiele tematów, które cieszyły się szczególnym zainteresowaniem uczestników. Jednym z nich były egzosomy, które eksperci uważają za przyszłość medycyny estetycznej. Egzosomy to nowa technologia, która umożliwia regenerację procesów skórnych, zapewnia wszechstronność w leczeniu m.in. alopecji, trądziku różowatego, przebarwień pigmentacyjnych i trądziku pospolitego.

Dmitrij Gabczenko, Hugues Cartier, Estera Gabczenko
Dmitrij Gabczenko, Hugues Cartier, Estera Gabczenko

Kongres zwracał uwagę również na etykę i zagadnienia prawne w medycynie estetycznej, z tego powodu po raz pierwszy w historii kongresu pojawiła się tak duża grupa prawników. Lekarze uczestniczący w kongresie podkreślali, że ich celem jest pomaganie pacjentom, ale równocześnie dbają o to, aby zabiegi były przeprowadzane zgodnie z protokołami i nie narażały pacjentów na niepotrzebne ryzyko. 

- Naszym zadaniem jako lekarzy jest pomagać ludziom w problemach, natomiast również jako środowisko lekarzy nie zgadzamy się na okaleczanie ludzi i wykonywanie zabiegów na zasadzie: ja sobie życzę. Dlatego ten kongres jest poświęcony etyce i zagadnieniom prawnym. Po raz pierwszy kongres ten ma tak dużą grupę prawników. – podkreśliła dr n. med. Ewa Kaniowska, Prezes SLDE.

Dr n. med. Ewa Kaniowska, Estera Gabczenko
Dr n. med. Ewa Kaniowska, Estera Gabczenko

XXIII Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging okazał się wyjątkowy pod wieloma względami. W sobotę 18 marca po raz pierwszy odbyła się Uroczysta Gala 23 Lata Razem, która miała na celu uhonorowanie firm, które od wielu lat pomagają lekarzom w promowaniu i stosowaniu procedur medycznych o najwyższym profilu bezpieczeństwa. Wśród nagrodzonych nie mogło zabraknąć redakcji Zatoki Piękna, która od samego początku medialnie wspiera kongres organizowany przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

- Tegoroczna, bardzo uroczysta gala pod hasłem 23 lata Razem była zorganizowana w celu podziękowań naszym Partnerom, którzy od 23 lat wspierają rozwój naszego Stowarzyszenia, była poświęcona mediom, które są z nami też od wielu, wielu lat oraz chcieliśmy docenić też naszych współpracowników, ponieważ to co dla nas jest najbardziej istotne, to są relacje i ludzie. - powiedziała naszej redakcji dr Kinga Nicer Prezes SLDE.

Zarząd Stowaryszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych
Zarząd Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych

Kongres był doskonałą okazją do spotkania się, wymiany doświadczeń i zdobycia nowej wiedzy. Uczestnicy podkreślali, że kongres był perfekcyjnie zorganizowany i miał znakomity program naukowy. Organizatorzy kongresu zostali uhonorowani gratulacjami za promowanie edukacji i konsolidację środowiska medycznego. Podsumowując, tegoroczny kongres był kolejnym krokiem do dalszego rozwoju medycyny estetycznej i dermatologii oraz umocnienia współpracy między lekarzami z różnych krajów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom kongresu, naszym partnerom i wykładowcom. Zapraszamy serdecznie wszystkich Państwa na 24 kongres w przyszłym roku. - podsumowała dr hab. n. med. Elżbieta Kowalska-Olędzka, Prezes SLDE.