Długie i podkreślone rzęsy to najpiękniejsza oprawa dla oczu. Natura nie obdarzyła jednak kobiet po równo, dlatego w salonach niezmiennie trwa popyt na przedłużanie rzęs. Jak wszędzie, tak i w tym przypadku, do wyboru jest kilka metod aplikacji. Więcej opowiedziały nam o nich ekspertki Secret Avenue, wspólnie z którymi – w ramach nowego cyklu artykułów – będziemy odkrywać sekrety pięknych rzęs.

 

Codzienny makijaż rzęs bywa czasochłonny, a już samo rozmywanie się tuszu podczas upałów czy treningów wystarczająco przekonuje, by poszukać innego rozwiązania. Tu naprzeciw wychodzi przedłużanie rzęs i to niezależnie od końcowych efektów, na jakich może komuś zależeć. Dzięki licznym metodom aplikacji można uzyskać efekt naturalnego podkręcenia czy większej objętości. 

 

Przedłużanie rzęs – jaką metodą?

Samodzielne doklejanie rzęs, jakie pamiętamy jeszcze sprzed dekady, już dawno straciło rację bytu. Mało naturalny wygląd i wątpliwe pod względem estetyki efekty, gdy tylko stało się to możliwe, skłoniło kobiety do skorzystania z usług stylistki rzęs. Stosunkowo nowa profesja znalazła w salonach piękności swoje stałe miejsce, a w gdańskim instytucie Secret Avenue przedłużanie rzęs Secret Lashes zostało doprowadzone do perfekcji. To właśnie stylistki rzęs z tego salonu opowiedziały nam o najpopularniejszych metodach aplikacji i doradziły, którym kobietom dedykowane są konkretne sposoby na przedłużanie rzęs.

Wśród metod aplikacji rzęs dominują te bardziej delikatne, które dają naturalny efekt, ale wciąż odciążają w kwestii codziennego nakładania makijażu. Należy do nich choćby subtelna stylizacja rzęs 1:1. Choć jest to metoda subtelna, pozwala tak wydłużyć, jak i podkręcić rzęsy.

Komentarz eksperta

Oliwia Szczepańska
Oliwia Szczepańska
Świetnie sprawdzi się u kobiet, którym zależy tylko na efekcie podkręcenia rzęsy naturalnej i nadania im efektu perfekcyjnego wytuszowania. Polega na doklejeniu do jednej rzęsy naturalnej tylko jednej rzęsy syntetycznej.

 

Większe możliwości daje metoda 2:1, przy której używa się znacznie cieńszych rzęs pozwalających uzyskać efekt zagęszczenia i puszystości na oku.

Komentarz eksperta

Dominika Gorczyńska
Dominika Gorczyńska
Metoda 2:1 jest aplikacją delikatnie zagęszczającą rzęsy naturalne. Poprzez doklejanie wachlarza stworzonego z dwóch rzęs syntetycznych, możemy uzyskać efekt objętości, przedłużenia oraz podkręcenia rzęs naturalnych. Pasuje ona do każdego rodzaju urody, a na oku wygląda bardzo subtelnie i elegancko.

 

Sposób na hipnotyzujące zagęszczanie rzęs

Niejednej kobiecie wystarczy efekt naturalnego podkręcenia rzęs. Ich przedłużanie daje jednak też możliwość zagęszczenie rzęs, zwłaszcza przy wykorzystaniu odpowiedniej metody. Należy do nich na pewno Russian Volume 4-8D. - Metoda Russian Volume 4D-8D to aplikacja mocno zagęszczająca rzęsy naturalne. Do stworzenia jej dokleja się wachlarze stworzone z czterech, do nawet ośmiu rzęs syntetycznych – tłumaczy Dominika, instruktor marki Secret Lashes.

Przedłużanie rzęs metodą Russian Volume 4-8D dedykowane jest klientkom, którym zależy na zagęszczeniu rzęs w znacznym stopniu, ponieważ mają mało rzęs naturalnych lub po prostu lubią mocne podkreślenie oka. Jak przekonuje Oliwia, stylistka rzęs, świetnie dodaje ona głębi oczu i podkreśla urodę, a duża objętość wcale nie musi oznaczać tzw. gąsienicy na oku. O taki efekt nie trzeba obawiać się także w przypadku autorskiej metody Secret Avenue, czyli przedłużania Hypnotizing z użyciem rzęs z linii Hypnotizing by Joanna Krupa.

- Szybsze zwężanie rzęsy syntetycznej daje niesamotny efekt na oku piórkowej stylizacji mimo zastosowania dużej objętości – twierdzi Oliwia. To rezultat użycia najwyższej jakości rzęsy, ale też samej techniki.

- To rzęsy szybko zwężane z grubości, dzięki czemu efekt jest bardziej naturalny i puszysty. Klientki cenią sobie tą metodę za wyjątkową lekkość, pomimo noszenia większych objętości. - mówi Dominika.

Dzięki subtelności z metody Hypnotizing korzystają kobiety o każdym typie urody i w każdym wieku.

 

Przedłużanie rzęs w stylu Kim Kardashian

Chociaż w salonach panuje moda na naturalne efekty, nie brakuje kobiet, które cenią sobie bardziej odważny makijaż. To dla nich opracowana została metoda Kim Camellia, zgodnie oceniana przez stylistki Secret Avenue jako najefektowniejsza. Jest to zarazem alternatywa dla rzęs na pasku, dlatego decydują się na nią głównie klientki, które zmęczyły się codziennym przyklejaniem rzęs i wybrały przedłużenie swoich naturalnych.

Secret Lashes
Secret Lashes / fot. materiały prasowe Secret Avenue

 

- Metoda Kim Camellia to rzęsy stopniowane, inspirowane Kim Kardashian. Jej makijażysta, Mario Dedivanovic od zawsze podkreślał jej oko nierównymi rzęsami, które przypominają efekt rozgwiazdy. Dzięki temu jej oko pozostaje pięknie otwarte, niedoskonałości powieki zakryte, a rzęsy nie wyglądają na oku ciężko. Nasze klientki cenią tą metodę sobie za oryginalność, lekkość spojrzenia oraz za efekt zbliżony do rzęs na pasku. To zdecydowanie jeden z największych hitów rynku rzęsowym – mówi Dominika.

Kim Camellia dzięki klasycznej objętości zagęszcza linię rzęs i daje niesamowicie efektowne spojrzenie. Czy ta metoda niesie za sobą jakiekolwiek ryzyko? Nic bardziej mylnego. Jak podkreśla Oliwia, stylizacja rzęs nie niszczy ich, o ile jest dobrze wykonana. - Brak posklejanych rzęs, nadmiaru kleju i prawidłowa pielęgnacja zapobiegną zbyt szybkiemu wypadaniu rzęs syntetycznych – twierdzi.

Więcej o tym, jak pielęgnować przedłużane rzęsy, będzie można przeczytać w kolejnym artykule z naszego cyklu „Sekret pięknych rzęs”.

 

Partnerem cyklu jest Secret Avenue secret-avenue.pl