W połowie października w Krakowie odbyło się wyjątkowe szkolenie z liposukcji laserowej dla polskich lekarzy. Swoją wiedzą i doświadczeniem na zaproszenie firmy ITP S.A., podzielił się ceniony na całym świecie chirurg plastyczny dr Massimiliano Federico Brambilla z Włoch.

 

Firma ITP S.A. jest nie tylko dystrybutorem urządzeń stosowanych w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej, ale - w ramach dbałości o jakość - również organizatorem specjalistycznych szkoleń. Jedno ze szkoleniowych spotkań odbyło się 16 października w klinice Medistica Ginekologia + Płodność w Krakowie, gdzie w ramach Akademii Alma zorganizowano wykład oraz zabiegi pokazowe z wykorzystaniem technologii ITP S.A. do liposukcji laserowej i przeszczepu tkanki tłuszczowej.

 

Oglądaj naszą relację!

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

- Liposukcja laserowa to zabieg, o który pytają lekarze coraz częściej. Ze względu na krótką procedurę wykonywać możemy zabieg na każdym obszarze: od brzucha, przez pośladki, uda, ramiona, podbródki, też z transferem tłuszczu. Chcąc przybliżyć temat polskim lekarzom, nasze zaproszenie przyjął włoski chirurg plastyk dr Massimiliano Brambilla. Doktor podzielił się swoim doświadczeniem, wykonując zabieg liposukcji laserowej z transferem tłuszczu – powiedziała nam Marta Klimek, Regional Sales Manager ITP S.A.

Minione szkolenie z liposukcji dla polskich lekarzy odbyło się w sali wykładowej i na bloku operacyjnym. Zaproszony przez firmę ITP S.A. chirurg przekazał swoją wiedzę na temat liposukcji laserowej z jednoczesnym przeszczepem tkanki tłuszczowej. - To prawdziwa przyjemność i zaszczyt tu być i móc podzielić się swoim doświadczeniem z wieloma bardzo doświadczonymi chirurgami plastycznymi. Chcą oni wypróbować ten sprzęt i związane z nim korzyści. – przyznał w rozmowie z redakcją Zatoki Piękna dr Massimiliano Brambilla.

dr Massimiliano Brambilla
dr Massimiliano Brambilla / fot. Zatoka Piękna

Pokazowe zabiegi wykonane zostały z wykorzystaniem kompleksowego systemu do liposukcji laserowej. Zastosowana technologia, dzięki fali o długości 1470 nm pozwala usunąć niechcianą tkankę tłuszczową bez niszczenia komórek tłuszczowych. W trakcie emisji lasera możliwe jest ich pobieranie, ponieważ emisja lasera odbywa się w tym samym czasie, co działanie ssaka. Dzięki temu zabieg trwa krócej, pobrany materiał cechuje się zwiększoną żywotnością, a komórki tłuszczowe można wykorzystać m.in. do wymodelowania pośladków, powiększenia piersi czy odmłodzenia twarzy.

- Po wielu latach korzystania z przeróżnych narzędzi i źródeł energii przeznaczonych do pracy z konturowaniem ciała, około sześć lat temu zacząłem używać lasera diodowego i wciąż z niego korzystam. Żywotność pobranego materiału jest bardzo wysoka. Związane jest to z wpływem energii pochodzącej z lasera diodowego na jego włókna, w których znajdują się tam zagłębienia zawierające komórki SVF (frakcji zrębu naczyniowego), należące do bardzo aktywnych komórek, tak zwanych komórek macierzystych – wyjaśnił nam dr Massimiliano Brambilla.

- Jeśli chodzi o obkurczenie skóry, w momencie pozyskiwania tłuszczu nie traci się jednocześnie jego jakości, to bardzo istotna korzyść tej metody – dodał chirurg. 

Małgorzata Sliwińska i Estera Gabczenko
Małgorzata Sliwińska (ITP S.A.) i Estera Gabczenko (Zatoka Piękna)

Szkolenie, z uwagi na praktykę zaproszonego specjalisty i ogromne zainteresowanie samym tematem liposukcji laserowej, było wartościowym doświadczeniem dla lekarzy, zarówno tych, którzy dobrze znają urządzenie, jak i tych, którzy dopiero będą odkrywać wszystkie jego możliwości.

Materiał powstał we współpracy z ITP S.A.