Centrum Medyczne HomeClinic Różyny jest nowoczesną placówką, której celem jest świadczenie najwyższej jakości usług z dziedziny stomatologii oraz medycyny estetycznej. Klinika prowadzona jest przez zespół lekarzy, którzy z całą pewnością mogą postawić znak równości pomiędzy słowami „praca” i „pasja”. Dr Magda Brona-Teżyk stworzyła to miejsce stawiając na pierwszym miejscu komfort i bezpieczeństwo swoich Pacjentów. 

 

Komentarz eksperta

lek. Magda Brona-Teżyk
lek. Magda Brona-Teżyk
Oferujemy szeroki wachlarz zabiegów, z zakresu stomatologii oraz medycyny estetycznej, przy wykorzystaniu certyfikowanych urządzeń, które cechują się wysoką skutecznością przy zachowaniu wszystkich norm bezpieczeństwa. Współpracujemy ze Specjalistami z dziedziny protetyki, endodoncji, implantologii, stomatologii estetycznej, stomatologii dziecięcej oraz chirurgii stomatologicznej.

Redakcja Zatoki Piękna: Wizyta u dentysty nadal u wielu osób budzi strach i obawę przed bólem. Jak radzicie sobie z tym w Centrum HomeClinic?

Dr Magda Brona-Teżyk: W naszej klinice pacjenci dzięki profesjonalnej opiece lekarzy i asystentek stomatologicznych czują się bezpiecznie. Przy obecnym stanie wiedzy oraz dzięki możliwościom technologicznym i znieczuleniom, których używamy, wizyta u stomatologa może być bezbolesna.

Gabinet stomatologiczny wyposażony jest w zestaw do sedacji wziewnej (znieczulenie gazem rozweselającym - podtlenek azotu). Jest to jedna z łatwiejszych i bezpiecznych form uspokojenia pacjentów, którzy nabyli strach przed wizytami stomatologicznymi w przeszłości i nie radzą sobie ze stresem w gabinecie. Zastosowanie sedacji wziewnej umożliwia ograniczenie świadomości pacjenta i częściowe zniesienie czucia bólu oraz pozbycie się lęku. Podawany pacjentom za pomocą specjalnej maseczki gaz rozweselający wprowadza w stan rozluźnienia, odprężenia.

Jest to metoda szczególnie polecana dla małych pacjentów wykazujących silny stres i lęk przed leczeniem, jak również dla dzieci z nadpobudliwością psychoruchową oraz z wymiotami na tle nerwowym. Sedacja pomocna jest również w przypadku zabiegów stomatologicznych u dzieci z astmą czy padaczką, gdyż zmniejsza u nich ryzyko ataku spowodowanego stresem. Gaz rozweselający stosowany jest również z powodzeniem u dorosłych pacjentów, którzy odczuwają stres i lęk związany z wizyta u dentysty.

Gabinet stomatologiczny wyposażony jest również w nowoczesny mikroskop, który niezbędny jest podczas zabiegów: powtórnego leczenia kanałowego, udrażniania i odnajdywania kanałów, usuwania złamanych narzędzi kanałowych, usuwania wkładów koronowo-korzeniowych. Mikroskop znacznie zwiększa szanse na prawidłowe przeleczenie, dzięki czemu zęby można uratować przed ekstrakcją (wyrwaniem).

Jest pani specjalistką w pracy z dziećmi oraz podcinaniu wędzidełek u niemowląt...

W Centrum HomeClinic wykonujemy rocznie kilka tysięcy zabiegów podcinania wędzidełka u niemowląt. Krótkie wędzidełko języka u dzieci może utrudniać karmienie piersią, stanowić przyczynę wad zgryzu oraz zaburzeń wymowy, a nawet przyczyniać się do utrwalania wad postawy ciała. Leczenie chirurgiczne najczęściej polega na podcięciu wędzidełka języka nożyczkami chirurgicznymi, a w niektórych przypadkach konieczne jest użycie lasera.

