Z dr. Bartoszem Pawlikowskim rozmawialiśmy już nie raz o zastosowaniu laserów w dermatologii i medycynie estetycznej. W końcu jednak mieliśmy możliwość odwiedzić jego klinikę w Łodzi i przyjrzeć się z bliska zabiegom i nowoczesnym urządzeniom, które z powodzeniem stosowane są przez lekarzy w Klinika Pawlikowski. Zobacz, jakie technologie poleca dr Bartosz Pawlikowski i co jego zdaniem jest tajemnicą sukcesu każdej kliniki i lekarza!

 

Oglądaj reportaż!

 

Estera Gabczenko: Panie Doktorze, jaki miał Pan pomysł na to miejsce?

Dr Bartosz Pawlikowski: Klinika Pawlikowski, to wielospecjalistyczny ośrodek medyczny, który powstał w lutym 2014 r. Cały zamysł pracy kliniki był oparty głównie na zabiegach dermatologicznych oraz leczeniu chorób klinicznych w zakresie dermatologii. Klinika Pawlikowski cały czas, od samego początku nastawiona jest na nowoczesne i staranne leczenie pacjentów. Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, tak aby jak najsprawniej, jak najlepiej pomóc naszym pacjentom.

Jacy pacjenci trafiają najczęściej do Pana kliniki?

Pacjenci, z którymi najczęściej mamy do czynienia w Klinice Pawlikowski, to pacjenci dermatologiczni, zarówno dorośli, jak i małe dzieci. Druga grupa pacjentów, to pacjenci, którzy korzystają z usług medycznych z zakresu medycyny estetycznej. Staram się bardzo dużo wysiłku wkładać w to, aby lekarze, którzy ze mną współpracują, mieli wiedzę na jak najwyższym poziomie. Sprawnie korzystali ze wszystkich nowoczesnych urządzeń, które posiadam w mojej klinice i skutecznie pomagali swoim pacjentom.

A jakie urządzenia pojawiły się ostatnio w Klinice Pawlikowski?

W związku z rozpoczęciem współpracy z kosmetologami, rozszerzyłem park maszynowy o kolejne urządzenia, które wykorzystywane są właśnie w wypadku zabiegów kosmetologicznych. Popularnym i najczęściej używanym urządzeniem w klinice, jeśli chodzi o zabiegi kosmetologiczne jest Endermologia LPG Alliance, która daje nam możliwość przygotowania pacjentów do różnych zabiegów typu liposukcja, ale też modelowanie sylwetki w obrębie wszystkich partii ciała.

W jaki sposób dobiera Pan nowe technologie i urządzenia dla swojej kliniki?

Bazujemy na najnowocześniejszym sprzęcie, najnowszych urządzeniach, które mają renomę i klasę międzynarodową. W swojej pracy zawsze współpracuję z najlepszymi dystrybutorami, którzy sprowadzają urządzenia laserowe i urządzenia do zabiegów kosmetologicznych. Dzięki temu, że współpracuję z najlepszymi, mam gwarancję zakupu najlepszego sprzętu. A więc sprzętu z górnej półki, który wiem, że nie wyrządzi szkody pacjentowi. Taki komfort pracy zapewnia mi współpraca z najlepszym dystrybutorem. W tym przypadku jest to firma ITP S.A., czyli dystrybutor, który dysponuje urządzeniami najwyższej klasy, różnych producentów. Dzięki temu jestem w stanie sprawnie funkcjonować w obrębie mojej kliniki i skutecznie leczyć moich pacjentów, ale też korzystać z bezpiecznych urządzeń.

Jeżeli chodzi o Klinikę Pawlikowski koncentrujemy się głównie na urządzeniach laserowych. W tym wypadku bardzo często korzystam z technologii CO2, z lasera który dostarcza producent ALMA i dystrybutor ITP S.A. Jednocześnie w swojej praktyce bardzo często korzystam z lasera pikosekundowego Discovery Pico, który produkowany jest we Włoszech, ale również dystrybuowany i sprowadzany jest przez firmę ITP S.A., dzięki czemu jestem w stanie odpowiadać na każdy problem kliniczny pacjentów, którzy do mnie trafiają.

W związku z rozszerzeniem usług w obrębie Kliniki Pawlikowski o ginekologię estetyczną, nabyłem laser CO2 firmy ALMA, który ma możliwość wykonywania zabiegów właśnie z zakresu ginekologii estetycznej. FemiLift, to urządzenie, które zapewnia bardzo wysoką jakość pracy i bezpieczeństwo ginekologowi, który wykonuje zabiegi właśnie z zakresu ginekologii estetycznej.

A co jest tajemnicą sukcesu stworzonej przez Pana kliniki?

Tajemnicą sukcesu każdej kliniki, każdego lekarza jest to, aby miał przyjemną aparycję, był komunikatywny, zawsze uśmiechnięty. To gwarantuje doskonałą współpracę z dostawcami sprzętu, ale też doskonałą pracę z pacjentami, którzy po prostu lubią swojego lekarza i chętnie przychodzą do niego na konsultacje i korzystają z jego propozycji, które ma, jeśli chodzi o planowanie zabiegów, zarówno leczniczych, jak i z zakresu medycyny estetycznej.