Ilekroć planujemy poddanie się zabiegom estetycznym, zastanawiamy się, kiedy właściwie zauważymy ich efekty. Czasami trzeba na nie poczekać nawet kilka tygodni, jednak nie brakuje metod, w przypadku których są one nie tylko wyraźne, ale i natychmiastowe. Które z nich pozwalają zregenerować i odmłodzić skórę?

 

Szybko, dobrze i długotrwale – oczekiwania wobec zabiegów estetycznych rosną w miarę rozwoju nowych technologii. Spodziewamy się po nich spektakularnych efektów i ogromnych możliwości, włączając w to zabiegi niewymagające okresu rekonwalescencji oraz dające błyskawiczne rezultaty. Warto docenić je szczególnie teraz, kiedy powoli zaczynamy myśleć o powakacyjnej regeneracji oraz zabiegach odmładzających.

 

Akcja regeneracja ze skutkiem natychmiastowym

Chociaż wiele zabiegów regeneracyjnych można wykonywać przez cały rok, uwagę przyciągają one głównie pod koniec lata czy zimy. To właśnie w czasie zmiany pory roku zauważamy, że nasza skóra potrzebuje wręcz ratunku i rewitalizacji po ciężkich miesiącach. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne latem czy zanieczyszczenia powietrza dokuczające nam zimą to jedne z głównych przyczyn nadprodukcji wolnych rodników i przyspieszenie procesów starzenia.

Regeneracja skóry jest procesem, a produkcja nowego kolagenu trwa nawet trzy miesiące, dlatego pełne efekty zabiegów pojawiają się z czasem. Wiele zabiegów daje jednak natychmiastową poprawę kondycji skóry i w mniejszym lub większym stopniu redukuje zmarszczki. Przykład? Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, czyli odżywczym preparatem pozyskiwanym z krwi pacjenta. Zabieg ten, nazywany też wampirzym liftingiem, to wciąż zdobywający popularność zabieg regeneracyjny.

Preparat z czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi podany pod skórę stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu. Jest on niezwykle odżywczy, dlatego wprawdzie wygląd skóry poprawia się z czasem, ale pierwsze efekty w postaci napięcia skóry widoczne są praktycznie od razu. Czy mezoterapię osoczem bogatopłytkowym można jednak traktować jako zabieg bankietowy? W tej kategorii akurat wskazalibyśmy kilka innych metod.

Polecanym rozwiązaniem jest zabieg platynowy Forlle'd, wskazanym w sytuacji, kiedy zależy nam na odmłodzeniu, regeneracji oraz widocznym natychmiast efekcie. Jak wyjaśnia Ewelina Araszkiewicz, kosmetolog i manager Quadrille Spa, jest to metoda nieinwazyjna, która łączy nowoczesne technologie z pielęgnacją manualną i pozwala osiągnąć widoczne rezultaty bez konieczności okresu rekonwalescencji. Po 2-fazowym oczyszczaniu skóry połączonym z masażem stosowany jest lotion, który przygotowuje skórę do aplikacji preparatu z platyną.

Komentarz eksperta

mgr Ewelina Araszkiewicz
mgr Ewelina Araszkiewicz
Platyna chroni skórę przed działaniem wolnych rodników na zdrowe komórki oraz zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Produkty zapewniają niezbędne ujędrnienie, nawilżenie skóry, przywracają jej elastyczność i jędrność. Silne właściwości redukujące przebarwienia pomagają eliminować różnego rodzaju plamy pigmentacyjne dzięki czemu po zastosowaniu skóra wygląda młodziej i delikatniej, staje się gładka, świeża i ma wyrównany koloryt.

Esencja platynowa nakładana jest w formie masek w płachcie, natomiast po ich ściągnięciu w gabinecie nakładane są jeszcze zawierające platynę kremy na twarz i pod oczy. Taka procedura trwa około 60 minut, koi i regeneruje skórę, a także niweluje pierwsze oznaki starzenia. Masaż wykonany w czasie oczyszczania sprawia natomiast, że Forlle'd– polecany właśnie jako zabieg bankietowy – wykazuje też silne działanie relaksujące.

Przygotowujemy dla Was film z zabiegu platynowego Forlle'd w Quadrille SPA - już niebawem pojawi się na łamach zatokapiekna.pl. Śledźcie naszą stronę i profile na FB i IG.

 

Zabiegi bankietowe z efektem regeneracji

Nie od dziś wiadomo, że najwięcej można spodziewać się po tych technologiach i metodach, które zapewniają jednocześnie regenerację i wygładzenie skóry. Od jakiegoś czasu uwaga skupia się na tzw. zabiegach dotleniających, a konkretniej na infuzji tlenowej. Jedną z metod wykorzystujących to zjawisko jest Intraceuticalsunikalna australijska metoda pielęgnacji skóry dająca efekt liftingu, wypełniająca zmarszczki oraz poprawiająca kontury twarzy. Zabieg poprzez poprawę gęstości, jędrności i napięcia skóry zapewnia młodszy wygląd, jednocześnie spłycając zmarszczki, poprawiając koloryt skóry i redukując stany trądzikowe.

- Zabieg wykorzystuje infuzję tlenową, gdzie za pomocą tlenu hiperbarycznego wprowadza się w skórę skoncentrowane składniki aktywne. Intraceuticals opatentował skuteczny sposób optymalizacji nawilżania, które „buduje” pokłady wilgoci poprzez zwiększenie ilości kwasu hialuronowego w różnych warstwach skóry. Dostarczany jest wielowagowy kwas hialuronowy (trzy różne, współpracujące ze sobą formy) do skóry tworząc w niej Warstwy Hialuronowe. Nakładają się one na siebie, by zapewnić doskonałą hydrodynamikę, a w efekcie głęboką i nieustanną dostawę nawodnienia połączonego ze skutecznymi składnikami aktywnymi – mówi Zatoce Piękna Katarzyna Hans, kosmetolog z kliniki Columna Medica.

Jak tłumaczy kosmetolog, dzięki tym warstwom skóra odzyskuje nawodnienie, bardziej młodzieńczą, sprężystą i jędrną strukturę. Tu warto pamiętać, że nawilżanie to przecież podstawa pielęgnacji skóry, a odpowiedni poziom wilgoci na różnych jej poziomach to właśnie sekret świeżego wyglądu twarzy.

- Intracueticals to nieinwazyjna metoda odmładzania skóry, którą pokochały gwiazdy światowego formatu. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Program kuracji obejmuje sześć zabiegów wykonywanych raz w tygodniu, a seria powinna być powtarzana dwa razy w roku. W celu podtrzymania uzyskanego efektu odmłodzenia i wygładzenia zmarszczek powinno się wykonywać jeden zabieg w miesiącu. Zabieg warto powtórzyć także przed szczególnymi wydarzeniami, kiedy chcemy wyglądać olśniewająco – dodaje kosmetolog Katarzyna Hans.

 

Lifting bez skalpela w jeden dzień

Pisząc o zabiegach dotleniających, grzechem byłoby nie wspomnieć o przełomowej technologii Geneo, która należy do grona najskuteczniejszych zabiegów bankietowych. Na czym polega jej fenomen? Otóż zabieg łączy dotlenienie skóry z eksfoliacją, czyli usuwaniem martwych komórek z powierzchni skóry oraz z aplikacją składników aktywnych. Jej głównym zadaniem jest stymulacja procesów regeneracyjnych, jednak możliwość dostarczenia skórze składników odżywczych pozwala uzyskać też natychmiastowy efekt spłycenia zmarszczek czy redukcji worków pod oczami.

Można rzecz, że wiele tego typu zabiegów daje efekt liftingu bez skalpela. Mowa nie tylko o zabiegach dotleniających, ale i o metodach typu Venus Legacy, która łączy podgrzewanie tkanek, pole magnetyczne i fale radiowe. System napina skórę, niweluje obrzęki pod oczami, usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach podbródka, poprawia owal twarzy i wygładza zmarszczki. Efekty można zauważyć już po jednym zabiegu, szczególnie dzięki zastosowaniu kilku technologii jednocześnie.

Na tle procedur regeneracyjnych i liftingujących wyróżnia się także technologia HIFU, wykorzystywana m.in. podczas zabiegu urządzeniem SonoQueen. Ultradźwięki skupione są na różnych głębokościach skóry, powodując mikrouszkodzenia. Ich tworzenie stymuluje naturalne procesy regeneracyjne, prowadzące do poprawy jakości i napięcia skóry. Zabieg wygładza zmarszczki, rozświetla skórę i odmładza okolice oczu. To prawda, że pełne rezultaty widoczne są dopiero po trzech miesiącach, ale już po samym zabiegu twarz wygląda po prostu młodziej.

Chociaż faktem jest, że coraz więcej metod pozwala uzyskiwać natychmiastowe efekty, nie wolno zapominać, że żadna z nich nie zastąpi codziennej starannej pielęgnacji. Co więcej, rezultaty, które można podziwiać dzień czy kilka dni po zabiegu, nie są nam dane raz na zawsze. Zabiegi należy powtarzać, a w przypadku niejednej technologii – jeśli zależy nam na uzyskaniu pełnych efektów – wykonywać całe serie.