Efekt smutnego oka i zmęczony wygląd twarzy – takie rezultaty daje opadanie skóry powiek. Więcej o samym problemie oraz blefaroplastyce opowiedzieli naszej redakcji specjaliści z gabinetów Juwena.

 

Oglądaj relację z zabiegu blefaroplastyki!

  

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

Opadanie skóry powiek to jedna z naturalnych oznak starzenia się skóry. - Naturalnym, fizjologicznym procesem zachodzącym wraz z upływem czasu jest utrata wiotkości i jędrności skóry. Procesy te są szczególnie widoczne w okolicy oczu. Istotne pogorszenie jakości skóry powoduje opadanie delikatnej skóry powiek, zwłaszcza górnych, a to z kolei przekłada się na zmęczony wygląd twarzy, często efekt smutnego oka, a nierzadko także problemy z pogorszeniem jakości widzenia poprzez ograniczenie jego pola – wyjaśnia nam lek. Paulina Pala, współwłaścicielka kliniki Juwena.

Niestety, opadanie skóry powiek wraz z wiekiem jest coraz bardziej widoczne i trudne do opanowania zabiegami małoinwazyjnymi. Do pewnego momentu można stosować różnego rodzaju zabiegi sprzętowe czy iniekcyjne, stymulujące regenerację skóry powiek. W pewnym momencie ich efekty są jednak mało satysfakcjonujące. Jak przekonują specjaliści z gabinetów Juwena, z problemem w 100% radzi sobie zabieg blefaroplastyki.

 

Blefaroplastyka w Gabinetach Juwena

W gabinetach Juwena każdy zabieg blefaroplastyki poprzedzony jest właściwą kwalifikacją oraz rozmową z pacjentem odbywającymi się na konsultacji. Omawiany jest wówczas także przebieg zabiegu, jego efekt końcowy oraz proces rekonwalescencji. Zdaniem specjalistów to klucz do sukcesu, ponieważ pacjent może zadać wszystkie pytania i rozwiać wątpliwości, aby na sam zabieg przyjść już bardziej zrelaksowany. Więcej o samym zabiegu opowiada nam lek. Michał Danowski-Zdziebło z kliniki Juwena.

- Blefaroplastyka jest zabiegiem chirurgicznym dotyczącym zarówno powiek górnych, jak i dolnych. Polega na usunięciu nadmiaru skóry powiek, fragmentu mięśnia i zlikwidowaniu przepuklin tłuszczowych, jeżeli takie występują. Zabieg to około 2-godzinna procedura, odbywająca się w znieczuleniu miejscowym, co pozwala pacjentowi na powrót do domu tego samego dnia. W naszym gabinecie wykorzystujemy nowoczesny nóż radiofrekwencyjny, dzięki któremu uzyskujemy maksymalnie precyzyjne, równe i gładkie cięcie – tłumaczy lek. Michał Danowski-Zdziebło.

Użycie noża radiofrekwencyjnego, jak dodaje lekarz, jednoczasowo zapewnia koagulację naczyń i minimalizuje krwawienie podczas zabiegu, co poprawia efekt leczenia oraz przekłada się na lepsze gojenie. W klinice Juwena o bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegu blefaroplastyki dba się nie tylko przez wykorzystywanie wspomnianej metody zabiegowej. Równie istotne są warunki, w jakich przeprowadzana jest procedura.

- W naszej klinice, dbając maksymalnie o bezpieczeństwo pacjentów, przeprowadzamy blefaroplastykę w warunkach sali zabiegowej, co zapewnia sterylność oraz komfort zarówno dla pacjenta, jaki i operatora. Asystą przy zabiegu jest nasza nieoceniona pielęgniarka instrumentalna, z wieloletnim doświadczeniem w pracy na szpitalnym bloku operacyjnym – podkreśla lek. Michał Danowski-Zdziebło. Jak dodaje specjalista, rekonwalescencja trwa około 1,5 tygodnia. Po tym czasie zwykle usuwane są szwy, a pacjent może wrócić wówczas do swoich dotychczasowych obowiązków.

 

Blefaroplastyka i co dalej? Okres pozabiegowy

W gabinetach Juwena, gdzie przeprowadza się najpopularniejsze zabiegi estetyczne czy szereg zabiegów laserowych w różnych wskazaniach, bardzo istotne są zalecenia pozabiegowe. Pacjent może liczyć na opiekę także po blefaroplastyce, na przykład w sytuacji, gdy potrzebne jest uzupełnienie zabiegu. - Dzięki temu, że pracujemy w zespole, a w leczeniu wykorzystujemy różne metody i technologie, mamy możliwość pójść o krok dalej i kompleksowo zaopiekować się pacjentem w okresie pozabiegowym – mówi nam lek. Paulina Pala.

Każdy pacjent po blefaroplastyce w gabinetach Juwena poddawany jest serii naświetlań lampą LED, która zmniejsza obrzęki i zasinienia, przyspieszając tym samym gojenie. Około trzech tygodni od zabiegu proponowana jest ponadto terapia osoczem bogatopłytkowym. By zmniejszyć widoczność blizny, po dwóch miesiącach można wykonać zabiegi laserowe, np. z wykorzystaniem platformy laserowej, która dzięki specjalnej precyzyjnej głowicy w nieablacyjnej technologii frakcyjnej nadaje się na delikatne okolice oczu.

- Idealnym uzupełnieniem blefaroplastyki, ale funkcjonującym też jako samodzielny zabieg, jest zabieg liftingu brwi, tzw. Direct Brow Lift – dodaje lek. Paulina Pala. Zabieg wskazany jest u pacjentów, którzy potrzebują nie tylko usunięcia nadmiaru skóry powiek, ale też uniesienia brwi, zmiany ich kształtu, wyrównania asymetrii czy uniesienia kącików oka. - Połączenie blefaroplastyki z liftingiem brwi pozwala uzyskać efekt pięknego, otwartego oka – przekonuje lekarka.

Blefaroplastyka, która lata temu uchodziła za dość niecodzienny zabieg, w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Sprzyjają temu nowoczesne metody zabiegowe, także te stosowane po plastyce powiek w celu przyspieszenia procesu gojenia. - Zabiegi blefaroplastyki powiek górnych, dolnych oraz lifting brwi, to zabiegi wciąż zyskujące na popularności z uwagi na niezastąpione efekty, jakie uzyskujemy u naszych pacjentów w tak szczególnie ważnej okolicy, jaką jest okolica oka – podsumowuje lek. Paulina Pala.

Materiał powstał we współpracy z Juwena