Styczeń to czas wprowadzania w życie noworocznych postanowień. Wiele osób skupia się wówczas nie tylko na kondycji jako takiej, ale też na kondycji skóry i ciała. To świetna decyzja, ponieważ zima sprzyja wizytom w klinikach piękna.

 

Początek nowego roku to idealny czas na zmiany, a także, a może i przede wszystkim, na zadbanie o siebie. Dlaczego to właśnie teraz warto rozważyć metamorfozę własnego ciała? Należy pamiętać o tym, że zimą z powodu mniejszego oddziaływania promieni UV można poddać się niesamowicie wielu zabiegom. Styczeń oraz dwa najbliższe miesiące stanowią więc idealną porę na przetestowanie terapii łączonych. O tym, że lepsze efekty dają właśnie terapie łączące różne metody zabiegowe, można było przeczytać na naszych łamach już wielokrotnie.

Zobacz też: Terapie łączone oczami dr Andrzeja Ignaciuka

 

Które cykle zabiegów warto zatem wykonać zimą? Wskazówek udzieliła naszym czytelnikom Kamila Koska-Mach, kosmetolog i pielęgniarka estetyczna z Kliniki Kosma w Bytowie.

 

Najlepsze zabiegi na zimę

Do zabiegów, które warto wykonać zimą, należy z pewnością laseroterapia.

Komentarz eksperta

Kamila Koska-Mach
Kamila Koska-Mach
W tym czasie jedną z najbardziej rozchwytywanych terapii przeciwstarzeniowych jest połączenie lasera ablacyjnego iPixel z nieablacyjnym ClearLift w trakcie jednej sesji zabiegowej. Wspomniana metoda resurfacingu dwoma różnymi głowicami laserowymi umożliwia najbardziej efektywne oddziaływanie na wielu warstwach skóry, powodując że jest ona przebudowywana bardzo intensywnie.

Taka terapia, jak podkreśla specjalistka poprawia napięcie i koloryt skóry, wygładza nierówności oraz redukuje zmarszczki.

Wśród noworocznych postanowień ogromną popularnością cieszy się nie tylko zmiana nawyków dietetycznych, ale od jakiegoś czasu również treningi pod okiem trenera personalnego. Do idealnej sylwetki można zbliżyć się jeszcze szybciej. W jaki sposób? Nasza ekspertka poleca zabiegi redukujące cellulit i tkankę tłuszczową, a konkretniej - endormologie® LPG Alliance wspomaganą falą akustyczną Storz Medical. - Każdy kto zaniedbał kondycję własnego organizmu ma przed sobą wystarczająco dużo czasu aby wyrzeźbić sylwetkę, którą z dumą pokaże podczas wakacyjnego pobytu na plaży. Modelowanie ciała takimi sposobami jest relaksujące i przyjemne, a sama myśl o utracie zbędnych obwodów sprawia chyba jeszcze większą przyjemność – przekonuje kosmetolog.

 

Nie taki rumień straszny

Zalecana zimą laseroterapia stanowi rozwiązanie jednego z częstszych problemów, z którymi przychodzi walczyć nam w mroźne dni. Mowa oczywiście o rumieniu na twarzy, który niestety zimą ma tendencję do nasilania się. Szybkiemu rozwiązaniu problemu sprzyja np. głowica emitująca wąskopasmowe światło DyeVL, zamontowana na platformie laserowej Alma Harmony XL PRO. Pierwsze zauważalne efekty widać już po jednym zabiegu, zalet takiej metody redukcji rumienia jest jednak więcej.

- Zmniejszona inwazyjność i specjalnie zaprojektowany system chłodzenia wpływa pozytywnie nie tylko na odczucia bólowe ale także brak okresu rekonwalescencji, pozwalając tym samym nie odrywać się od życia zawodowego czy towarzyskiego – mówi o wyżej wspomnianej terapii Kamila Koska-Mach. Rumień na twarzy dotyka oczywiście jedynie część społeczeństwa. Większość osób obecnie zmaga się jednak z suchą skórą, której dokuczają typowe dla zimowej pory zmiany temperatury przy wychodzeniu z ciepłego pomieszczenia na zewnątrz oraz suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Czynniki te szczególnie niekorzystnie wpływają na wierzchnie warstwy skóry. Jeśli w porę się o nie zadba, skóra zacznie się łuszczyć i pękać. Jak temu zapobiegać?

- Idealną odpowiedzią jest profilaktyka za pomocą zabiegu GeneO+™, który polega na usunięciu starej warstwy naskórka, a następnie nawilżeniu oraz dotlenieniu skóry od wewnątrz. Najczęściej wybieranym uzupełnieniem GeneO+™ jest mezoterapia igłowa umożliwiająca głębokie nawilżenie i rewitalizację skóry substancjami odżywczymi podawanymi śródskórnie. Bezwzględnie należy pamiętać aby korzystać z najwyższej jakości preparatów, a sprawdzoną propozycją od dłuższego czasu są szwajcarskie produkty Institute Hyalual® Switzerland – mówi kosmetolog.

 

 

Jak dbać o cerę zimą?

Zima dla ludzkiej skóry nie jest łaskawa. Jeśli nie przeszkodzą jej mrozy, z całą pewnością na drodze do dobrej kondycji skóry stanie wiatr. Nie pomagają jej też wahania temperatury. Dlatego teraz, podobnie jak latem, należy pamiętać o dobrze prowadzonej pielęgnacji domowej. W kręgu zainteresowań powinny się znaleźć kosmetyki nawilżające oraz skuteczne preparaty oczyszczające. Cera wymaga także regularnego odżywienia, dlatego nasza rozmówczyni zaleca konsultację ze specjalistą, który pomoże dobrać najbardziej optymalne kosmeceutyki.

- Pomiędzy zabiegami zalecamy pacjentom ochronę skóry na własną rękę korzystając z markowych kosmeceutyków Neauvia. Stawiamy akurat na tę linię , ponieważ ich wysoka popularność w najlepszych klinikach jest potwierdzeniem skuteczności. Ich wyróżnikiem jest jedyny w swoim rodzaju skład, powodujący że preparaty te wnikają zarówno w płytkie jak i głębokie warstwy skóry tworząc jednolitą, trójwymiarową strukturę zwiększającą odżywianie komórek – podpowiada Kamila Koska-Mach.