Lżejsze aplikacje, ale za to w odważniejszych kolorach – jesienne trendy zagościły także w stylizacji rzęs. Dla kogo brązowe rzęsy będą idealnym wyborem? O tym w kolejnym artykule z cyklu Sekret pięknych rzęs.


Gdy dni stają się coraz krótsze, a ekspozycja na słońce mniejsza, pocieszenia i kolorów szukamy m.in. w codziennych stylizacjach. Zabawa kolorami nie ogranicza się jednak do ubrań i dodatków, ponieważ odcienie brązów, a także zieleni i odważniejszego fioletu pojawiają się nawet w stylizacji rzęs. Większą popularność kolorowych aplikacji potwierdza w rozmowie z Zatoką Piękna Dominika Gorczyńska, stylistka rzęs z Secret Avenue

 

Złota jesień w stylizacji rzęs

Nowy sezon w modzie to uważne przyglądanie się trendom z wybiegów i sklepowych witryn. Nie inaczej jest w stylizacji rzęs. Jak mówi Dominika Gorczyńska, nadejście jesieni zauważalne jest nie tylko za oknem, ale także na oczach klientek, a „przesilenie jesienne” widać było już na początku września. Jak to możliwe? Większe ilości wypijanej wody, dawka witaminy D i bogatsza w owoce dieta latem wpływa również na włosy, w tym rzęsy.

- Latem natura daje nam wiele świeżych warzyw oraz owoców, czyli jedną wielką bombę witaminową, a wysokie temperatury wymuszają na nas picie dużej ilości wody. Ponadto, słońce daje nam dużą dawkę witaminy D, a poziom estrogenu o kobiet jest wyjątkowo wysoki. Kiedy nadchodzi jesień, nasza dieta się pogarsza, przyjmujemy znacznie mniejszą ilość witamin i pijemy dużo mniej wody. Słońca widzimy mniej, poziom estrogenu się obniża, a poziom testosteronu wzrasta – wyjaśnia Dominika Gorczyńska, stylistka rzęs z Secret Avenue.

Zmiana warunków atmosferycznych, diety i poziomu hormonów powoduje wymienianie się włosów. - Widzimy ogromną ilość odrostów na oku, a nowe włoski rosną znacznie wolniej. W tym okresie, stylistka powinna zmniejszyć wagę aplikacji i stworzyć lekką, delikatną stylizację, na przykład light volume – zauważa stylistka. Co w takiej sytuacji można zrobić na własną rękę? Przede wszystkim dbać o siebie od środka, wspierając swój układ odpornościowy i przyjmując kompleks witamin na wzmocnienie włosa.
Lżejsze aplikacje nie oznaczają, że jesienią nasze spojrzenie musi być mało wyraziste. Wręcz przeciwnie – to zachęta do zabawy kolorami. Jesienią w stylizacji rzęs królują, poza klasyczną czernią, również brązy, a gdzieniegdzie pojawiają się też zielenie i fiolety. 

 

 

Brązowe rzęsy – dla kogo są idealne?

Powszechnie uważa się, że brązowe rzęsy są idealne dla blondynek oraz kobiet z rudymi włosami i jasną cerą. W rzeczywistości brązy, dzięki mnogości ich odcieni, sprawdzają się przy każdym typie urody. Potwierdza to Dominika Gorczyńska, która przekonuje, że piękna złota jesień to idealny czas na noszenie naturalnych, ziemistych kolorów również na oczach.

Komentarz eksperta

Dominika Gorczyńska
Dominika Gorczyńska
Czarne, ciężkie aplikacje poszły w zapomnienie i właśnie teraz królują czekoladowe stylizacje rzęs. Branża beauty przepełniona jest przeróżnymi odcieniami brązów, które sprawdzą się przy każdym typie urody. Firma Secret Lashes w swojej ofercie posiada trzy odcienie - piękny, czekoladowy Horizon Dark Brown, jaśniejszy Horizon Brown oraz idealny dla rudych pań, Horizon Orange Coffee.

Panuje błędne przekonanie, że noszenie koloru innego niż czarny sprawi aplikację niewidoczną. Tymczasem zdaniem stylistki jest wręcz odwrotnie. - Brązy świetnie współgrają z każdym odcieniem tęczówki, pięknie ją podkreślają, a stylistka, tworząc aplikacje typu mega volume na czarnym kleju sprawi, że oko będzie wciąż bardzo mocno podkreślone. Brązowe stylizacje odmładzają oko w przeciwieństwie do klasycznej czerni, a dodatkowo, intrygują innych – zachęca Dominika Gorczyńska.

Paleta barw w stylizacji rzęs na jesień nie kończy się na brązach. W salonach nie brakuje też innych kolorów, wręcz idealnych dla odważnych kobiet, które lubią niebanalne stylizacje. - Na jesień sprawdzą się również piękne odcienie zieleni lub fioletu. To wcale nie musi być cała kolorowa aplikacja, ale też delikatny akcent na końcówce rzęs. Moje klientki je pokochały! Prawie każda z nich, na samym końcu oka nosi jakiś kolor, a ja razem z nimi – przekonuje stylistka rzęs.

Mocno podkręcone czarne rzęsy, akcenty w odcieniach fioletu lub zieleni czy brąz na całości? W tym nieco trudniejszym dla naszej urody czasie znaczenie ma nie tylko kolor. Podstawą jest dobór odpowiedniej stylizacji, dostosowanej do kondycji rzęs naturalnych – w końcu także od tego zależy efekt aplikacji.

 

Partnerem cyklu jest Secret Avenue secretavenuesalon.pl