11 lutego w siedzibie Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której zostały ogłoszone wyniki 17 edycji konkursu: Perły Dermatologii Estetycznej 2021. Od samego początku ideą konkursu było zwrócenie uwagi lekarzy na najlepsze preparaty, zabiegi, dermokosmetyki oraz urządzenia medyczne, które stanowią doskonałe narzędzie pracy i umożliwiają prowadzenie skutecznych a zarazem bezpiecznych terapii. Które z nominowanych produktów otrzymały tę prestiżową nagrodę? Oto lista zwycięzców!

 

Wydarzenie otworzyła dr n. med. Ewa Kaniowska, Prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, która przywitała uczestników konferencji oraz przedstawiła zespół pracujący przy tegorocznej edycji konkursu. Podczas ogłoszenia wyników Zarząd wspierały: dr n. med. Elżbieta Podgórska, dr n. med. Olga Warszawik-Hendzel, dr Małgorzata Maj, dr Monika Nunberg-Sawicka i dr Marzena Lorkowska-Precht.

Rozpoczynając ceremonię ogłoszenia wyników dr Kinga Nicer, Wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych powiedziała: - Jest to już 17 edycja naszego konkursu, w której lekarze-praktycy głosują teraz już w trzech kategoriach głównych: produkty, urządzenia medyczne i dermokosmetyki. Jesteśmy lekarzami i zajmujemy się medycyną, a w szerszym rozumieniu sztuka lekarska. Dobrze wykształcony lekarz i prawidłowo przeprowadzony zabieg przez nas, to jednak jest połowa sukcesu. Aby sukces był pełny, musimy mieć w rękach bardzo poważny oręż, który Państwo nam dajecie. Czyli bezpieczne przebadane produkty medyczne, urządzenia medyczne w najnowszych technologiach oraz dermokosmetyki, których używamy przed i po zabiegu. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie w imieniu lekarzy i w imieniu waszych pacjentów oraz wszystkim którzy głosowali.

Dr n. med. Ewa Kaniowska również opowiedziała o najnowszej uchwale Naczelnej Izby lekarskiej w sprawie obowiązków lekarzy i lekarzy dentystów uczestniczących w szkoleniach w roli wykładowcy (więcej na ten temat tutaj).

Następnie prawnik Marek Paluch zaprezentował wykład o obecnym stanie regulacji prawnych na temat: "Jak troszczyć się o pacjentów nie martwiąc się o kary? Czyli jak zmienia się prawo dla wyrobów medycyny estetycznej."

 

 

Zwycięzcy Pereł Dermatologii Estetycznej 2021

Zwycięzcą w kategorii "Peelingi" został Skin Tech Easy TCA® Pain Control – LABORATOIRES VIVACY POLSKA.

Nagrodę odebrała Aleksandra Linowska: - Dziękujemy Państwu za głosy i cieszymy się, że ten produkt dystrybuowany przez kilkanaście lat nadal jest przez Państwa doceniany.

Zwycięzca w kategorii "Zabiegi liftingujące" urządzenie Scarlet S-IntoBeauty

Nagrodę odebrał Kamil Czernik: - W imieniu swoim oraz właścicieli IntoBeauty dziękujemy za głosy lekarzy, a także za to, że nasza Królowa Radiofrekwencji wygrała ten konkurs.

Kategorie „Biostymulacja tkankowa” wygrał preparat Radiesse Classic z firmy Urgo Aesthetics

Nagrodę odebrała Ewa Roziel: - Radiesse to jest klasa sama w sobie i jest to jest absolutnie złoty standard na wielu rynkach liftingu, w konturowaniu, biostymulacji i bardzo się cieszymy, że zdobywa uznanie wśród polskich lekarzy. Dziękujemy za każdy głos, a przede wszystkim za zaufanie do marki.

W kategorii "Regeneracja – twarz, szyja, dekolt" wygrał Skin Tech RRS® HA Long Lasting - LABORATOIRES VIVACY POLSKA

Nagrodę odebrała Aleksandra Linowska - Produkt nowy, który spełnił Państwa oczekiwania, produkt, który jest stosowany w okolicach tak trudnych jak szyja i dekolt, produkt opracowany przez Skin Tech Pharma Group i jest to kontynuacja produktu, który jest dostarczany od kilkunastu lat na rynek, bardzo dziękujemy w imieniu całego zespołu.

