Ciąża to wyjątkowy czas w naszym życiu. Praktycznie całą energię skupiamy na przygotowaniach, zakupach, urządzaniu pokoju dziecka i często zapominamy o sobie. To błąd, który radzę naprawić póki jeszcze macie na to czas. Nic tak nie odpręża i nie relaksuje jak pobyt w SPA. Kiedy ciąża przebiega prawidłowo, lekarze nie widzą żadnych wyraźnych przeciwwskazań, a pobyt w takim miejscu z pewnością doda energii i skutecznie poprawi nastrój. Sprawdziłam, jakie zabiegi będą odpowiednie dla kobiet w ciąży.

 

Oczywiście marząc o relaksie w SPA, nie można zapominać o tym, że nie wszystkie usługi będą dla Was dostępne. Na pierwszym miejscu musi być zdrowie. W ciąży należy unikać retinolu, stężonych kwasów, prądów, ultradźwięków i laseroterapii, ponieważ mogą mieć negatywny wpływ na rozwijający się płód. Intensywny masaż, sauna, korzystanie z kriokomory czy biczy wodnych też nie będą dobrym wyborem. Na pewno lepiej zrezygnować ze SPA w pierwszym trymestrze ciąży – to czas wielkich zmian organizmu, wzmożonego zmęczenia, nudności, w którym najlepiej podarować sobie jak najwięcej spokoju w domu. Natomiast drugi trymestr to idealny czas na zabiegi dla przyszłej mamy. Przy dobrym samopoczuciu także ostatnie miesiące ciąży sprzyjają relaksowi, jednak najlepiej zaplanować go blisko rodzinnego miasta. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości najlepiej wcześniej skonsultować tę kwestię z lekarzem prowadzącym.

 

Beauty Mama w Quadrille SPA

Mój wybór to Quadrille SPA w Gdyni. Oferta dedykowana kobietom w ciąży jest tu przede wszystkim sprawdzona i wyselekcjonowana do kilku pewnych pozycji.

Quadrille SPA
Quadrille SPA w Gdyni / fot. Wojciech Kic

 

Poza małymi przyjemnościami typu manicure, pedicure czy henna, pozwalającymi każdej z nas poczuć się pięknie, terapeuci rekomendują także masaż No problem! (25 min.) wybranej części ciała w dogodnej dla pań pozycji. Z zabiegów na twarz polecają: Hydrafacial sensitive, Forlle’d intensywne nawilżenie czy Forlle’d z 30% witaminą C, które delikatnie zadbają o kondycję skóry, usuną ślady zmęczenia, poprawią jej elastyczność.

Zabieg hydrafacial
Zabieg Hydrafacial sensitive w Quadrille SPA / fot. Quadrille SPA

 

Prawdziwy hit to natomiast zabieg na ciało Sacred Nature firmy [comfort zone], który posiada certyfikat ecocert świadczący o czystości składników aktywnych oraz bezpieczeństwie dla kobiet w ciąży. Linia ta to idealne kosmetyki dla skór zmęczonych, przesuszonych, zmagających się z problemem braku elastyczności lub nadmiernego łuszczenia, swędzenia i nadwrażliwości. Dzięki takiej terapii przyszłe mamy poczują się nie tylko zrelaksowane, ale i piękne, zadbane, ukojone.

Kosmetyki Comfort Zone
Kosmetyki [comfort zone] / fot. Wojciech Kic

 

Kontynuacją zabiegu w Quadrille SPA są produkty kosmetyczne do pielęgnacji domowej marki [comfort zone], które karmią i odżywiają skórę kobiet w ciąży. Biorąc pod uwagę ten wyjątkowy stan, producent przywiązał bardzo dużą wagę do składu produktów i zdecydował się na najwyższej jakości składniki aktywne. Każdy z nich został wybrany świadomie, aby zagwarantować maksymalną skuteczność i bezpieczeństwo. Sylikony w produktach Sacred Nature i Body Strategist zostały zastąpione przez naturalne oleje i masła, które zapewniają tą samą jedwabistość i miękkość, aby osiągnąć efekty prawdziwie aktywnego piękna.

Podarujmy sobie odrobinę relaksu w tak trudnym dla naszego ciała okresie ciąży. Czytający artykuł panowie nie zapominajcie, że zabiegi w postaci voucherów czy kosmetyki dostępne w Quadrille SPA to także idealny prezent dla przyszłej mamy.

 

Beauty Mama rekomenduje  -> Quadrille SPA

mgr Ewelina Araszkiewicz

Spa & Wellness Operation Manager, dyplomowany kosmetolog, terapeuta Kobido i Zoga Face.

Ponad 14 lat doświadczenia w pracy w branży beauty. Absolwentka studiów z zakresu kosmetologii oraz magister turystyki uzdrowiskowej Spa & Wellness. Słuchaczka licznych kursów, podyplomowych studiów o specjalności pedagogika oraz zarządzanie podmiotami leczniczymi.

Więcej