Reprezentacyjna ulica Gdyni tętni życiem przez cały rok. Niegdyś była zakupowym centrum Trójmiasta. Dziś rządzą tu kawiarnie i restauracje. Jedno się nie zmieniło. Spacer Świętojańską, która niektórym kojarzy się z nowojorskimi alejami, i możliwość rozkoszowania się morską bryzą (ulica znajduje się zaledwie kilkaset metrów od brzegu morza), to duża przyjemność.

 

Ulica Świętojańska to jedna z najdroższych ulic handlowych w Polsce. Wciąż można zrobić tu zakupy w licznych butikach czy skorzystać z punktów handlowo-usługowych. Mieszkańcy oraz turyści, którzy pojawiają się tu po raz pierwszy, chwalą jednak to miejsce za niepowtarzalny klimat. Swoje siedziby ma tu wiele firm. Tuż obok nich znajdują się dziesiątki pubów i restauracji. W sezonie pojawiają się przy nich letnie ogródki, w których można zjeść obiad albo wypić kawę, jednocześnie obserwując miejski gwar.

 

Świętojańska to także prawdziwa wizytówka miasta ze względu na walory architektoniczne. Spotkać można tu wiele zabytkowych budynków, które zostały zbudowane zgodnie z założeniami modernizmu.

 

Przy ulicy Świętojańskiej w Gdyni znajduje się również Infobox. To punkt, który warto odwiedzić z kilku powodów. W jednym miejscu można się tu bowiem zapoznać z ofertą kulturalną miasta; wejść na wieżę widokową (z wysokości 22 metrów można podziwiać Zatokę Gdańską); obejrzeć makietę miasta; a także zobaczyć Gdynię przyszłości, przyglądając się projektom, które będą realizowane w najbliższych latach.

 

Sama Świętojańska oraz sąsiadujące z nią ulice (Abrahama, Władysława IV, Starowiejska, 3 Maja) zamieniają się obecnie w kulinarne zagłębie Trójmiasta. Z roku na roku przybywa tu modnych lokali, których kuchnia zachwyca poszukiwaczy najbardziej wyszukanych smaków. Przygotowywane są w nich potrawy z najlepszej jakości składników. Znakomitych dań oraz oryginalnych połączeń produktów można kosztować w niezobowiązującej atmosferze i we wnętrzach urządzonych zgodnie z najnowszymi designerskimi trendami. Na Świętojańskiej i w okolicach coś dla siebie znajdą miłośnicy kuchni włoskiej, indyjskiej, wietnamskiej, meksykańskiej czy polskiej, a także wielbiciele coraz modniejszej kuchni fusion. Na szczególną uwagę zasługują: Chwila Moment, Sztuczka, Główna Osobowa czy Pieterwas Krew i Woda czy Malika. Wiele z tutejszych restauracji znalazło się na liście 100 najlepszych lokali w Polsce.