Za nami piąte z 10 szkoleń stacjonarnych zaplanowanych przez markę Nanili Professional, które zgodnie z planem odbyło się w Gdańsku. Z uwagi na lokalizację na miejscu nie mogło zabraknąć naszej redakcji. 

 

Nanili Professional to marka oferująca kosmetyki profesjonalne do pielęgnacji skóry problematycznej. Jej założycielka mgr inż. Agata Czałbowska, mająca doświadczenie w branży farmaceutycznej i kosmetycznej, podczas jesiennego cyklu szkoleń stacjonarnych odwiedza największe polskie miasta, by opowiedzieć m.in. o przebarwieniach oraz nowościach Nanili – serii Retino Therapy.

Założycielka i Prezes Nanili Professional mgr inż. Agata Czałbowska
Założycielka i Prezes Nanili Professional mgr inż. Agata Czałbowska

Cykl szkoleń Nanili Professional

W czym specjalizuje się Nanili Professional, jakie nowości marka przygotowała w ostatnim czasie i jak sobie radzi z ogromną konkurencją na rynku kosmetyków profesjonalnych? Na nasze pytania podczas szkolenia w Gdańsku odpowiedziała mgr inż. Agata Czałbowska, założycielka i prezes firmy Nanili Professional.

- Stawiam na specjalizację, na to, żeby być ekspertem w określonej dziedzinie. Można robić dużo różnych rzeczy i mówić, że znamy się na wszystkim. Tak naprawdę my stawiamy w marce na to, żeby te produkty profesjonalne były bardzo mocno ukierunkowane. Specjalizujemy się w skórach problematycznych. Nie wchodzimy w inne obszary - powiedziała nam Agata Czałbowska.

Nanili Professional, skupiając się na węższej działce, stara się zgłębić temat i we właściwy sposób przeszkolić swoich klientów. Temu właśnie służą cykle szkoleń, jak ten realizowany na przełomie września i października. Dlaczego firma zamiast nadal organizować bardzo popularne szkolenia online, decyduje się na wędrówkę po całej Polsce?

- Jest to duża wędrówka, bo tym razem 10 miast w krótkim czasie w ciągu miesiąca. To spore wyzwanie, ale to jest niesamowite, jeśli możemy spotkać się z klientami i wymienić doświadczenia. Nasi klienci to kosmetolodzy z ogromną wiedzą i doświadczeniem, możemy wspólnie z nimi dzielić się tą wiedzą i tak naprawdę wspólnie tworzyć tę markę - tłumaczy Agata Czałbowska.

Oglądaj galerię zdjęć

Szkolenia Nanili okiem klientów

Piąte szkolenie Nanili, podobnie jak cały obecny cykl, poświęcone było przebarwieniom, mechanizmom ich powstawania, rodzajom i zaburzeniom, a przy okazji - także terapiom retinolowym i nowościom Nanili. W samym Gdańsku wzięło w nim udział ponad 50 osób, dla których przygotowano nie tylko prezentacje, ale również pokaz zabiegów. Co po takich spotkaniach jak minione mówią klienci Nanili?

- Mówią, że to bardzo mocno porządkuje ich wiedzę. Często zdarza się tak, że się przychodzi na szkolenie i w zasadzie cały czas są te same informacje. My staramy się być na bieżąco, pokazywać problem od różnych stron, mówić, dlaczego i jak on powstaje, co pozwala na właściwą diagnozę. Nasi klienci bardzo to doceniają, doceniają też atmosferę i profesjonalizm w tym, o czym mówimy - opowiada Agata Czałbowska.

Korzystając z okazji, o opinie poprosiliśmy również kosmetologów uczestniczących w szkoleniach w Gdańsku. Jak mówi nam Justyna Dąbrowska, kosmetolog z Kliniki Babiana, dzięki spotkaniom Nanili ma szansę dowiedzieć się, jak zadbać o skórę młodego pacjenta.

- Coraz częściej w gabinecie mamy do czynienia ze skórami bardzo młodymi. Mówię nawet o wieku 12, 13, 14 lat. Dzięki szkoleniom mogę dowiedzieć się, jak pomóc młodym osobom kosmetykami profesjonalnymi - przekonuje Justyna Dąbrowska. Dla uczestniczek szkolenia równie ważna jest wymiana doświadczeń.

- Dlaczego biorę udział w szkoleniu? Przede wszystkim po to, żeby spotkać się z osobami, które już pracują, żeby poznać też nowe preparaty i terapie oraz techniki zabiegowe i wiedzieć później, jak pomagać moim klientom rozwiązywać problemy skórne - odpowiada nam kosmetolog Maria Gosk z gabinetu Kosmetologia Gosk.

 

Weronika Szymańska, Agata Czałbowska, Dmitrij Gabczenko
Weronika Szymańska, Agata Czałbowska, Ewa Pastuszka, Dmitrij Gabczenko

Podczas szkoleń Agata Czałbowska wiele uwagi poświęciła nowościom swojej marki, czyli całej serii kosmetyków z retinolem. Wszystko wskazuje na to, że to nie ostatnia premiera Nanili Professional w tym roku. Prezes marki przyznała, że pracuje nad kolejnym tematem.

- Aktualnie opracowujemy bardzo obszerny temat, jeśli chodzi o skóry problematyczne, można powiedzieć wręcz dermatologiczne. Natomiast jeszcze nie mogę zdradzić szczegółów. Myślę, że premiera również będzie na konferencji, która odbędzie się w czerwcu. - zapowiada Agata Czałbowska.

Materiał powstał we współpracy z Nanili Pofessional

Zdjęcia: Olga Kharina, Zatoka Piękna