Jedno z najważniejszych wydarzeń już za nami. XXII Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging odbył się w dniach 11-13 marca 2022 roku w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych pozwoliło zaprezentować się kilkudziesięciu wystawcom, a bogaty program wydarzenia stał się doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń wśród lekarzy medycyny estetycznej. Na miejscu nie mogło zabraknąć oczywiście redakcji Zatoki Piękna, która objęła wydarzenie patronatem medialnym. 

Oglądaj naszą relację!

 

Od ponad 22 lat nam, organizatorom przyświeca ten sam cel: konsolidacja środowiska lekarskiego, współpraca, promowanie etycznych postaw, nauka, edukacja, samokształcenie, praca z dobrymi, bezpiecznymi, przebadanymi produktami i technologiami, ale celem nadrzędnym pracy lekarza jest zawsze bezpieczeństwo jego pacjenta. - mówiła dr Kinga Nicer, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia.

W dobie pandemii organizacja wielu wydarzeń stała pod znakiem zapytania. W tym roku organizacja XXII Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging przebiegła jednak bez zakłóceń. - Była długa przerwa, więc tym bardziej się cieszę, że mogłam tutaj uczestniczyć w spotkaniu, spotkać tez innych kolegów, koleżanki-lekarzy i wymienić swoje doświadczenia po takiej przerwie. A to, co jest najbardziej interesujące, to to, że w końcu idzie trend medycyny estetycznej w stymulację skóry – mówiła dr Magda Brona-Teżyk, lekarz stomatolog i specjalista medycyny estetycznej.

Wydarzenie zgromadziło w jednym miejscu setki lekarzy, autorytetów i przedstawicieli producentów oraz dystrybutorów urządzeń i preparatów wykorzystywanych w medycynie estetycznej. - Taki kongres, wymiana doświadczeń i możność porozumiewania się między lekarzami jest dla nas niezwykle istotna i ważna. Bardzo się cieszymy, bo przechodzi to zupełnie nasze oczekiwania, jest ponad 1100 osób. To świadczy o tym, że rzeczywiście jako lekarze jesteśmy spragnieni tego spotkania i tej wymiany doświadczeń – podkreślała dr n. med. Ewa Kaniowska, Prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

XXII Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging zapisze się w historii nie tylko jako wydarzenie o fantastycznej frekwencji. Na uwagę zasłużyły też – jak słusznie zauważył w rozmowie z Zatoką Piękna specjalista dermatolog dr Michał Kaniowski – bardzo ambitny program pod kątem naukowym oraz obecność Benjamina Aschera z IMCAS. - Jesteśmy zaszczyceni, że przyjechał do nas Benjamin Ascher, nasz przyjaciel, dyrektor naukowy IMCAS. Mamy też oficjalny patronat tak znanej na całym świecie organizacji i takiej prestiżowej jaką jest IMCAS, to na pewno jedna z nowości – powiedział dr Michał Kaniowski.

Dermatologia w dobie pandemii Covid-19, regeneracja skóry za pomocą biostymulatorów i terapii nieinwazyjnych, łysienie jako problem nie tylko estetyczny, a do tego sesje o toksynie botulinowej, wypełniaczach czy nowych technologiach w medycynie estetycznej – to tylko część zagadnień, które poruszono podczas kongresu. - Mamy dużo paneli eksperckich poświęconych najnowszym technologiom, mamy zarazem zabiegi workshopowe, jeśli chodzi o techniki wypełnień czy też toksynę botulinową, specjalne panele eksperckie dot. powikłań – podkreślał podczas kongresu dr Michał Kaniowski.

W rozmowach i sesjach eksperckich nie zabrakło też odniesień do filozofii naturalnego efektu zabiegów. - Jest to kolejne spotkanie, na którym bardzo dużo mówione jest o biostymulatorach i widać, że jesteśmy na etapie takiego rozwoju, ale też szerokiego stosowania biostymulatorów. Naszym celem jest teraz kondycja i jakość skóry, to daje bardzo piękny, naturalny efekt. To jest teraźniejszość i przyszłość medycyny estetycznej, i to jest bardzo pozytywne – powiedział dr Marek Pitucha, specjalista medycyny estetycznej.

Tegoroczna edycja kongresu skupiona była również na temacie bezpieczeństwa. - Bardzo się cieszę, że takim pozytywnym trendem jest wzrost zainteresowania bezpieczeństwem szkoleń dla lekarzy, co za tym idzie bezpieczeństwem wykonywanych praktyk lekarskich oraz zwiększanie bezpieczeństwa zabiegów – skomentował dr Łukasz Ordynowski, specjalista medycyny estetycznej.

Patronat nad XXII Międzynarodowym Kongresem Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging objęła Zatoka Piękna. - Udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez polskich i zagranicznych ekspertów to doskonała okazja dla lekarzy do pogłębienia wiedzy, wymiany doświadczeń, jak również poznania aktualnych trendów – podsumowuje Estera Gabczenko, redaktor naczelna Zatoki Piękna.