Dobór odpowiedniej metody aplikacji, wiedza o modelowaniu oka, właściwa pielęgnacja po przedłużaniu – za sekretem pięknych rzęs stoi wiele szczegółów. W najnowszej części naszego redakcyjnego cyklu skupimy się jednak nie na kwestiach bezpieczeństwa czy technikach aplikacji sztucznych rzęs, a na nowej linii Champions.

 

Jak dotąd stylistki rzęs z Secret Avenue opowiedziały nam nie tylko o metodach aplikacji rzęs, ale też o tym, jak je później pielęgnować, jak wygląda modelowanie oka klientki czy w jaki sposób dba się o bezpieczeństwo klientek. Okazuje się, że nie ma jednego idealnego sposobu na przedłużanie rzęs dla każdej z nas – dużo zależy tu zarówno od upodobań oraz typu urody klientki, jak i kondycji jej naturalnych rzęs. Wiele wskazuje jednak na to, że teraz poszczególne metody aplikacji i koncepcje na modelowanie oka może połączyć jedno – rzęsy z nowej linii Champions.

- Rzęsy Champions perfekcyjnie sprawdzą się u każdej osoby ceniącej sobie wyrazistą, półmatową, głęboką i elegancką czerń. Sprawdzą się przy każdym modelowaniu, a także przy każdej metodzie stylizacji rzęs dzięki ich szerokiej gamie grubości rzęs. Wykonamy na nich wszystkie metody od 1:1 do mega volume – podkreśla Oliwia Szczepańska, stylistka rzęs Secret Avenue. Czym dokładnie wyróżniają się one na tle dotychczas dostępnych produktów Secret Lashes?

Komentarz eksperta

Oliwia Szczepańska
Oliwia Szczepańska
Rzęsy Champions perfekcyjnie sprawdzą się u każdej osoby ceniącej sobie wyrazistą, półmatową, głęboką i elegancką czerń.


Rzęsy Champions – co je wyróżnia?

Bardziej wyrazisty wygląd na oku, większa odporność na wysokie temperatury i brak prostowania się rzęs w trakcie noszenia – między innymi takie efekty zapewnia aplikacja produktu z nowej linii Champions. Rzęsy Champions wykonane są z półmatowego i lekko porowatego koreańskiego włókna PBT, które gwarantuje najwyższą jakość. Dzięki niemu aplikacja trzyma się o wiele dłużej niż na klasycznych rzęsach. Ich innowacyjność jednak na tym się nie kończy.

- Włókno rzęs Champions jest półmatowe, dzięki czemu ich kolor jest zdecydowanie wyraźniejszy i nie odbijają się od nich promienie słoneczne – świecące rzęsy na zdjęciach wakacyjnych to już nie problem. Są to rzęsy typowo biznesowe, jak i dla kobiet, które uwielbiają wyrazistość i elegancję na swoim oku – mówi Oliwia Szczepańska. - Sama rzęsa w swojej budowie ma jeszcze jeden bardzo ważny aspekt, jest później zwężana niż inne standardowe rzęsy z Secret Lashes oraz innych firm – dodaje.

Dzięki zwężaniu się rzęs na wysokości od 1 do 3 mm na końcówce, aplikacja daje znacznie mocniejszy i wyraźniejszy efekt. Główną rolę odgrywają w niej grubość i głęboki kolor. Istnieje jeszcze jeden szczegół, który powoduje, że rzęsy Champions trzymają się na oku dłużej, ponieważ nawet do ośmiu tygodni. To wspomniana już porowatość włókna. - Pory w strukturze włókna rzęsy pozwalają na to, aby klej miał perfekcyjny punkt zaczepienia na rzęsie syntetycznej i „oblepiał ją”, ale i również naturalnej przez otwarcie łusek włosa po przygotowaniu do aplikacji – tłumaczy stylistka rzęs.
 

 

Rzęsy Champions typu short tips

Produkt dostępny jest w pełnej rozmiarówce – dostępne są długości od 5 do 14 mm. Do wyboru są różne grubości, także dotąd niedostępne w kolekcjach Secret Lashes. Mowa o grubościach 0,085 oraz 0,02, które stworzono z myślą o aplikacjach light volume i mega volume. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na aplikację na właśnie tych rzęsach? Otóż same rzęsy typu short tips, czyli z późno zwężaną końcówką, zapewniają też bardziej komfortową pracę stylistki. - Są one niesamowicie przyjemne w pracy dla samej stylistki, idealny odcień paska klejącego i ilość kleju na nim powoduje, że tworzenie pięknych wachlarzy nie jest żadnym problemem – wyjaśnia ekspertka z Secret Avenue.

Wiadomo już, że rzęsy Champions nie tylko sprawdzą się przy każdym modelowaniu i są łatwiejsze w aplikacji, ale czy ich wszechstronność i uniwersalność przekłada się też na łatwość późniejszej pielęgnacji? Jak tłumaczy stylistka rzęs, mimo nowoczesnej technologii tworzenia tych rzęs syntetycznych, nie wymagają one większej uwagi przy pielęgnacji niż inne rzęsy od Secret Lashes. - Do ich oczyszczenia, a także pielęgnacji brzegów powieki, co jest niesamowicie istotne, polecamy szampon Secret Lashes oraz pędzelek, który idealnie domyje przestrzenie międzyrzęsowe – mówi stylistka.

W samej linii Champions oprócz rzęs dostępne są również pęsety oraz kleje. Na czym polega ich innowacyjność? Otóż pęsety dzięki oryginalnym kształtom zapewniają jeszcze większą precyzję aplikacji, natomiast czarna barwa klejów to gwarancja efektu pełnej głębi. Seria Champions powstała zresztą z myślą o najbardziej wymagających klientkach, a sam klej dzięki trwałości nawet w wysokich temperaturach okrzyknięto już bestsellerem 2021 roku.

Partnerem cyklu "Sekret pięknych rzęs" jest Secret Avenue secret-avenue.pl