"Możemy już zbadać główne problemy związane ze starzeniem się skóry i zidentyfikować genetyczne predyspozycje do regeneracji, powstawania zmarszczek, przyswajania witamin, a nawet skłonności do stanów zapalnych czy przebarwień".  Z Agnieszką Kośnik - Zając, właścicielką Instytutu Babiana oraz biotechnologiem i kosmetologiem, rozmawiamy o tym, czy testy DNA są kluczem do młodej skóry?

 

Estera Gabczenko: Większość z nas pragnie opóźnić proces starzenia skóry tak długo, jak to możliwe. Gabinety estetyczne oferują nam cały arsenał zabiegów i urządzeń do walki z wiotczeniem skóry. Tymczasem to genetyczne analizy wyjaśniają, co tak naprawdę wpływa na młody wygląd naszej twarzy i sugerują spersonalizowaną pielęgnację.

Agnieszka Kośnik-Zając: Jesteśmy świadomi, co wpływa na korzystny wygląd i od dawna proponujemy skuteczne zabiegi. Klienci dobrze znają terminy takie jak medycyna przeciwstarzeniowa czy anty-aging. Wiedzą, że nie są to działania skierowane do osób w podeszłym wieku, a do nas wszystkich, również do młodych. I coraz chętniej się im poddają. Dbają o siebie, o dietę, aktywność fizyczną czy odpoczynek.

Dziś wiedza i doświadczenie specjalisty wzbogacone zostaje o precyzyjne narzędzie diagnostyczne - test DNA. Genetyka okazała się niezwykle pomocna w wielu dziedzinach życia, takich jak profilaktyka zdrowotna czy odżywianie. Teraz nadeszła pora na jej zastosowanie w kosmetologii. Możemy już zbadać główne problemy związane ze starzeniem się skóry i zidentyfikować genetyczne predyspozycje do regeneracji, powstawania zmarszczek, przyswajania witamin, a nawet skłonności do stanów zapalnych czy przebarwień.

Zatoka Piękna rekomenduje - Instytut Babiana - SPRAWDŹ ->>

 

Kosmetologia genetyczna  jako nowy wymiar pielęgnacji skóry?

Kosmetologia genetyczna jako pielęgnacja nie tylko naprawcza, ale przede wszystkim prewencyjna. To również świadomy krok w kierunku spersonalizowanego działania, ponieważ poznanie kodu genetycznego skóry pozwala dostarczyć cerze dokładnie tego, co potrzebuje. A znając słabe i mocne strony uwarunkowań genetycznych, możemy tak zaplanować pielęgnację skóry, by jak najdłużej pozostała młoda, zdrowa i piękna.

 

A jak wygląda samo badanie?

Badanie polega na pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka i przesłaniu próbki do Laboratorium Genetycznego Vitagenum, współtworzącego z marką GENEO Dr Wilsz innowacyjny program genopielęgnacji. Jest więc nieinwazyjne, proste i całkowicie bezbolesne. Po trzech tygodniach otrzymujemy wynik wraz z pełną interpretacją i raportem dermo-genetycznym. Wykonujemy je raz w życiu.

 

Mamy wynik testu genetycznego i co dalej?

Wynik bezbłędnie wskazuje w jakich obszarach funkcjonowania nasza skóra potrzebuje wsparcia i jaka pielęgnacja zapewni jej maksymalne korzyści. Nadal istotna po badaniu DNA jest ocena aktualnej kondycji cery. Konsultacja specjalisty jest więc niezbędna, by opracować indywidualny plan na teraz i na przyszłość.

 

Do kogo kierowana jest ta usługa?

Do młodych i dojrzałych. Nie ma ograniczeń, choć rekomendowałabym jak najwcześniej poznać swoje predyspozycje genetyczne. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Do tych, którzy chcą uniknąć przypadkowej, a przez to nieefektywnej pielęgnacji. „Koleżance pomógł, a na mnie nie działa".  Do tych, którzy chcą przejąć kontrolę nad procesami starzenia. Do wszystkich! Myślę, że będzie to podstawowe badanie diagnostyczne jak morfologia czy usg.

 

Instytut Babiana jest pierwszym gabinetem w woj. pomorskim, który wprowadził taką usługę oraz uzyskał Certyfikat Laboratorium Genetycznego VITAGENUM oraz Laboratorium Kosmetycznego DR WILSZ. Skąd pomysł na rozwój oferty właśnie w kierunku diagnostyki DNA?

Lubię wiedzieć :) Nauka sprawia mi przyjemność i wciąż czuję niedosyt. Poszukuję nowych rozwiązań, doniesień. Czytam, sprawdzam i analizuję.

Kilka lat prac badawczych Laboratorium Genetycznego Vitagenum i Laboratorium Kosmetycznego Dr Wilsz imponuje starannością doboru zarówno markerów genetycznych jak i składników aktywnych kosmetyków, które są odpowiedzią na wyniki testów. Program GENO to nie tylko diagnostyka, ale i przełomowa formuła kosmetyków, stosowanych w genoterapii. To innowacyjne technologicznie preparaty, w których unikalne składniki aktywne sięgają nawet 40%. To naprawdę doskonałe uzupełnienie oferty gabinetów estetycznych.

Przecież za wygląd naszej skóry w ponad 50% odpowiedzialna jest genetyka. Kto nie chciałby poznać tajemnicy urody?!

mgr inż. Agnieszka Kośnik-Zając

Założycielka Babiana. Kosmetologia. Genokosmetyka. Manager Chirurgii Art Vein. Z wykształcenia biotechnolog, z zamiłowania kosmetolog. Studiowała również marketing i zarządzanie. To połączenie pozwala jej nie tylko z powodzeniem prowadzić firmy, ale przede wszystkim oferować klientom sprawdzone metody pielęgnacyjne o potwierdzonej skuteczności.

Odwiedź Babiana. Kosmetologia. Genokosmetyka. >>