Pierwsza edycja konferencji Niepłodność Płodność ciąża odbędzie się w dniach 17-18.05.2024 w Warszawie.
 

Organizatorzy przygotowali mnóstwo wykładów merytorycznych, które związane będą z praktycznymi aspektami postępowania z kobietami planującymi zajść w ciąże i tymi, które muszą odłożyć swoje plany na przyszłość. Dodatkowym atutem tej konferencji są warsztaty praktyczne, w których doświadczeni lekarze zakresu endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości przedstawią podstawy diagnostyki i leczenia niepłodności na poziomie gabinetu ginekologicznego.

Podczas intensywnych godzin na sali wykładowej wspólnie zajmiemy się praktycznymi aspektami postępowania z kobietami planującymi zajść w ciąże i tymi, które muszą odłożyć swoje plany na przyszłość. Podjęte zostaną tematy związane z zastosowaniem najnowszej generacji leków hormonalnych zarówno w zakresie antykoncepcji, jak i leczenia endometriozy, adenomiozy czy mięśniaków macicy. Poświęcimy naszą uwagę tematowi porad i postępowania przedkoncepcyjnego związanego z zastosowaniem głównie badań genetycznych. Wybitni specjaliści przedyskutują najnowsze wskazania co do diagnostyki przedimplantacyjnej i prenatalnej. Nie zapomnimy o ciąży już po leczeniu niepłodności a także o procedurze in vitro i metodach z zakresu tzw. sztucznej inteligencji. Na konkretnych przypadkach klinicznych z naszych własnych praktyk, przedstawimy kluczowe elementy najnowszych rekomendacji ESHRE w zakresie zespołu policystycznych jajników, poronień nawracających, endometriozy czy też przedwczesnego wygaśnięcia funkcji jajników. Praktyczny aspekt Wydarzenia zostanie dodatkowo wsparty dzięki spotkaniu z prawnikami, gdzie omówimy wady i zalety ustawy o leczeniu niepłodności oraz wspólnie zastanowimy się nad ewentualnymi zmianami, które pomogłyby poprawić możliwości diagnostyczne i terapeutyczne w postępowaniu z naszymi Pacjentami.

Myślę, że Konferencja będzie najlepszym miejscem do wymiany doświadczeń, a także zdobycia, czy utrwalenia praktycznych umiejętności, które stoją na piedestale wyzwań stawianych lekarzom. Wierzę, że to warszawskie Spotkanie umożliwi każdemu Uczestnikowi pogłębienie swojej wiedzy i stanie się ważnym punktem w zawodowym kalendarzu. 

Do zobaczenia,
prof. dr hab. n. med. Piotr Laudański
Przewodniczący Komitetu Naukowego

Więcej informacji o wydarzeniu na nieplodnosc2024.pl