Choć w Gabinetach Juwena wykonuje się zarówno mezoterapie czy zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, w licznych wskazaniach pierwszeństwo ma laseroterapia. Z jakich technologii korzystają lekarze i kosmetolodzy z Gabinetów Juwena? 

 

Laseroterapia należy do najczęściej wybieranych rozwiązań w leczeniu trądziku, zmian naczyniowych czy przebarwień. Stanowi ona tym samym jeden z filarów praktycznie każdego gabinetu medycyny estetycznej i kosmetologii, w którym docenia się możliwość osiągnięcia bardzo dobrych efektów z wykorzystaniem innowacyjnych technologii i z zachowaniem bezpieczeństwa. Nie inaczej jest w Gabinetach Dermatologii Estetycznej, Laseroterapii i Dermatochirurgii Juwena, gdzie zabiegi laserowe znajdują zastosowanie w leczeniu wielu schorzeń skóry.

Oglądaj materiał wideo!

  

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

 

Laseroterapia na różne problemy skórne

Gabinety Juwena przez ponad 20 lat obecności na rynku zdążyły wypracować sobie markę i opinię jednego z najnowocześniejszych gabinetów medycyny estetycznej. Pierwszy z gabinetów powstał, gdy medycyna estetyczna i anti-aging w Polsce jeszcze raczkowały. Zespół Juweny nigdy jednak nie spoczywał na laurach, a inwestycje zarówno w szkolenia, jak i technologie doprowadziły do miejsca, w którym obecnie się znajduje. Dziś Juwena dysponuje najnowocześniejszymi technologiami laserowymi.

- Z punktu widzenia dermatologa doceniam zastosowanie różnych technik laserowych w leczeniu bardzo wielu schorzeń skóry. Najczęstszymi wskazaniami, z jakimi zgłaszają się do nas pacjenci są zmiany naczyniowe, rożnego rodzaju przebarwienia, trądzik młodzieńczy i różowaty, blizny potrądzikowe, pourazowe, pozabiegowe, jak również potrzeba odmłodzenia skóry, jej rozjaśnienie oraz poprawa napięcia i struktury skóry – mówi Zatoce Piękna lek. Anna Pala, właścicielka Gabinetów Juwena.

Laseroterapia naczyń i rumienia, laserowe leczenie blizn i przebarwień, odmładzanie skóry – dziś niemal każdy z tego typu problemów estetycznych pozwalają rozwiązać wszechstronne platformy laserowe. Ich zaletą jest nie tylko mnogość zastosowań, ale przede wszystkim wykorzystanie najnowszych technologii, które poprawiają skuteczność zabiegów oraz zwiększają komfort pacjentów.

- Bardzo często pacjenci zgłaszają się z więcej niż jednym problemem. Dzięki temu, że dysponujemy kilkoma platformami laserowymi, jesteśmy w stanie prowadzić terapie wielokierunkowo. Pacjenci zwykle wymagają leczenia z wykorzystaniem kilku technologii laserowych, co możemy zrealizować nawet w trakcie jednej sesji zabiegowej lub też realizując ustalony wcześniej plan zabiegowy stopniowo, w trakcie kilkunastotygodniowej terapii – tłumaczy nam lek. Paulina Pala, współwłaścicielka kliniki.

 

Lasery w Gabinetach Juwena

Wielomiesięczne terapie składające się z długich serii zabiegów, dyskomfort podczas leczenia, konieczność poddania się rekonwalescencji, dzięki nowym technologiom laserowym to już przeszłość. Platformy laserowe, jakimi dysponują również Gabinety Juwena, pozwalają przeprowadzić wiele zabiegów, w tym na przebarwienia, trądzik czy blizny, bezboleśnie i z rezultatami wyraźnie widocznymi już po jednym zabiegu.

Więcej o platformach laserowych w Gabinetach Juwena opowiada nam lek. Paulina Pala. - Jedna to wielofunkcyjna platforma łącząca IPL oraz nieablacyjną głowicę frakcyjną. Unikana wąskopasmowa technologia gwarantuje precyzyjne kierowanie energii, eliminując niepotrzebne przegrzanie tkanek, docierając do źródła problemu. Platforma dysponuje także głowicą Nd:YAG - przeznaczoną do leczenia opornych zmian naczyniowych, w tym żylaków na kończynach dolnych – wyjaśnia.

W Juwenie wiele zabiegów, w tym leczenie przebarwień, także tych typu melasma, przeprowadza się z wykorzystaniem platformy laserowej w  technologii pikosekundowej. 

- Umożliwia najbardziej efektywne usuwanie zmian barwnikowych, nawet tych uporczywych i głęboko położonych. Ultrakrótkie impulsy umożliwiają rozerwanie pigmentu bez jakichkolwiek termicznych efektów ubocznych czy blizn. Głowica frakcyjna w tej technologii służy z kolei poprawie jakości skóry, jej tekstury i napięcia. Gwarantuje pacjentom minimalny czas rekonwalescencji, wśród naszych pacjentów określany jako weekendowe gojenie – opowiada lek. Paulina Pala.

Laser pikosekundowy, na którym pracuje się w Gabinetach Juwena, znajduje także zastosowanie w innych wskazaniach. - Technologia pikosekundowa pozwala nam również na bezpieczne i skuteczne usuwanie makijażu permanentnego oraz tatuażu. Barwnik stopniowo się rozjaśnia, a skóra goi się bez blizn, strupów czy zmiany koloru włosów – dodaje Karolina Rajkowska, kosmetolog.

 

Pomoc w pielęgnacji pozabiegowej

Park maszynowy w gabinetach Juwena jest oczywiście bardziej rozbudowany. W terapiach laserowych stosowana jest również fototerapia lampą LED. - Podczas relaksującego seansu wzmacnia ona działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i regeneracyjne naszego organizmu – mówi Karolina Rajkowska. Jak dodaje kosmetolog, bardzo istotną częścią całej terapii są także zalecenia pozabiegowe, jakie otrzymuje każdy pacjent.

Odpowiednia pielęgnacja pozabiegowa to sposób nie tylko na szybką regenerację skóry po zabiegu, ale i szansa na jak najdłuższe zachowanie efektów uzyskanych podczas procedur wykonanych w gabinecie. - Aby maksymalnie wzmocnić skuteczność zabiegów laserowych zapewniamy naszym pacjentom kompleksowy dobór pielęgnacji domowej, w tym ochrony przeciwsłonecznej oraz zabiegów dermokosmetycznych – podkreśla w rozmowie z Zatoką Piękna kosmetolog.

 Materiał powstał we współpracy z Juwena