Serce podpowiada, że znalazłeś tę jedyną i już zaczynasz malować obrazy wspólnej przyszłości? Nadszedł moment, gdy czas uwiecznić głębię waszych uczuć. Czy coś może zrobić to lepiej niż pierścionek zaręczynowy? Poznaj nasze wskazówki, jak odnaleźć ten, który doskonale odda esencję waszej miłości.

 

Dowiedz się dyskretnie, o jakim pierścionku zaręczynowym marzy partnerka

Bez względu na to, jaki masz budżet na zakup pierścionka zaręczynowego, upewnij się, że kupisz taki, który jej się spodoba. Może to wymagać od ciebie nieco sprytu, kreatywności i cierpliwości. Możesz podczas przechadzek po centrum handlowym zatrzymać się przy witrynie jubilerskiej, wypytać przyjaciółkę wybranki, albo… skorzystać z pomocy specjalistów.

Chociaż oświadczyny z zaskoczenia to niemal tradycyjna, współczesne pary coraz częściej decydują się na wspólny zakup lub zaprojektowanie pierścionka zaręczynowego, dzięki czemu zyskują pewność, że symbol ich miłości będzie dokładnie taki, jaki ona sobie wymarzyła. Z konfiguratora pierścionków możesz skorzystać na: https://savicki.pl/pierscionki-zareczynowe.

 

Pierścionek zaręczynowy z białym szafirem oraz otaczającymi go sześcioma niebieskimi szafirami
Pierścionek zaręczynowy z białym szafirem oraz otaczającymi go sześcioma niebieskimi szafirami


Najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy nie musi być ani złoty, ani z diamentem

Jeśli jednak sam wybierasz pierścionek zaręczynowy, nie ograniczaj swojego pola poszukiwań tylko do modeli z diamentem. Chociaż złoty pierścionek z tym kamieniem stał się klasyką, warto poznać inne opcje. W ostatnim czasie na popularności zyskały kolorowe kamienie szlachetne – coraz więcej osób wybiera barwę kamienia jako sposób na wyrażenie swojej indywidualności.

Na szczególną uwagę zasługuje pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem. To cenny kamień, piękny i oryginalny w swej barwie. Nic dziwnego, że sama Kleopatra była nim zauroczona! Głębia i delikatny blask szmaragdu zachwyca każdego, a dodatkowo doskonale uzupełnia zarówno eleganckie, jak i codzienne stylizacje.

Drugą propozycję, nieco bardziej niekonwencjonalną, stanowi czarny pierścionek zaręczynowy. Ukoronowany odpowiednim kamieniem szlachetnym zachwyci swoją prezencją. Świetnym pomysłem okaże się połączenie tego nietypowego kruszcu z kamieniem w tym samym kolorze. To nieco tajemnicze i mroczne połączenie będzie atrakcyjnie prezentować się na kobiecej dłoni.

Oczywiście to nie jedyne słuszne wybory. Najlepiej przejrzyj szkatułkę swojej ukochanej, by rozeznać się, w czym gustuje. Woli złoto, srebro, platynę, a może nietuzinkowe opcje?

 

Czarny pierścionek zaręczynowy to niebanalny, ale absolutnie piękny okaz
Czarny pierścionek zaręczynowy to niebanalny, ale absolutnie piękny okaz

Czas i rozmiar są kluczowe

Daj sobie odpowiednio dużo czasu na znalezienie pierścionka zaręczynowego. Unikaj pośpiechu i wyznacz realistyczne ramy czasowe. Musisz również poznać rozmiar palca ukochanej. Jak to zrobić? Zgodnie z polską tradycją, narzeczona nosi pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu prawej dłoni do czasu ślubu. Jeśli Twoja ukochana ma pierścionki, wystarczy, że udasz się z jednym z nich do jubilera, który pomoże ustalić rozmiar pierścionka. Możesz także poprosić przyjaciółkę partnerki, by pod pretekstem wyboru pierścionka dla siebie, towarzyszyła jej w wizycie w sklepie. Tym sposobem ukradkiem ustalicie właściwy rozmiar palca.

Przed dokonaniem zakup, sprawdź, czy dany jubiler oferuje bezpłatną korektę rozmiaru. Jeśli tak, możesz liczyć na to, że bez dodatkowych opłat dopasuje pierścionek do palca swojej narzeczonej już po zaręczynach.