Oboje pochodzą z Bytowa i oboje mają doświadczenie w rozwijającej się w szalonym tempie branży medycyny estetycznej. 1,5 roku temu wpadli na pomysł stworzenia najnowocześniejszej kliniki dla zdrowia i urody w rejonie. I dopięli swego. Kamila Koska-Mach i Michał Mach otwierają znakomicie wyposażoną Klinikę Kosma w sercu przepięknych Kaszub. Stawiają na profesjonalne zabiegi, Komfort i Dyskrecję swoich Gości. O swoim przedsięwzięciu i powodach, dla których warto przyjechać na Kaszuby oraz do Kliniki Kosma, opowiedziała jej Właścicielka w wywiadzie dla Redaktorki Zatoki Piękna.

 

Małgorzata Trejtowicz: Nowa klinika medycyny estetycznej z pewnością przyciągnie uwagę mieszkanek Bytowa i nie tylko. Dla jakiej klienteli dedykowana jest oferta Kliniki Kosma?

Kamila Koska-Mach: Tworząc ideę Kliniki Kosma, myśleliśmy z mężem o ludziach z Bytowa i okolic. Pragnęliśmy stworzyć dla lokalnej społeczności taką Klinikę, w której otrzymają to, czego musieliby szukać w większych aglomeracjach, takich jak Trójmiasto czy Warszawa. Jednocześnie Kosma jest przygotowana na przyjęcie gości z każdego miasta czy kraju. Dla przyjezdnych Pacjentów przygotowaliśmy wygodne apartamenty.

Zapewne na początku do Kosmy trafią przede wszystkim ludzie z Kaszub i Trójmiasta. Ofertę przygotowaliśmy w taki sposób, aby zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku mogli u nas zadbać o zdrowie i urodę.

 

Czym wyróżnia się Klinika Kosma na tle innych pomorskich klinik - prócz usytuowania w pięknej, kaszubskiej scenerii?

Wyróżnia nas przede wszystkim innowacyjny park maszynowy. Do zabiegów będziemy wykorzystywać zaawansowane urządzenia medyczne służące m.in. do zróżnicowanych zabiegów laseroterapii. Wszystkie używane przed nas technologie reprezentują najnowsze zdobycze w dziedzinie medycyny i kosmetologii estetycznej. Postawiliśmy sobie za cel stworzyć jedną z najnowocześniejszych placówek w Polsce, a z pewnością jedyną tego typu w naszym regionie.

 

Gabinety pełne nowoczesnych maszyn w Klinice Kosma naprawdę robią wrażenie. Prowincjonalne kliniki medycyny estetycznej czasem kojarzone są z wybrakowaną ofertą lub półśrodkami w celu zadowolenia Pacjentów.

Bez nowoczesnego wyposażenie w ogóle nie chcieliśmy ruszać. Stawiamy przy tym na kompleksowość i holistyczne podejście. Nowe technologie zapewniają szeroki zakres zabiegów dotyczących walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej i niechcianego owłosienia, poprawy kondycji skóry czy pielęgnacji cery. Posiadamy też Dział Stomatologii zajmujący się leczeniem i poprawą estetyki jamy ustnej, a także w pełni profesjonalne Studio Treningu Personalnego, w którym doświadczeni trenerzy zadbają o kondycję fizyczną naszych Gości.

 

Załóżmy, że zdecyduję się przyjechać z Gdyni do Bytowa na weekend dla urody. Muszę zacząć od zabukowania hotelu?

Nie będzie Pani miała potrzeby szukania wolnego pokoju. Gościom mieszkającym w innym mieście czy kraju, przy wybranych pakietach zabiegowych, zapewniamy pobyt w jednym z naszych dwóch luksusowych apartamentów. Klinika Kosma znajduje się przy tym w ustronnym miejscu, zapewniając komfort i wymaganą dyskrecję dla tych Pacjentów, którzy z różnych względów jej potrzebują. Generalnie jesteśmy Kliniką spełniającą wszelkie wymogi techniczne oraz sanitarne stawiane wobec placówek medycznych.

 

Wycieczka na Kaszuby połączona z wizytą w Klinice Kosma... Jaki zabieg z oferty przyciągnie Pani zdaniem wymagającą Klientelę?

