Nowy rok rozpoczął się pod znakiem protokołów łączonych. To one, wraz z nowościami, były tematem całodziennego sympozjum Fenice - Dermatology & Aesthetic Medicine, które odbyło się 14 stycznia w Warszawie.

 

Nowości i protokoły łączone Laboratorium GPQ – WiQo – to właśnie one były tematem styczniowego sympozjum Fenice - Dermatology & Aesthetic Medicine, firmy od wielu lat zajmującej się wprowadzaniem do Polski preparatów do zabiegów medycyny estetycznej i anti-aging. Spotkanie skupiło się m.in. wokół mechanizmu działania kwasu trójchlorooctowego w połączeniu z nadtlenkiem wodoru, sposobów leczenia melasmy i metod zastosowania nowych dermokosmetyków marki WiQo.

- W 23-letniej historii naszej firmy od samego początku kładliśmy duży nacisk na edukację osób uprawnionych do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Także nasza misja edukacyjna trwa od wielu lat. Regularnie w naszym Centrum Szkoleniowym odbywają się szkolenia teoretyczno-praktyczne, a raz na jakiś czas organizujemy tego rodzaju sympozja, na których możemy przedstawić nasze nowości produktowe i nowe procedury zabiegowe – powiedziała nam Agata Korneluk, organizator wydarzenia, PR & Marketing Manager Fenice.

Dr Antonella Francheschelli, Agata Korneluk
Dr Antonella Francheschelli, Agata Korneluk

Preparaty WiQo tematem sympozjum Fenice

Sympozjum odbyło się w Centrum Szkoleniowym Fenice i zgromadziło ponad 70 uczestników. Wzięło w nim udział wielu zarówno doświadczonych, jak i młodych lekarzy, którzy mieli okazję do zadawania pytań i dyskusji na temat własnego doświadczenia z preparatami WiQo oraz wskazań, w jakich najczęściej ich używają. Wiele czasu poświęcono dermokosmetykom WiQo, takim jak Fruit Mask, Równoważący krem potrądzikowy czy Krem witaminowy odbudowujący.

Program wydarzenia podzielono na część teoretyczną i praktyczną. Głównymi tematami prelekcji były preparat do chemicznej biostymulacji skóry firmy WiQo, jego mechanizm działania oraz techniki podstawowe i łączone z jego wykorzystaniem, a także rozjaśniające serum z laboratorium WiQo w zabiegu leczenia melasmy wraz z przeglądem własnych przypadków klinicznych. W części praktycznej zaprezentowano na żywo wybrane zabiegi.

- Dzisiejsze wydarzenie zostało poświęcone nowym protokołom z wykorzystaniem preparatów laboratorium WiQo. Jest to firma, z którą współpracujemy od wielu lat i dzisiejsze wydarzenie jest idealną formułą, aby przybliżyć naszym klientom możliwości zabiegowe z wykorzystaniem tych produktów, a i na dodatek osoba, która prezentuje te możliwości oraz efekty zabiegowe, posiada ogromne doświadczenie właśnie w tym zakresie tematycznym – podkreśliła Agata Korneluk w rozmowie z Zatoką Piękna.


Dr Antonella Francheschelli o wskazaniach do zabiegów

Gościem specjalnym sympozjum była dr Antonella Franceschelli z Włoch, która wystąpiła jako ekspert i prelegent, laureatka nagrody na kongresie w Monte Carlo w kategorii: Najlepsze leczenie skóry i blizn za zabieg Leczenie jatrogenne przebarwień pozapalnych. Specjalistka podczas spotkania podzieliła się efektami zabiegów z własnymi pacjentami oraz innych lekarzy, a także przytoczyła wyniki badań naukowych dotyczących substancji aktywnych z preparatów WiQo.

- Bezigłowa biorewitalizacja jest to bezbolesny i nieinwazyjny zabieg medyczny za pomocą preparatu do chemicznej biostymulacji skóry laboratorium WiQo, który pozwala w ciągu kilku sesji zabiegowych uzyskać takie efekty jak rozświetlenie, ujędrnienie i zwiększenie napięcia skóry. Często wyraźne efekty widzimy już po pierwszej sesji z tym preparatem. Preparat ma unikalną, opatentowaną formułę stworzoną w laboratorium z Włoch. Jest stosowany przez lekarzy w 40 krajach na świecie, w tym oczywiście przez polskich – mówiła dr Antonella Francheschelli, ekspertka i prelegentka podczas sympozjum Fenice.

