Pięknie zdobią oczy, pozwalają zaoszczędzić czas na codziennym makijażu i się nie rozmazują. Przedłużane rzęsy to jeden z hitów wśród zabiegów kosmetycznych, ale aby nienagannie wyglądały, należy je prawidłowo pielęgnować. Sekret pięknych rzęs to nie tylko odpowiednia do oczekiwań metoda aplikacji, ale także ich pielęgnacja. Więcej na ten temat opowiedziały nam stylistki Secret Avenue, Oliwia i Dominika, które w ramach naszego nowego cyklu odsłaniają wszystkie tajemnice przedłużania rzęs.

 

Co zatem leży u podstaw pielęgnacji? Po pierwsze – należy stosować się do zaleceń stylistki, ponieważ wszystkie jej wskazówki mają na celu nie tylko utrzymanie dobrego wyglądu aplikacji, ale i zadbanie o higienę oka.


Jak dbać o rzęsy po przedłużaniu?

W pielęgnacji przedłużanych rzęs połowa sukcesu to odpowiednie potraktowanie ich tuż po aplikacji. To prawda, że noszenie aplikacji rzęs jest niesamowicie wygodne i zapewnia świetny wygląd przez całą dobę, jednak trwałość aplikacji oraz komfort jej noszenia zależą w dużej mierze właśnie od pielęgnacji. Tu niezwykle ważna jest higiena oka, która ma przecież niebagatelny wpływ nie tylko na wygląd przedłużanych rzęs, ale także na zdrowie. O tym należy pamiętać od razu po wyjściu z salonu.

- Przez 24 godziny od wykonania aplikacji należy unikać sauny, wizyt w salonie fryzjerskim, w którym używane są farby z amoniakiem, unikamy basenu, kąpieli w morzu, wysokich temperatur oraz pary wodnej – wylicza Dominika, stylistka rzęs Secret Avenue. Jak dodaje druga z ekspertek, aby rzęsy jak najdłużej miały nienaganny wygląd, trzeba stosować się do zaleceń stylistki. - W przypadku firmy, na której pracujemy, Secret Lashes, nie moczymy rzęs w dniu aplikacji, nie korzystamy z usług fryzjerskich z użyciem farb chemicznych, sauny, basenów czy też nie gotujemy zupy – podkreśla Oliwia.

Secret Lashes
Secret Lashes / fot. materiały prasowe Secret Avenue

Czy obowiązek dbania o przedłużane rzęsy kończy się dzień lub dwa po zrobionej aplikacji? Nic bardziej mylnego, ponieważ koniecznością jest także codzienne mycie rzęs profesjonalnymi produktami. Także w tym zakresie można liczyć na cenne wskazówki stylistek.


Czym myć przedłużane rzęsy?

Jak mówi Oliwia, stylistka rzęs Secret Avenue, po aplikacji bardzo ważne jest dokładne mycie rzęs i brzegów powiek produktami specjalnie do tego przeznaczonymi. 

Komentarz eksperta

Oliwia Szczepańska
Oliwia Szczepańska
Tutaj z pomocą przychodzi nam Lash Shampoo SL i pędzelek, który znacznie ułatwi nam ta czynność. Po umyciu rzęsy dokładnie osuszamy, wyczesujemy i cieszymy się pięknymi puszystym wachlarzem na naszym oku.

Co ważne, rzęsy należy myć codziennie, a nie jedynie wtedy, kiedy nam się o tym przypomni.

 

Czy mycie przedłużanych rzęs jest bezpieczne dla oczu?

Owszem, jeśli używa się wysokiej jakości produktów do tego przeznaczonych. Dla końcowego efektu znaczenie mają również kosmetyki, których używamy na co dzień.

Komentarz eksperta

Dominika Gorczyńska
Dominika Gorczyńska
Firma Secret Lashes oferuje szampon do rzęs w formie pianki, który świetnie wypłukuje brud z rzęs oraz brzegów powiek. Jest on delikatny dla oka, nie szczypie i świetnie odtłuszcza rzęsy syntetyczne. Jego pH jest zbliżone to pH łzy, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla gałki ocznej.

Jak podpowiada Dominika, oprócz utrzymywania czystości aplikacji ważne jest również unikanie tłustych kosmetyków, tuszów do rzęs, gęstych eyelinerów oraz korzystania z sauny.

Profesjonalna aplikacja i właściwa pielęgnacja przedłużanych rzęs gwarantują, że dobrymi efektami będzie można cieszyć się przez wiele tygodni. Co więcej, o ile aplikacja jest dobrze wykonana, nie niszczy ona naszych rzęs. - Brak posklejanych rzęs, nadmiaru kleju i właśnie prawidłowa pielęgnacja zapobiegną zbyt szybkiemu wypadaniu rzęs syntetycznych – podsumowuje Oliwia.

 

Partnerem cyklu "Sekret pięknych rzęs" jest Secret Avenue secretavenuesalon.pl