W kategorii "Nici" tradycyjnie wygrały: Nici III generacji – Metody Aptos – Aesthetic Concept do jednoczesnego liftingu i odmłodzenia.

Nagrodę odebrała Renata Frączek: - Dziękuje w imieniu swoim, firmy Aptos oraz Aesthetinc Concept wszystkim osobom, które oddały głosy. Jest to szczególnie miłe, gdyż Aptos obchodzi 25-lecie i od 25 lat cieszy się uznaniem lekarzy, dostarcza dobrej jakości produkty cenione zarówno przez pacjentów jak i lekarzy. Są to już 3 generacji nici i cały czas pojawiają się nowe koncepcje zabiegowe, które mamy nadzieje, również przypadną do gustu.

W kategorii "Redukcja zmarszczek" zwyciężył preparat C-SHOT firmy Neauvia

Nagrodę odebrała Joanna Lewandowska: - Jest to dla nas pierwsze wyróżnienie, jeżeli chodzi o nasze kosmeceutyki. Jest to informacja, że idziemy w dobrym kierunku, mamy naprawdę fantastyczne produkty i to jest nasza absolutna perełka, a więc dziękujemy za nagrodę i mamy nadzieję, że w przyszłości będzie ich więcej.

W kategorii "Pielęgnacji włosów" wygrała marka Revitalash z produktem Bioptin Complex powodujący stymulację wzrostu rzęs, brwi i włosów Lash, Brown, Hair - firmy Plazanet

Nagrodę odebrała w imieniu firmy Pani Ilona Felicjańska: - Dziękuję w imieniu Joanny Kostrzewskiej i firmy Plazanet, bo produkty są naprawdę wyjątkowe i cudowne, cała ta seria do rzęs i włosów, ja również je używam i z całym sumieniem polecam.

W kategorii "Wypełniacze-odbudowa objętości" wygrał produkt STYLAGE XL - LABORATOIRES VIVACY POLSKA

Nagrodę odebrała Magdalena Soboń: - Dziękujemy wszystkim za oddane głosy na STYLAGE XL, jest to produkt używany przez lekarzy przez wiele lat. Jest to przede wszystkim produkt, który jest poddawany badaniom klinicznym na całym świecie i sprawdza się doskonale w odbudowie i nadawaniu objętości, modelowaniu twarzy i konturowaniu.

W kategorii „Ochrona przeciwsłoneczna” wygrał produkt Cicabio SPF 50+ - firmy Bioderma

W kategorii „Modelowanie ciała” wygrało urządzenie Cooltech Define / Cocoon Medical / ITP. S.A.
Nagrodę odebrała Katarzyna Nadolna: - Jest to najlepsza edycja tego urządzenia do wymrażania komórek tłuszczowych, oczywiście tylko tych niechcianych. Jest to technologia, która podbiła serca lekarzy i pacjentów. Jest to również technologia, którą naprawdę lubią mężczyźni dlatego, że jest to jednorazowy zabieg, podczas którego można pozbyć się niechcianego brzuszka, niechcianej oponki i boczków. To najnowsze urządzenie posiada kilka głowic więc może być stosowane na wielu różnych obszarach.

W kategorii „Wypełniacze – konturowanie, lifting” zwyciężył STYLAGE XXL - LABORATOIRES VIVACY POLSKA

Nagrodę odebrała Magdalena Soboń: - Ten preparat charakteryzuje się najwyższą elastyczności i wiotkością z całej gamy STYLAGE. Lekarze są zachwyceni efektami w konturowaniu żuchwy, brody, ale także wspaniale sprawdza się w zabiegach u mężczyzn.

W kategorii „Regeneracja” wygrał Cicaplast – L’oreal Active Cosmetics Devision

W kategorii "Regeneracja skóry" wygrało urządzenie Fraxel Dual / Solta Medical / ITP.S.A.