Ciężko mówić o jednym "super" zabiegu, ponieważ - jak już wspominałam - cechuje nas holistyczne podejście, co oznacza indywidualne traktowanie każdego problemu. Wyznajemy zasadę, że najbardziej optymalne efekty uzyskuje się poprzez synergię, łącząc różne technologie i rodzaje zabiegów. Możemy za to mówić o naszych urządzeniach z których jesteśmy bardzo dumni, ponieważ dotychczas zdążyły one już zyskać renomę i popularność w najlepszych placówkach w Polsce. Mowa o m.in. platformie laserowej Alma Harmony XL PRO służącej do walki z niedoskonałościami skóry, laserze do epilacji Palomar Vectus™ czy najnowszej Endermologie® Alliance marki LPG® pozwalającej uzyskać smukłe i zdrowie ciało.

 

 

Gdyby miała Pani opisać atmosferę i charakter Kliniki Kosma Pacjentce, która rozważa odwiedzić Was w Bytowie, jakich słów by Pani użyła?

Komfort przez duże "K". Nasi Goście przyjeżdżają często z dużych miast, są przyzwyczajeni do pośpiechu i odhaczania kolejnych spraw na liście rzeczy do załatwienia. Pobyt w Klinice Kosma ma ich odprężyć, rozpieścić i sprawić, że zapomną choć na chwilę od rutynie dnia codziennego. A przy tym, opuszczając to wyjątkowe miejsce, Pacjenci mają poczucie, że zrobili coś pożytecznego dla siebie. Oczywiście dbamy o wszelkie wymogi techniczne i sanitarne oraz harmonijny wystrój.

Pełnego komfortu nie da się jednak uzyskać bez zapewnienia odpowiedniego poziomu dyskrecji. Z tego powodu nasza Klinika mieści w ustronnym miejscu wraz z prywatnym parkingiem, a dla najbardziej wymagających posiadamy luksusowe apartamenty.

 

Skąd wziął się pomysł na otwarcie Kliniki Kosma i dlaczego właśnie w Bytowie?

W momencie kiedy pomysł rodził się w naszych głowach, pracowałam w jednej z gdańskich klinik medycyny estetycznej, a mój mąż związany w tym czasie z branżą medyczną zaobserwował brak podobnych miejsc na naszych pięknych Kaszubach. Rozmowy ze znajomymi potwierdziły nasze przypuszczenia, że w przypadku wielu problemów estetycznych są oni zmuszeni odwiedzać największe miasta w Polsce. Z racji tego, że oboje pochodzimy z Bytowa, stwierdziliśmy, że chcemy w naszym rodzinnym mieście stworzyć miejsce, które umożliwi korzystanie z takich zabiegów na wyciągnięcie ręki. Posiadana przeze mnie wiedza merytoryczna w połączeniu z doświadczeniem w stosowaniu wielu narzędzi biznesowych przez mojego męża doprowadziła bardzo szybko do stworzenia wstępnej wizji tego projektu.

Po 1,5 roku od tego momentu otwieramy Klinikę, która jest owocem wielu naszych pomysłów, a dopiero się rozkręcamy…

 

Czy korzysta Pani z zabiegów medycyny estetycznej?

Nie będę kłamała, że „szewc bez butów chodzi”, ponieważ wiele zabiegów jest podstawą zdrowego i naturalnego wyglądu. Z drugiej strony, wiele zabiegów „testuję” najpierw wielokrotnie na sobie, ponieważ muszę być pewna w 101 procentach co do ich skuteczności.

 

Jaki byłby Pani idealny dzień w Klinice?

Przywołam jeden z ulubionych powiedzeń mojego męża, który cytuje z kolei Michaela Le Boeuf'a:

Zadowolony klient to najlepsza strategia biznesowa

Myślę, że każdy dzień w którym wszyscy Goście opuszczający Klinikę Kosma będą całkowicie zadowoleni, będzie moim ulubionym dniem!

 

9 listopada o godz. 19:00 w Bytowie odbyło się uroczyste otwarcie połączone z prezentacją Kliniki Kosma. Zobaczcie nasza FOTORELACJĘ z tego wydarzenia >>

oraz WIDEO WYWIAD z właścicielami kliniki dla Zatoki Piękna: