Czy terapie łączone w pracy dermatologa, to skuteczny sposób na problemy skórne, takie jak blizny potrądzikowe oraz problemy urodowe w okolicy oczu, całej twarzy, szyi czy dekoltu? Na pytania redakcji Zatoki Piękna odpowiada dr Bartosz Pawlikowski, dermatolog.

 

Oglądaj wideo!

 

Dr Bartosz Pawlikowski: -Terapie łączone to bardzo szeroki temat. U siebie w gabinecie preferuję metody z użyciem preparatów wstrzykiwanych czy implantowanych z laserami. Zawsze proponuję pacjentom takie rozwiązania, dlatego że okazuje się, że są one bardzo skuteczne, jeżeli chodzi o jakiekolwiek problemy urodowe. Bardzo często łączę kwas hialuronowy z innymi wypełniaczami lub z tłuszczem autologicznym pacjenta, wykorzystując jednocześnie na tej samej sesji urządzenia laserowe.

- Okolica oczu najbardziej wrażliwa oczywiście, dająca najwięcej problemów, jeżeli chodzi o zabiegi. Natomiast oczywiście cała twarz, szyja, dekolt, czyli te okolice newralgiczne, które są najbardziej, najczęściej wystawione przez kobiety na słońce. Do tego jeszcze np. blizny potrądzikowe. Problem, który bardzo często miewają pacjenci. Nawet ci, którzy już trądzik wyleczyli wiele, wiele lat temu, a wciąż borykają się z bliznami potrądzikowymi do obecnego czasu. Wykorzystanie różnych metod na tej samej sesji niemalże gwarantuje 100% efekt zażegnania problemu.