Dr Antonella Francheschelli
Dr Antonella Francheschelli

Jak dodała dr Antonella Francheschelli, zabieg bezigłowej biorewitalizacji wykonuje się w wielu wskazaniach. - Wskazaniami do tego zabiegu są przede wszystkim utrata jędrności skóry twarzy i ciała z powodu wieku i nadmiernego działania światła słonecznego, likwidacja blizn zanikowych np. potrądzikowych czy po ospie wietrznej, jak również wspomagająco leczenie wielu innych problemów estetycznych – wyliczała. Samo spotkanie, jak podkreśliła ekspertka, to szansa na prezentację i omówienie większej ilości przykładów na wykorzystanie bezigłowej biorewitalizacji skóry.

- Bardzo lubię tego rodzaju spotkanie ze specjalistami, ponieważ możemy dzielić się naszym doświadczeniem oraz uczyć się nawzajem. Jestem pewna, że dzisiejsze spotkanie pozwoli jeszcze bardziej skutecznie wykorzystywać bezigłową biorewitalizację oraz stosować ten preparat w terapiach łączonych, a także z korzyścią dla naszych pacjentów wykorzystywać preparaty do terapii pozabiegowej również w domowych warunkach – powiedziała naszej redakcji dr Antonella Francheschelli.


Sympozjum Fenice oczami specjalistów

Spotkanie zorganizowane przez firmę Fenice przyciągnęło wielu, także doświadczonych specjalistów. Jak podkreślają oni w rozmowie z Zatoką Piękna, takie sympozja są bardzo ważne dla wymiany doświadczeń. - Uważam, że jeżeli o jakimś produkcie, który stosuję, zdobędę tylko jedną informację ponad moją wiedzę i doświadczenie, będzie to dla mnie duży plus – podkreśliła dr Bożena Czekańska-Smykalla, uczestnik wydarzenia.

Dużym atutem sympozjum były też wzorce estetyczne, podobne wśród lekarzy we Włoszech, skąd pochodzi prezentująca preparaty ekspertka i w Polsce. - Jeżeli chodzi o wzorce estetyczne to sądzę, że mamy bardzo podobne podejście w porównaniu do lekarzy z Włoch, gdzie do pacjenta podchodzi się z dużym pietyzmem i uwagą, rozwiązując problemy estetyczne pacjentów – dodała dr Bożena Czekańska-Smykalla. Jak zaznaczyła specjalistka, zabiegi z wykorzystaniem omawianego podczas sympozjum preparatu, wykonuje od wielu lat.

- Znam jego efekty oraz oczywiście podkreślam jego nieinwazyjny charakter. Moje wieloletnie doświadczenie pozwala mi wybierać pomiędzy różnymi technikami zabiegowymi. W przypadku osób młodych dobieram tak leczenie, aby spowodować jak najmniej procesów zapalnych, które mogą wywołać w trakcie leczenia np. urządzenia wysokoenergetyczne. Dlatego nasz dzisiejszy bohater, preparat dostarczany przez firmę Fenice, jest tak często przeze mnie stosowany, pozwala on na uzyskanie długotrwałego efektu bez bolesnych konsekwencji – powiedziała.

Sam preparat chętnie wybierają m.in. mężczyźni, którzy cenią sobie zabiegi bezinwazyjne i są ostrożniejsi, jeśli chodzi o wizyty w gabinetach medycyny estetycznej. - Zauważam w swojej praktyce większą ilość pacjentów mężczyzn, którzy jak wiemy, bardziej ostrożnie podchodzą do zabiegów, a ten protokół bez zastosowania igieł jest bardzo przez nich lubiany. Oczywiście najwięcej w terapiach łączonych stosuję preparat u kobiet. – podkreśliła dr Bożena Czekańska-Smykalla.

Dr Antonella Francheschelli, Dmitrij Gabczenko
Dr Antonella Francheschelli, Dmitrij Gabczenko

Rok premier w ginekologii i stomatologii estetycznej

Styczniowe sympozjum Fenice otworzyło nowy rok działalności w Polsce, ale stanowi zaledwie wstęp do planowanych spotkań oraz premier. - W tym roku planujemy mocno skupić się i poszerzyć naszą ofertę o produkty do zabiegów ginekologii estetycznej oraz do stomatologii estetycznej. Pojawią się też nowe dermoksmetyki. Wprowadziliśmy również dedykowane staże z lekarzami, które polegają na dalszym rozwijaniu swoich umiejętności praktycznych w wąskim gronie 1-2 specjalistów – zapowiedziała Agata Korneluk z firmy Fenice.

Jak podkreśliła Agata Korneluk, Fenice co roku prowadzi dużą liczbę szkoleń i sympozjów w całej Polsce, edukując i wprowadzając nowości na rynek polski. Firma w nowym roku zamierza kontynuować również swoje cykliczne wydarzenia. - Kontynuujemy także nasze flagowe szkolenia - cykl 8 spotkań prowadzonych przez doświadczonych lekarzy, na których uczestnicy zgłębiają wiedzę i umiejętności w szerokim zakresie tematów z medycyny estetycznej – dodała organizatorka sympozjum.

Materiał powstał we współpracy z firmą Fenice