Technologie laserowe to dziś jedno z głównych narzędzi w pracy tak dermatologa, jak i lekarza medycyny estetycznej. Nie bez powodu specjaliści doceniają przede wszystkim te platformy, które są wszechstronne. Należy do nich na pewno Alma Laser Harmony XL Pro, pozwalający rozwiązać niejeden problem ze skórą.

 

Niemalże nieograniczone możliwości terapeutyczne to główny powód, dla którego platformę Alma Laser Harmony XL Pro wybierają zarówno duże kliniki, jak i mniejsze gabinety medycyny estetycznej. Jej wszechstronność budzi także zaufanie pacjentów, którzy do specjalistów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej przychodzą, by poddać się zabiegom usuwania naczynek, redukcji przebarwień, niwelowania zmian trądzikowych, a także rewitalizującym i odmładzającym.

 

Oglądaj zabiegi i komentarz eksperta

 

Alma Laser Harmony XL Pro na dobry początek

Wszechstronność urządzenia Alma Laser Harmony XL Pro czyni go dobrym punktem wyjścia do zaoferowania pacjentom jak najbardziej kompleksowej pomocy. Rzadko się zdarza, aby jedna platforma obsługiwała tak wiele głowic, dlatego korzysta się z niej tak w wyspecjalizowanych klinikach, jak i w indywidualnych praktykach. Potwierdza to właściciel Kliniki Pawlikowski, który kupując pierwszy laser, postawił właśnie na Alma Laser Harmony XL Pro. Jak mówi, kiedy jeszcze pracował ze swoimi pacjentami sam, potrzebował urządzenia wielospecjalistycznego, które zaspokoi jego potrzeby, jeżeli chodzi o leczenie różnych problemów klinicznych.

- Był to laser starego typu, który obsługiwał głowice lasera erbowo-yagowego, DyeVL, czyli intensywne źródło światła do zamykania naczyń, neodymowo-yagową i głowicę trądzikową, czyli wszystko to, czego potrzebowałem, żeby zaspokoić potrzeby i oczekiwania moich pacjentów. W związku z dalszym rozwojem kliniki i rozpoczęciem współpracy z lekarzami dermatologami okazało się, że platforma sprawdza się tak dobrze, że kupiłem drugie urządzenie i teraz w klinice pracują dwa lasery, które obsługują dodatkowo głowice Q-Switch – mówi dermatolog dr Bartosz Pawlikowski.

Jak tłumaczy właściciel Klinki Pawlikowski, urządzenie wielogłowicowe można kupić jako pierwszy sprzęt także dlatego, że na początku nie jest się jeszcze wyspecjalizowanym w określonych zabiegach. - Dzięki temu, że mamy wielogłowicową platformę, jesteśmy w stanie wykonywać zabiegi u bardzo różnych pacjentów – podkreśla. Sam Alma Laser Harmony XL pozwala mu spokojnie wykonać wszystkie zabiegi związane z zamykaniem naczyń na twarzy, na nogach, usuwaniem tatuażu, przebudową i rewitalizacją skóry oraz usuwaniem przebarwień.

 

Na zmarszczki i zmiany naczyniowe

Wszechstronność terapeutyczna platformy Alma Harmony XL Pro najlepiej obrazuje oferta zabiegowa klinik, w której jest ona obecna. To właśnie dzięki temu urządzeniu przeprowadza się np. coraz popularniejszy i niezwykle skuteczny zabieg Clear Lift na twarz. Umożliwia to głowica Q-Switch, która pozwala na przekazanie w głąb skóry wysokiej energii przebudowującej skórę i regenerującej kolagen. Podczas terapii nie dochodzi do niszczenia naskórka – wiązka lasera nieablacyjnego działa na głębokości 3 mm, gdzie powstają młode komórki skóry. Efekt w postaci przebudowy kolagenu i elastyny jest więc szybki, choć samo leczenie jest bezbolesne i wywołuje jedynie lekki rumień zanikający przed upływem doby.

Ogromne możliwości terapeutyczne daje również wspomniana już wcześniej głowica DyeVL, która wykorzystuje najbardziej zaawansowaną odmianę technologii opartej na intensywnym źródle światła. Pod względem skuteczności porównać można ją z laserami barwnikowymi. Zabieg bazujący na wysokopasmowym, pulsacyjnym źródle światła redukuje zmiany naczyniowe i pigmentacyjne z efektem widocznym już podczas jego trwania. Głowica zapewnia przy tym możliwie duży komfort, ponieważ zastosowano w niej skuteczny system chłodzenia. Terapię śmiało można więc stosować na większych powierzchniach, jak na nogach czy dekolcie.

Rewitalizacja skóry Laserem Harmony Pro Clearlift i redukcja zmian naczyniowych czy trądziku różowatego Laserem Harmony XL DvL to jedynie dwie z wielu propozycji, jakie lekarze pracujący na platformie Alma Harmony XL mają dla swoich pacjentów. Urządzenie ma ponad 60 wskazań potwierdzonych certyfikatem FDA, a wymienić warto tu chociażby redukcję zmarszczek i blizn, lifting skóry, epilację, leczenie trądziku czy niwelowanie objawów fotostarzenia.

Więcej o Alma Laser Harmony XL Pro na stronie dystrybutora ITP S.A. ->> www.itpsa.pl