W świecie medycyny estetycznej stale pojawiają się innowacje, które podnoszą jakość i skuteczność zabiegów. 21 lutego br. w Gdańsku odbył się wykład, na którym dr Monika Nunberg-Sawicka przedstawiła lekarzom nowy protokół zabiegowy firmy IBSA Derma Polska, skupiający się na bioremodelingu okolic czoła i skroni. 

 

Firma IBSA od lat jest nieodłącznym partnerem polskich gabinetów medycyny estetycznej, dostarczając im wysokiej jakości preparaty do bioremodelingu i bioregeneracji. Ostatnio do ich portfolio dołączył nowy protokół oparty na NAHYCO TECHNOLOGY dedykowany dla okolicy czoła i skroni.

 

Oglądaj naszą relację!

  

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

Spotkanie w Gdańsku zgromadziło zarówno doświadczonych lekarzy, którzy od lat korzystają z preparatów IBSA Derma, jak i młodych specjalistów, chcących poznać nowe możliwości i właściwości tych produktów.

Podczas wykładu dr Monika Nunberg-Sawicka podkreśliła znaczenie medycyny opartej na naukowych dowodach oraz omówiła nowy protokół zabiegowy w kontekście jego skuteczności i bezpieczeństwa dla pacjentów.

- Skupiliśmy się dzisiaj na takim produkcie, który jest ustabilizowany, ustabilizowany termicznie kwas hialuronowy, który daje efekt bioremodelingu tkankowego i jest to proces opatentowany, nazwany przez Ibsa Derma Nahyco Technology, w którym to procesie powstaje produkt ustabilizowany za pomocą absolutnie naturalnych wiązań. Nowość - protokół opracowany specjalnie dla okolicy czoła i skroni, czyli tych okolic, które starzeją się tak samo szybko jak cała twarz, a często są zaniedbywane. Preparat, o którym mówimy, może być zastosowany w różnych okolicach ciała. Można również zadziałać poprzez ten kwas hialuronowy na okolice brzucha, na okolice, nad kolanami, okolice łokci, czyli wszędzie tam, gdzie do czynienia mamy z jakością skóry, bo to jest główne wskazanie dla tego preparatu. - powiedziała dr Sawicka.

IBSA Derma Polska, będąca częścią szwajcarskiej firmy IBSA Group, funkcjonuje na rynku od wielu lat, specjalizując się w rozwiązaniach dla medycyny estetycznej i dermatologii. Połączenie szwajcarskiej precyzji z włoskim wyczuciem stylu to cechy charakterystyczne dla produktów oferowanych przez tę firmę.

Wśród osiągnięć IBSA Derma można wymienić nie tylko innowacyjne protokoły zabiegowe, ale również nowoczesny proces produkcji ultraczystego kwasu hialuronowego, stale aktualizowany i doskonalony, aby sprostać wymaganiom dzisiejszych pacjentów i lekarzy.

Spotkanie w Gdańsku było nie tylko okazją do przekazania najnowszych informacji branżowych, ale także do budowania współpracy oraz podnoszenia standardów w dziedzinie medycyny estetycznej. Wydarzenie to stanowiło kolejny krok w rozwoju tej dynamicznie rozwijającej się gałęzi medycyny.

 

Materiał powstał we współpracy z IBSA Derma Polska ibsapoland.pl