Czy da się „stworzyć” sztuczne rzęsy na miarę? Stworzyć może nie, ale dopasować je do oka – już owszem. W kolejnym artykule z cyklu „Sekret pięknych rzęs” ekspertki Dominika i Oliwia z Secret Avenue opowiedziały nam na czym polega modelowanie oka klientki.


Choć przyjęło się, że stylizacja rzęs to głównie dobór odpowiedniej metody przedłużania rzęs, szalenie istotne są tutaj szczegóły. Jednym z nich jest modelowanie oka, w którym zwraca się uwagę na takie niuanse, jak wysokość brwi czy nawet głębokość osadzenia oka. Co ciekawe, pozwala ono nie tylko podkreślić piękno spojrzenia, ale i zamaskować pewne niedoskonałości, jak choćby opadającą powiekę, która jest utrapieniem niejednej kobiety.


Modelowanie oka w stylizacji rzęs

Dobór właściwej metody przedłużania rzęs to kwestia nie tylko upodobań klientki, ale i kształtu oka oraz kilku innych czynników. Jak zatem dobiera się modelowanie do oka klientki?

- Stylizacja rzęs niesie za sobą wiele możliwości manipulacji kształtem oka. Modelowanie możemy dobierać do preferencji klienta, a także do jego budowy anatomicznej. Nie zawsze teoria ma sprawdzenie w praktyce i będzie wpisywała się wyobrażenia klienta – mówi Oliwia Szczepańska, stylistka rzęs z Secret Avenue.

Jak podkreśla Oliwia, ostateczny efekt modelowania zależy od szerokości osadzenia oczu, głębokości osadzenia, a nawet wysokości brwi. - Inne aspekty, takie jak długość aplikacji i gęstość, to kwestia kompromisu z klientką i stanem jej rzęs naturalnych, ich długości i gęstości – dodaje.

Podobnymi spostrzeżeniami kieruje się Dominika Gorczyńska, instruktorka marki Secret Lashes i stylistka rzęs Secret Avenue

Komentarz eksperta

Dominika Gorczyńska
Dominika Gorczyńska
Dobierając długość i skręt rzęs syntetycznych, musimy mieć na uwadze osadzenie oka oraz wysokość brwi.


Modelowanie na lalkę, na wiewiórkę, a może z efektem eyelinera?

Tu stylizacja rzęs już w pełni uzależniona jest od kształtu oka i ewentualnych niedoskonałości typu asymetria czy opadająca powieka. Szczegóły wyjaśniają stylistki rzęs, które z doborem odpowiedniej metody aplikacji mierzą się każdego dnia. Każda klientka ma w końcu inne oczekiwania, które przecież i tak trzeba dostosować do kształtu oka czy stanu rzęs naturalnych.

Komentarz eksperta

Oliwia Szczepańska
Oliwia Szczepańska
Niektóre panie z wąską szparą powiekową chcą otworzyć oko - wtedy stosujemy modelowanie na lalkę, otwarte oko, a inne uwielbiają to w swoich oczach i wręcz chcą jeszcze bardziej spłaszczać oko i wyciągać je na zewnątrz - eyeliner, kocie oko. Dla pań, które chcą zamaskować mankamenty oka - opadającą powiekę czy tez inne asymetrie, świetnie sprawdzi się modelowanie na wiewiórkę.

 

Czym jednak wyróżniają się poszczególne sposoby modelowania oka?

- W stylizacji rzęs możliwości się nie kończą - właśnie takiego zdania jest Dominika, która zauważa, że na rynek rzęs wchodzi coraz więcej opcji tworzenia aplikacji. Jak mówi, samymi rzęsami można zasłonić opadającą powiekę, wizualnie otworzyć oko lub stworzyć efekt eyelinera. - Stylistka rzęs ma za zadanie nie tylko wydobyć głębię spojrzenia, ale również zakryć wszelkie niedoskonałości oka oraz powieki ruchomej. Przede wszystkim, do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Nie ma dwóch takich samych oczu i dwóch takich samych aplikacji – podkreśla.

Praca stylistki rzęs wymaga wyczucia i znajomości technik, choćby dlatego, że każde oko potrzebuje innego efektu. Samo przedłużanie rzęs ma w końcu nie tylko upiększyć spojrzenie, ale i ukryć pewne niedoskonałości czy po prostu dopełnić całości. - Prawidłowym dobraniem modelowania możemy zamaskować wszystkie defekty powieki, możemy oko otworzyć lub wydłużyć – zauważa Dominika. Ciekawostką jest fakt, że modelowanie może nawet zamaskować opadającą powiekę.

- Kiedy klientka ma problem z opadającą, ciężką powieką ruchomą, wybieramy modelowanie na lalkę. Przy tego typu modelowaniu taka powieka automatycznie zostaje zakryta – przekonuje Dominika. Wybór sposobu modelowania zależy oczywiście też od kształtu oka – przykładowo przy wąskim najczęściej wybiera się modelowanie na oko otwarte lub lalkę. - Czyli takie, które mają najdłuższe rzęsy na środku oka. W ten sposób wizualnie otwieramy szparę powiekową – tłumaczy Dominika.


Częstym sposobem modelowania oka są aplikacje typu eyeliner, dedykowane kobietom mającym oczy okrągłe bądź w kształcie klasycznego migdała. - Samymi rzęsami tworzymy efekt kreski na oku, jednocześnie je wydłużając i nadając mu zalotnego spojrzenia – wyjaśnia stylistka. Jak widać, choć możliwości mogą czasem rozmijać się z oczekiwaniami, dzięki modelowaniu oka można wydobyć ze spojrzenia to, co najpiękniejsze.

 

Partnerem cyklu "Sekret pięknych rzęs" jest Secret Avenue secret-avenue.pl