Nagrodę odebrała Katarzyna Nadolna: - Jest to naprawdę złoty standard, jeżeli chodzi o laser Fraxel. Fantastyczne połączenie dwóch laserów nieablacyjnych i lasera tulowego. Sprzęt, który ma naprawdę przewidywalne efekty oraz ogromny próg bezpieczeństwa, na skórze można zdziałać wszystko, a w rękach dobrego specjalisty jeszcze więcej!

W kategorii „Wypełniacze - usta i okolica” zwyciężył preparat STYLAGE Lips Plus LABORATOIRES VIVACY POLSKA

Nagrodę odebrała Joanna Szendzielorz: - Jest to niezwykle trudne, aby zrobić produkt, który doskonale się dopasowuje do trudnej okolicy jak usta, tak aby rzeczywiście idealnie integrował się z tkankami i dawał ten efekt albo subtelny albo troszeczkę objętościowy. Bardzo serdecznie dziękujemy, ponieważ ten produkt dostał najwięcej głosów ze wszystkich kategorii.

W kategorii „Skóra wrażliwa” wygrał produkt Sensibio Defensive firmy Bioderma

W kategorii „Technologie w leczeniu skóry” wygrało urządzenie Virtue RF firmy Shen B / ITP. S.A.

Nagrodę odebrała Katarzyna Nadolna: - Tutaj mamy najnowszą technologię nielaserową, jest to technologia radiofrekwencji mikroigłowej którą możną rozbudowywać i specjalista może dobrać sobie odpowiednie parametry, odpowiednia głowicę pod konkretny problem.

W kategorii „Zabieg Roku” wygrał produkt Profhilo – IBSA Poland

Nagrodę odebrała Małgorzata Świrska: - Dziękując w imieniu całego naszego zespołu, chciałam podkreślić, że Profilo -zabieg roku, to brzmi dumnie. Musze Państwu się przyznać, że Profhilo stało się złotym standardem w medycynie estetycznej. Dziękujemy lekarzom i życzymy dalszych sukcesów w stosowaniu Profhilo, a państwu i pacjentom życzymy dużej satysfakcji z działania tego produktu.

Kategoria "Innowacyjność". Zwycięzcą został produkt SoftFil Topilase Plus LABORATOIRES VIVACY POLSKA

Nagrodę odebrała Joanna Szendzielorz: - To bardzo trudna kategoria i bardzo dziękujemy za wszystkie głosy. To jest produkt pierwszego wyboru w przypadku ewentualnych problemów, jest bardzo innowacyjny, to pierwszy produkt zawierający hialuronidazę topialnie, jakby do użytku „na skórę”. Mają to narzędzie lekarze mogą bezpiecznie funkcjonować i w razie czego ratować się Topilase.

W kategorii „Nowość Roku” jako zwycięzca został ogłoszony produkt Profhilo BODY firmy IBSA Poland

Nagrodę odebrała Małgorzata Świrska: - Dziękujemy lekarzom za dostrzeżenie ogromnego potencjału, który ma Profhilo Body. Wierzymy, że kolejne lata przysporzą i państwu i pacjentom wielu powodów do zadowolenia z tego zabiegu.

W kategorii „Techniki łączone” zwyciężyły urządzenia ONDA+SCHWARZY firmy DEKA/ITP. S.A.

Nagrodę odebrała Katarzyna Nadolna: - W naszej firmie to jest bardzo bliski temat, jeżeli chodzi o techniki łączone. Ta technika łączona została od razu wprowadzona przez producenta tych urządzeń, więc ich protokoły zabiegowe oraz przeprowadzone badania i obserwacje od razu spowodowały zastosowania na polskim rynku. Nasi specjaliści również są coraz bardziej otwarci na łączenie różnych metod. W tym przypadku ONDA to technologia mikrofal, które uszkadzają nasze komórki tłuszczowe, a technologia SCHWARZY to technologia pola elektromagnetycznego, które stymuluje nasze mięśnie. Te 2 technologie otrzymały najwięcej różnego rodzaju nagród w zeszłym roku – to tylko potwierdza, że są to technologie uwielbiane przez pacjentów. Dziękujemy lekarzom za to, że docenili połączenie tych technologii. 

Na zakończenie wydarzenia organizatorzy zaprosili uczestników konferencji na ściankę, a także na XXII Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging. Patronem wydarzenia została Zatoka Piękna.