Jest to zabieg małoinwazyjny, bezbolesny oraz niewykluczający z normalnego funkcjonowania, oczywiście o ile jest on wykonywany przez doświadczonego lekarza. Najbardziej nieprzyjemne może być dla dziecka otwarcie buzi palcami i unieruchomienie przez chwilę przez rodzica. Jest to moment, kiedy dziecko zaczyna się denerwować, a sam zabieg podcięcia wędzidełka jest jak „uszczypnięcie”. Sama niejednokrotnie mówię rodzicom, że dłuższy czas zajmuje mi wytłumaczenie całej procedury i postępowania po zabiegu niż sam zabieg.

Pozostańmy jeszcze w temacie zabiegów stomatologicznych. W jaki sposób możemy zadbać o estetykę zębów?

Częstym zabiegiem wykonywanym w HomeClinic jest wybielanie zębów. Techniki dostępne to wybielanie najwyższej klasy laserem diodowym włoskiej firmy Medency lub poprzez nakładki do samodzielnego wybielania w domu. Wybielanie w gabinecie jest najszybszym sposobem na uzyskanie zadowalającego efektu, ponieważ wykorzystując laser diodowy produkt wybielający nakłada się bezpośrednio na zęby, który w połączeniu z laserem, powoduje zajście reakcji chemicznej, której efektem jest wybielenie zębów.

Jeżeli chodzi o samodzielne wybielanie w domu, to czas potrzebny, aby był zauważalny jest dłuższy. Pacjenci otrzymują nakładki nazębne wykonane po wykonaniu wycisku oraz strzykawki z żelem o odpowiednim stężeniu czynnika wybielającego. Cały zabieg może potrwać od 3 dni do kilku tygodni, zanim zacznie być widać jakiekolwiek wyniki.

Słyniemy z estetycznej odbudowy uzębienia od bondingu do odbudowy na implantach, dzięki czemu Pacjenci mogą cieszyć się pięknym nowym uśmiechem. Specjalizujemy się również kamuflażem po leczeniu ortodontycznym, jeśli Pacjenci nie zdecydują się na leczenie chirurgiczne po leczeniu ortodontycznym - przychodzimy z pomocą w postaci zabiegów z zakresu medycyny estetycznej: botoks, nici i wypełniacze.

Czy to oznacza, że w HomeClinic możemy się umówić na zabiegi medycyny estetycznej?

HomeClinic jest również renomowaną kliniką medycyny estetycznej, w której zatrudnieni są dyplomowani lekarze medycyny estetycznej. Posiadamy najnowocześniejsze urządzenia takie jak: laser frakcyjny CO₂, HI-EMT Muscle, laser Nd:Yag Qswitch (zamykanie naczynek, usuwanie tatuażu, peeling węglowy Black Doll), radiofrekwencja mikroigłowa, urządzenie do elektrostymulacji mięśni, HIFU.

Gabinet medycyny estetycznej wyposażony jest w szeroką gamę preparatów dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjentów, tj. przeznaczonych do różnych rodzajów skóry i jej problemów. Odpowiednie łączenie zabiegów odmładzania i anti-aging w formie indywidualnych terapii to klucz do sukcesu i dlatego w HomeClinic zaczynamy od wysłuchania problemów skóry. I nie mówimy tu tylko o skórze twarzy, bo proces starzenia skóry dotyka również ciała. Na wszystkie te problemy znajdujemy rozwiązanie.

Jakie zabiegi rozwiązują zatem problem wiotkiej, starzejącej się skóry?

Mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej stosowanych i zarazem doskonałych metod zapobiegających m.in. starzeniu się skóry czy wypadaniu włosów dzięki bezpośredniemu dostarczeniu niezbędnych substancji w głąb skóry. Polega ona na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych, odżywczych, odmładzających czy aktywujących za pomocą cienkiej igły. Możliwe jest miejscowe wprowadzanie, zależnie od potrzeb, konkretnych substancji lub mieszanin – witaminowych koktajli, kwasu hialuronowego, kwasu polimlekowego, aminokwasów, krzemionki organicznej, mikroelementów czy też różnego rodzaju wyciągów. Zabieg ten pobudza mikrokrążenie, metabolizm komórek i wspomaga procesy regeneracyjne. Poprawia też stan skóry przez stymulację naturalnych procesów produkcji tkanek podporowych: kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego. Wprowadzanie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty korekcji zmarszczek, zwiększenia jędrności i gładkości skóry, dlatego cieszy się dużą popularnością zarówno u kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku.

Zabiegi z wypełniaczem (kwasem hialuronowym) stosowane są w celu wypełnienia, zmarszczek, modelowania twarzy, wolumetrii policzków, powiększenia ust, poprawy owalu twarzy, czy niechirurgicznej korekcie kształtu nosa. Stosowanie wypełniacza, czyli inaczej mówiąc ostrzykiwanie twarzy kwasem hialuronowym przynosi bardzo szybką poprawę wyglądu. Skóra staje się odżywiona, głęboko nawilżona, uzyskuje utraconą sprężystość i gładkość. Można mówić o natychmiastowym efekcie zaraz po zabiegu - większość bruzd i zwiotczeń zmniejsza się, a efekty utrzymują się długie miesiące. Czas utrzymywania się efektów uzależniony jest od wielu czynników, jak: wiek i kondycja skóry, styl życia i ogólny stan zdrowia pacjenta, a także ilość i miejsce podania preparatu.

Urządzenie wykorzystujące technologię HIFU (z ang. high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową służąca do selektywnego oddziaływania na skórę. Zabieg HIFU zwany jest liftingiem bez użycia skalpela. Ultradźwięki są uznawane za przyszłość medycyny estetycznej. Podczas zabiegu, w wyniku wybiórczego oddziaływania na określony obszar, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń, które stymulują kolagen do odbudowy. Zabieg polega na kilkukrotnym kontakcie końcówki przetwornika z ciałem/twarzą, w wyniku czego tkanka jest podgrzewana na różnych głębokościach, w zależności od parametrów ciała i oczekiwanego efektu.

A jakie zabiegi warto wykonać teraz?

Okres jesienno-zimowy jest idealny na zabiegi laserowe. Najczęściej wybieranym zabiegiem maszynowym jest laser CO₂. Laser frakcyjny powoduje ablację "dziurkuje" ją tysiącami mikroskopijnych kolumn, pozostawiając wokół "studni oparzeń" siateczkę utworzoną z wysp zdrowej, nieuszkodzonej skóry. Dzięki temu proces leczenia postępuje się bardzo szybko i bez tworzenia widocznej rany. Tym sposobem nakłaniamy organizm do samoczynnej odbudowy i regeneracji.

W jaki sposób możemy zadbać o nasze ciało?

W HomeClinic modelujemy sylwetkę przy użyciu elekrostymulacji oraz urządzenia HI-EMT Muscle. W trakcie zabiegu elektrostymulacji za pomocą prądu przepływającego przez elektrody, które umieszczone są w odpowiednich punktach ciała następuje stymulowanie wybranych mięśni. Za pomocą przyjemnych, delikatnych, lecz głębokich impulsów elektrycznych stymuluje kompleksowo tkanki powierzchniowe i przenika w głąb skóry. Prąd pobudza mięśnie do rytmicznych skurczów porównywalnych z tymi, jakie pojawiają się podczas ćwiczeń fizycznych. Podczas zabiegu następuje pobudzenie przemiany materii i krążenia krwi, tkanka tłuszczowa ulega redukcji, wzrasta jędrność i elastyczność skóry.

Natomiast urządzenie HI-EMT Muscle jest to nieinwazyjny system do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, rzeźbienia i budowy mięśni oraz liftingu pośladków.

Zabiegi HI-EMT Muscle przeznaczone są dla osób rozpoczynających treningi, nielubiących ćwiczyć, ale też dla kulturystów i ludzi fitness. Są to zabiegi komfortowe, relaksujące i odprężające. Stworzone dla osób ceniących zdrowy styl życia – są naturalne i bezinwazyjne. W trakcie 30 minutowej sesji urządzenie powoduje około 30 tysięcy hiper skurczów, co przekłada się na około 20 tysięcy brzuszków.

Co oznacza dla HomeClinic jakość wykonywanych zabiegów?

Najwyższa jakość to dla nas najnowsze technologie w rękach doświadczonych specjalistów, rzetelność, empatia i zrozumienie.