120 uczestników z całego kraju, prelegenci z Francji i Cypru, premiery od Decaar i Bloomea oraz Rafał Maserak w roli prowadzącego – IV edycja konferencji Jesień z BiNatural - 4 Pory Roku już za nami. Udział w wydarzeniu, rozmawiając z organizatorem i gośćmi, wzięła także redakcja Zatoki Piękna.

 

Spotkania przedstawicieli branży beauty przyciągają z wielu powodów - uczestnicy mają okazję nie tylko wysłuchać wykładów gości specjalnych, ale i wymienić się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także poznać najnowsze trendy zabiegowe oraz premierowe technologie kosmetologiczne. Nie inaczej było podczas IV edycji konferencji Jesień z BiNatural - 4 Pory Roku, która odbyła się 23 października w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie.

Oglądaj wideo relację

Film ma charakter informacyjny, zaprezentowane produkty kosmetologiczne i urządzenia kosmetologiczne przeznaczone są do użytkowania przez specjalistów. Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

- Spotykamy się po raz czwarty w warszawskim hotelu Hilton Double Tree, żeby świętować wspólnie z naszymi klientami nowe sukcesy BiNatural i naszych klientów. Na tej edycji konferencji mieliśmy kilka paneli wykładowych. Pierwszy z nich to był panel mówiący o trendach, które będziemy obserwować tej jesieni i zimy w zabiegach, aparaturowych. Kolejne panele były to panele poświęcone już rozszerzonym protokołom zabiegowym, które nasi klienci mogą adoptować w swojej praktyce - powiedziała Zatoce Piękna Milena Krystosiak, właścicielka firmy BiNatural.

Milena Krystosiak, właścicielka firmy BiNatural
Milena Krystosiak, właścicielka firmy BiNatural

Nowości w portfolio BiNatural

Podczas wydarzenia zaprezentowano nowe urządzenie kosmetologiczne Neolift do zabiegów na twarz, które już niebawem zagości w portfolio firmy BiNatural. Więcej o nowości od Bloomea, tuż po oficjalnym otwarciu konferencji, opowiedział dyrektor generalny francuskiej firmy Alexandre Lambert, wygłaszając wykład „Nowy wymiar frakcjonowania. NeoLift - najnowsze urządzenie na twarz”.

- Jesteśmy wdzięczni za to, że możemy dzisiaj tutaj być i zaprezentować nasze nowe urządzenie - NeoLift. Łączy ono w sobie działanie radiofrekwencji i stymulacji skóry. To niesamowite urządzenie działa w oparciu o technologię NPC od Bloomea i ma działanie anti-aging, wspomaga leczenie zmarszczek, bruzd i rozstępów. Niesamowite rezultaty osiągalne są w krótkim czasie - wyjaśnił nam Alexandre Lambert, prezes Bloomea Paris.

Alexandre Lambert, prezes Bloomea Paris
Alexandre Lambert, prezes Bloomea Paris

Tuż po premierze od Bloomea odbył się panel ekspercki, który otworzyła Milena Krystosiak. Jej prezentacja „Trendy jesieni i zimy. Epilacja, trądzik i przebarwienia oraz nowości od BiNatural” naturalnie wzbudziła ciekawość, zwłaszcza, że uczestnicy konferencji byli żywo zainteresowani nowościami dystrybutora, z którym współpracują jako właściciele placówek beauty.

- My kochamy tego typu spotkania, tego typu wydarzenia, ponieważ jest to dla nas okazja do świętowania z naszymi klientami, ich sukcesów, naszego wspólnego rozwoju. No i to zawsze jest taki miły akcent, żeby spotkać się po czasie. Zobaczyć, jak rozwijają się gabinety, co nowego u nas. Myślę, że obie strony na tym korzystają i wszyscy bardzo miło i dobrze spędzają czas - skomentowała po spotkaniu Milena Krystosiak.

Gościem specjalnym minionej konferencji był Panagiotis Panagi z Cypru, właściciel marki DECAAR. Tuż po krótkiej, wypełnionej zakulisowymi rozmowami przerwie, rozpoczął prezentację „Nowe spojrzenie na linię AntiAcne oraz Algae Peel w terapiach trądziku i przebarwień”, w której podzielił się z uczestnikami wiedzą na temat redukcji najpowszechniejszych problemów skórnych i zaprezentował nowość z portfolio swojej marki.

Panagiotis Panagi, właściciel marki DECAAR
Panagiotis Panagi, właściciel marki DECAAR

- Algae Peel jest jednym z najbardziej innowacyjnych zabiegów na rynku, ponieważ z jego pomocą można osiągnąć wielofunkcyjne efekty na skórze. Dzięki niemu profesjonaliści mogą leczyć różne problemy skórne, takie jak trądzik, przebarwienia, problemy związane z tłustą oraz suchą cerą, plamy starcze, a nawet kwestie związane ze starzeniem, jak na przykład leczenie zmarszczek czy lifting - tłumaczył w rozmowie z naszą redakcją Panagiotis Panagi, właściciel marki DECAAR.

Pokazy zabiegów podczas Jesieni z BiNatural

Punktem kulminacyjnym konferencji Jesień z BiNatural była prezentacja najnowszego protokołu Primor Glow. Produkty Primor Glow, dedykowane do stosowania przy zabiegach z wykorzystaniem urządzenia od Bloomea, cieszą się w Polsce dużą popularnością, dlatego wszyscy z niecierpliwością czekali na tę część spotkania. Pokaz zabiegu, czyli najnowszego konceptu Bloomea Paris połączonego z autorskim masażem z elementami kobido, przeprowadził Brice Avon z Francji.

Wydarzenie zamknął panel dyskusyjny, którą poprowadziła Marta Szarogroder, ekspertka w zarządzaniu placówkami beauty. Głos zabrali partnerzy BiNatural, właściciele gabinetów kosmetologicznych i kliniki medycyny estetycznej, przybliżając swoje doświadczenia w pracy z klientem i współpracy z pracownikiem. Rentowność wprowadzania nowych technologii do gabinetów oraz działania marketingowe - to jeden z wielu tematów poruszonych podczas tego panelu.

Panel dyskusyjny. Prowadząca Marta Szarogroder, ekspertka w zarządzaniu placówkami beauty
Panel dyskusyjny. Prowadząca Marta Szarogroder, ekspertka w zarządzaniu placówkami beauty

Jesienną edycję konferencji BiNatural prowadził tancerz i prezenter Rafał Maserak. - Zawsze byłem przeciwnikiem czegoś takiego, ponieważ stwierdzałem, że mężczyzna, mężczyzna musi być męski, musi mieć zmarszczki, musi mieć jakieś bruzdy. Ale patrzę, że z roku na rok całkiem inaczej do tego podchodzę. Technologia bardzo idzie do przodu i teraz mężczyźni często też korzystają z usług, takich jak różne lasery czy zabiegi, chociażby na twarz. Uważam, że to jest bardzo dobry ruch, jeżeli chodzi o właśnie tę strefę beauty - powiedział w rozmowie z Zatoką Piękna.

Jesień z BiNatural była wydarzeniem inspirującym, które dostarczyło uczestnikom wielu nowych rozwiązań, pozwalających zrewolucjonizować ich gabinety beauty. Na równi z prezentacjami w strefie VIP odbywały się pokazy najnowszych urządzeń i zabiegów. Docenili to uczestnicy konferencji, którzy w rozmowie z naszą redakcją zwrócili uwagę na bardzo wysoki poziom szkolenia, możliwość poznania nowych technologii, a także nawiązania nowych znajomości w branży.

- Z eventami BiNatural jest tak, że jak już raz spróbujemy, to nie możemy przestać. Jesteśmy na każdym kolejnym - przyznała jedna z uczestniczek. Jak zapowiedziała Milena Krystosiak, kolejne edycje konferencji, pełne rozmów o trendach, innowacji i premier produktów z portfolio BiNatural, odbędą się już niebawem.

Rafała Maserak i Dmitrij Gabczenko
Rafała Maserak i Dmitrij Gabczenko

- Zapraszam na kolejne edycje Kongresu Cztery Pory Roku BiNatural, które cyklicznie odbywają się co trzy miesiące oraz na bardzo duży event, który odbędzie się już 11 lutego również w hotelu Double Tree Hilton w Warszawie, czyli nasz szlagierowy event BiNatural Master Class - zaprosiła właścicielka BiNatural.  

Materiał powstał we współpracy z BiNatural  

Zdjęcia: Kamil Klimuszko, Zatoka Piękna