Aż 4 Perły Dermatologii Estetycznej 2023 odebrała IBSA Derma Polska podczas minionego XXIV Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging. Firma, będąca Srebrnym Sponsorem wydarzenia, podczas konferencji zorganizowała ponadto wykłady oraz sesję zabiegów na żywo. Poprowadził je zaproszony przez IBSA Derma Polska gość specjalny – dr Gabriel Siquier.

 

Trzy dni spotkań, wymiany wiedzy i doświadczeń - XXIV Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging tradycyjnie przyciągnął specjalistów z całego kraju, a także gości zagranicznych. Wydarzenie odbyło się w dniach 8-10 marca 2024 w Warszawie, a jego program objął aż 14 sesji tematycznych, w tym przeszło 50 wykładów, podczas których omawiano m.in. nowe preparaty i protokoły zabiegowe stosowane w medycynie estetycznej.

 

Oglądaj relację!

   

Dr Gabriel Siquier o nowym protokole zabiegowym

Tegoroczna edycja kongresu pozwoliła uczestnikom obejrzeć wiele zabiegów na żywo. Wiele prezentacji odbyło się z jednoczesnym pokazem procedur, które odbywały się w White Roomie, czyli specjalnie przygotowanym do tego celu, izolowanym pokoju. Swój udział w realizacji tego przedsięwzięcia miała także IBSA Derma Polska, która w tym roku po raz kolejny była partnerem Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging.

- Mieliśmy zaszczyt zaprosić do wykładów i workshop’u dr Gabriela Siquier, międzynarodowego trenera IBSA. Doktor zaprezentował technikę wypełniania skroni i czoła preparatem na bazie kwasu hialuronowego. Bardzo nas cieszy ogromne zainteresowanie lekarzy tym protokołem, co wyraziło się wysoką frekwencją podczas warsztatów – powiedziała Zatoce Piękna dr n. biol. Emilia Garłowska, Scientific Communication & Education Manager w firmie IBSA Derma Polska.

Dr Gabriel Siquier to certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, od ponad 10 lat będący uznanym prelegentem na międzynarodowego kongresach poświęconych odmładzaniu skóry i przeciwdziałaniu efektom starzenia. Jego badania są szeroko publikowane w międzynarodowych czasopismach naukowych. Dr Gabriel Siquier to również założyciel i dyrektor medyczny inwestującej w edukację i badania instytucji medycznej Dameto Clinics International z kilkoma lokalizacjami w Holandii i Hiszpanii.

Uczestnicy kongresu mieli kilka okazji, by wysłuchać wskazówek międzynarodowego trenera IBSA Derma Polska. Wykład i pokaz zabiegu na żywo w ramach sesji w oparciu o White Room odbył się już w piątkowe popołudnie. Dr Gabriel Siquier, który podczas międzynarodowych kongresów na całym świecie uczy stosowania najnowszych protokołów i technik medycyny estetycznej, wygłosił prelekcję również w sobotę. Wykład w całości poświęcił zabiegom odmładzającym z wykorzystaniem kompleksów hybrydowych kwasu hialuronowego.

 

4 Perły Dermatologii dla IBSA Derma Polska

IBSA Derma Polska to jednej z najintensywniej rozwijających się oddziałów szwajcarskiej firmy IBSA Group, obecnej na rynku już od 1945 roku. Jej produkty to połączenie szwajcarskiej precyzji i jakości oraz włoskiego wyczucia stylu, przekładające się na innowacyjne rozwiązania dla dermatologii i medycyny estetycznej. Wysiłek IBSA Derma Polska i wkład w rozwój branży zostały dostrzeżone podczas Gali Pereł Dermatologii Estetycznej, czyli rozdania nagród dla najlepszych preparatów i urządzeń stosowanych przez lekarzy medycyny estetycznej.

Marek Dończyk, Business Unit Manager Dermoaesthetic Department IBSA Derma Polska
fot. SLDE/IBSA Polska. Marek Dończyk, Business Unit Manager Dermoaesthetic Department IBSA Derma Polska

Perły Dermatologii Estetycznej 2023 to prestiżowy plebiscyt organizowany przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych. W tym roku zadebiutowano m.in. nową nagrodą „Perła Ekspercka”. - W tym roku podczas uroczystej gali firma IBSA została uhonorowana aż 4 Perłami Dermatologii – podkreśliła w rozmowie z naszą redakcją dr n. biol. Emilia Garłowska. W imieniu zespołu statuetki odebrała wspólnie z Markiem Dończykiem, Business Unit Manager Dermoaesthetic Department IBSA Derma Polska.

Podczas sobotniej Gali Pereł Dermatologii Estetycznej przyznawanych już od 19 lat firma IBSA odebrała aż cztery nagrody, w kategoriach: Zabieg Roku 2023, Regeneracja pozabiegowa, Zabiegi iniekcyjne (stymulatory tkankowe – regeneracja) oraz Perła Ekspercka.

Gratulujemy całemu zespołowi IBSA Derma Polska i do zobaczenia podczas dwudziestej piątej edycji Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging! 

 

Materiał powstał we współpracy z ibsapoland.pl