Imprezowa fryzura, kreacja i makijaż, a rzęsy? Najlepiej również wystylizowane i z kolorowymi akcentami – tak stylizację rzęs na andrzejki widzą stylistki z Secret Avenue.


Stylizacje na andrzejki przywodzą na myśl głównie zjawiskowe sukienki, tymczasem nieodłącznym elementem całości są też makijaż i fryzura. Niejedna kobieta lubi tu zaszaleć i chodzi nie tylko o efektywne upięcie włosów, ale też coraz modniejszą stylizację rzęs. Maksymalnie podkręcone rzęsy, kolorowe aplikacje czy błyszczące akcenty w kącikach to wręcz idealne propozycje na listopadową imprezę. Więcej o pomysłach na zabawę andrzejkową, w ramach naszego redakcyjnego cyklu Sekret pięknych rzęs, mówią nam stylistki rzęs z Secret Avenue.


Makijaż na andrzejki, czyli rzęsy na celowniku

Nic tak nie zwraca uwagi jak podkreślone spojrzenie. Dlatego andrzejki – jak każda inna impreza okolicznościowa – to wręcz idealny moment na zmianę nie tylko fryzury, ale i rzęs. Takiego zdania jest przynajmniej nasza rozmówczyni Dominika Gorczyńska, stylistka rzęs z Secret Avenue. Jak mówi, andrzejkowa stylizacja nie może być nudna, a wręcz to idealny moment na kolorowe i błyszczące akcenty w rzęsach.

- Świetną opcją będzie stworzenie przez stylistkę aplikacji typu Glammy Mess lub Kim Camellia - czyli efekt nierównych, stopniowanych rzęs, niczym te na pasku. To absolutny hit ostatnich lat. Taka stylizacja pasuje do każdego rodzaju urody, każdego kształtu oka czy też powieki ruchomej – mówi Dominika Gorczyńska. Chociaż, jak twierdzi, na co dzień kobiety wybierają te metodę w lżejszej odsłonie, a zatem light lub medium volume, na andrzejki warto zaszaleć.

- Jest to idealna okazja na aplikację mega volume. Nasza tęczówka zostanie bardziej wybita, linia brzegowa pięknie zagęszczona, a co najważniejsze rzęsy nie zginą przy mocnym makijażu. Dla odważnych pań proponujemy akcent brokatowych lub kolorowych rzęs. W zewnętrznych kącikach jedna brokatowa rzęsa nada błysku spojrzeniu klientki, a kolor mocno podbije kolor tęczówki – przekonuje stylistka.

Komentarz eksperta

Dominika Gorczyńska
Dominika Gorczyńska
Świetną opcją będzie stworzenie przez stylistkę aplikacji typu Glammy Mess lub Kim Camellia.


Rzęsy pod kolor andrzejkowej kreacji

Brokatowy akcent w kąciku oka to nie jedyny pomysł na andrzejkową stylizację. Równie ciekawą opcją są kolorowe aplikacje, na przykład dobrane pod barwę kreacji.

- Wybieramy wtedy ten sam odcień rzęs syntetycznych, jak kolor sukienki czy też dodatków towarzyszących klientce podczas tego wyjątkowego wieczoru – mówi Dominika Gorczyńska. Paleta kolorów jest tutaj bardzo szeroka, choć stylistki wskazują kilka najchętniej wybieranych barw.

- W tym okresie warto postawić na delikatne magiczne akcenty w kolorach różowym, fioletowym, granatowym lub innym dowolnie ulubionym. Co ważne, takie akcenty można z łatwością usunąć przy kolejnej wizycie i cieszyć się głęboka czernią – mówi nam Oliwia Szczepańska, stylistka rzęs Secret Avenue. Jak widać, w stylizacji rzęs można pozwolić sobie na wiele i praktycznie chwilę po imprezie wrócić do codziennego looku.

Andrzejkowe stylizacje rzęs

 

Chociaż kolorowe rzęsy to na pewno najprostszy sposób na stworzenie stylizacji, która rzucałaby się w oczy, nie każdej klientce musi ona odpowiadać. W takiej sytuacji Oliwia Szczepańska poleca spektakularny efekt Kim. - Piękne wydłużone akcenty zdecydowanie zmienią nasze spojrzenie w istną hipnozę i dodadzą pazura. Osoby, które wolą aż tak nie szaleć, mogą spróbować mocniejszego skrętu - taki look będzie zdecydowanie łagodniejszy, natomiast również podkreślony – dodaje stylistka.

Komentarz eksperta

Oliwia Szczepańska
Oliwia Szczepańska
Świeży, lekki makijaż, błyszczący cień na powiekę i rozświetlacz na kościach policzkowych to must have dopełniający naszą stylizację.

O ile aplikacja sztucznych rzęs podkreśli spojrzenie, o tyle raczej mało prawdopodobne, by makijaż na andrzejki mógł się do niej ograniczyć. Jak twierdzą stylistki, aplikacje andrzejkowe to hit, jednak aby wyglądać olśniewająco podczas wróżenia wosku, warto pomyśleć też o innych składowych make-upu. - Świeży, lekki makijaż, błyszczący cień na powiekę i rozświetlacz na kościach policzkowych to must have dopełniający naszą stylizację – podkreśla Oliwia Szczepańska.

Partnerem cyklu "Sekret pięknych rzęs" jest Secret Avenue secretavenuesalon.pl