Samoakceptacja, potrzeby skóry, a także właściwa pielęgnacja z zastosowaniem kosmetyków z nowej linii Sesderma Retisil – to główne tematy poruszone podczas konferencji zorganizowanej przez markę Sesderma. Wydarzenie było nie tylko polem do rozmów o pielęgnacji skóry, ale przede wszystkim premierą nowej linii dermokosmetycznej Sesderma Retisil.

 

Premiera nowej linii Sesderma Retisil, która wnosi nową jakość do pielęgnacji anti-aging, odbyła się w wyjątkowej przestrzeni na 46 piętrze Skyfall w Warszawie. Tajemnice innowacyjnej gamy pielęgnacyjnej odkryto podczas konferencji, na której głos zabrały Anna Kwaśnik, Head of Marketing, Anna Antosik, Mediderma Scientific&Training Manager oraz dr Monika Rogala, specjalistka dermatolog, wenerolog, ekspertka marki Sesderma.  Panel dyskusyjny poprowadziła Anna Maruszeczko, tematem przewodnim była nowa linia Retisil, trend pro-aging, a także samoakceptacja i potrzeby naszej skóry.

Panel dyskusyjny prowadzony przez Annę Maruszeczko
Panel dyskusyjny prowadzony przez Annę Maruszeczko

Sesderma Retisil dla potrzeb wymagającej skóry

Dyskusje na temat potrzeb skóry i zjawiska pro-aging nie wzięły się znikąd. Konferencja pozwoliła zaprezentować innowacyjne dermokosmetyki z nowej linii Retisil marki Sesderma, która bazuje na cząsteczce HPR (retinian hydroksypinakolonu) oraz krzemie organicznym. Na czym polega unikatowość nowej gamy produktów, a w szczególności HPR? Kosmetyki Sesderma Retisil dzięki wykorzystaniu potęgi nanotechnologii zapewniają skuteczniejszą pielęgnację bez podrażnień. Powód? Cząsteczka HPR, w przeciwieństwie do innych typów retinoidów, nie przekształca się w kwas retinowy, lecz łączy się bezpośrednio z receptorami w skórze.

Retinian hydroksypinakolonu to retinoid nowej generacji, który gwarantuje intensywniejsze działanie, jednak niebagatelne znaczenie dla skuteczności preparatów Sesderma Retisil ma również połączenie HPR z krzemem organicznym. Składniki te dzięki wspólnemu oddziaływaniu wpływają na jędrność skóry oraz redukcję zmarszczek i linii mimicznych. Dopełnieniem są substancje nawilżające i regenerujące, w tym peptydy, niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, wąkrota azjatycka oraz oleje z róży muszkatołowej i ze słodkich migdałów, które czynią dermokosmetyki kompleksowym rozwiązaniem dla skóry wymagającej wygładzenia, regeneracji, poprawy elastyczności i wyrównania kolorytu. 

Kosmetyki Sesderma Retisil
Kosmetyki Sesderma Retisil
 

Pielęgnacja pro-aging twarzy, szyi i dekoltu z Sesderma Retisil

Kompleksowe działanie pro-aging, retinoid najnowszej generacji i większa skuteczność przy mniejszym ryzyku podrażnień – tym właśnie wyróżniają się cztery preparaty do intensywnej pielęgnacji przeciwko wszystkim oznakom starzenia tworzące linię Sesderma Retisil. W redukcji zmarszczek i poprawie jędrności skóry w obszarze twarzy, szyi i dekoltu sprawdzi się olejek Retisil, który zapewnia kompleksową poprawę linii mimicznych, przebarwień i nierówności tekstury bez pozostawiania tłustego filmu na skórze. Jest to olejek do stosowania wieczorem, który aplikuje się 2-3 razy w tygodniu, stopniowo zwiększając częstotliwość aplikacji.

Moc HPR i krzemu organicznego wykorzystano również w innowacyjnym kremie kontur oczu Retistil do stosowania rano wieczorem w celu intensywnej pielęgnacji konturu oczu i ust. Krem nie tylko spłyca zmarszczki w tych obszarach, ale również wygładza linie mimiczne oraz niweluje oznaki zmęczenia, w tym widoczność cieni pod oczami. W codziennym, porannym i wieczornym programie pielęgnacyjnym sprawdzi się także krem przeciwstarzeniowy do twarzy Retisil, przeznaczony do zaawansowanej poprawy jędrności skóry i spłycania nawet głębokich zmarszczek. Preparat redukuje ponadto inne oznaki starzenia, napinając skórę, poprawiając nawilżenie i wyrównując koloryt skóry.

Kosmetyki Sesderma Retisil
Kosmetyki Sesderma Retisil

Nową linię Sesderma dopełnia intensywne serum pro-aging Retisil do stosowania rano i wieczorem. Co ważne, w przypadku porannej aplikacji kosmetyków Sesderma Retisil, zwłaszcza przy późniejszej ekspozycji na słońce, zalecane jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych. Retinian hydroksypinakolonu, choć jest bardziej stabilny niż kwas retinowy i powoduje mniej podrażnień niż retinol, nadal jest retinoidem, który wykazuje aktywność w głębszych warstwach skóry.

Produkty Sesderma dostępne są:
- w aptekach specjalizujących się w ofercie dermokosmetycznej
- w wybranych sklepach e-commerce
- w wybranych marketplace


Sprawdź, gdzie możesz je kupić TUTAJ!

Materiał powstał we współpracy z Sesderma