Z dr Krzysztofem Mirackim rozmawialiśmy już o zastosowaniu laserów w medycynie estetycznej. Wiemy też, że dzięki laseroterapii możemy m.in. odmładzać, liftingować i naturalnie napinać skórę. Jednak to nie wyczerpuje możliwości nowoczesnej laseroterapii, a w gabinetach i klinikach medycyny estetycznej przybywa urządzeń, które mają nam pomóc w rozwiązaniu problemów estetycznych. Ale jak wybrać odpowiedni laser? Przygotowaliśmy dla Was razem z dr Krzysztofem Mirackim nasz subiektywny mini-przewodnik po laserach dostępnych na polskim rynku. 

 

Zatem sprawdź, jaki laser wybrać jeśli:

 

Potrzebujesz rewitalizacji i odmłodzenia?

Icon 1540 - nieablacyjny laser frakcyjny o niesamowitych walorach odmładzających. Nie przerywając ciągłości naskórka, działa w głębi skóry stymulując ją do odbudowy włókien kolagenowych - likwiduje nawet głębokie zmarszczki i bruzdy, poprawia napięcie skóry

 

Walczysz z przebarwieniami?

PicoSure - fenomenalny, nieinwazyjny zabieg diodowym laserem frakcyjnym o wyjątkowej pikosekundowej długości impulsu. Usuwa przebarwienia posłoneczne, hormonalne i wszelkiego rodzaju niekorzystne zmiany w kolorycie skóry. Co bardzo ważne - już po kilku godzinach ze skóry znikają wszelkie zaczerwienienia i rumień powstały po zabiegu.

 

Chcesz się pozbyć pękających naczynek?

Laser Cutera - wyjątkowy w kategorii laserów laser naczyniowy, który działa bezpośrednio na hemoglobinę. Dzięki tej precyzji - Cutera pozwala nie tylko pozbyć się uciążliwych „pajączków” ale też walczyć z poważniejszymi zmianami naczyniowymi: trądzikiem różowatym, naczyniakami czy znamionami port wine.

 

Chcesz się pozbyć zbędnego owłosienia na całym ciele?

Laser diodowy Vectus lub laser aleksandrytowy Motus. Oba o ogromnej skuteczności - umożliwiają trwałe usunięcie niechcianych włosów, ponieważ niszczą jedną żywą cześć włosa - jego macierz. Laser Motus szczególnie polecany jest Pacjentom o blond włosach - Vectus to mistrz bezpieczeństwa i szybkości.

 

Nie możesz już patrzeć na swój tatuaż?

Pico Sure i Discovery Pico - dwa lasery wykorzystujące najkrótszy, pikosekundowy impuls, co skutkuje wysokim bezpieczeństwem zabiegów mimo zastosowaniu w laserach dużej dawki energii świetlnej, która pozwala rozbić nawet najtrudniejszy kolorowy pigment. Nie pozostawiając blizn i skracając cykl usuwania niechcianego tatuażu nawet do kilku zabiegów.

 

Urodziłaś dziecko siłami natury i teraz masz zbyt luźną pochwę?

ALMA CO2 Femilift - doskonały laser frakcyjny o dużej energii, którego specjalna głowica ginekologiczna pozwala na błyskawiczne obkurczenie pochwy poprzez stymulację mięśniówki pochwy do obkurczenia i produkcji kolagenu. W ciągu jednego zabieg możesz poprawić swój komfort życia intymnego na długie miesiące.

 

„Boczki”, „pelikany” „bryczesy”? Twoja sylwetka pozostawia nieco do życzenia?

Sculpsure - jedyny na świecie nieinwazyjny laser Sculpsure, który nie przerywając ciągłości naskórka pozwala pozbyć się niechcianej tanki tłuszczowej. Bez bólu i ingerencji chirurga już podczas jednej sesji możesz pozbyć się aż 25% tłuszczu z leczonego obszaru.

 

Sen z powiek spędzają Ci blizny: pourazowe, pooperacyjne, potrądzikowe oraz rozstępy?

Icon 1540 i iPixel - perfekcyjna łączona terapia pozwalająca na likwidację blizn lub ich znaczącą redukcję niezależnie od podłoża ich powstania. Icon działając głęboko w skórze stymuluje ją do wewnętrznej odbudowy - błyskawiczne odparowanie wody z zewnętrznych warstw naskórka laserem iPixel - wygładza bliznę od zewnątrz. Niezastąpiony duet laserowy na blizny i rozstępy.

 

Lubisz pomarańcze, ale nie pomarańczową skórkę na pośladkach i udach?

Triplex Cellulaze - nisko inwazyjna terapia, bo wiążąca się tylko z wprowadzeniem światłowodu pod skórę poprzez niewielkie nacięcie. Efekt - piorunujący. Laser niszczy komórki tłuszczowe, które zaburzają strukturę skóry powodując cellulit oraz wspomaga skórę w odbudowie kolagenu i elastyny, które wyrównują powstałe grudki i nierówności.

 

Dokucza Ci grzybica paznokci?

Laser Fotona lub „zimny” laser Lunula - wysoka skuteczność ob laserów w leczeniu grzybicy. Światło lasera zabija znajdujące się pod skórą i paznokciami grzyby oraz wzmacnia strukturę nowej, narastającej płytki paznokcia.

 

Brodawki i kurzajki nie dają Ci spokoju?

Laser Alma CO2 - do usunięcia kurzajki czy brodawki oraz szeregu innych zmian skórnych nie jest konieczne użycie skalpela. Laseroterapia urządzeniem Alma to równie dobry sposób na pozbycie się ze skóry szpecących znamion. Oczywiście tylko tych, które nie wymagają badania histopatologicznego. Laser bowiem całkowicie niszczy zmianę skórną.