Z zabiegów ginekologii estetycznej mogą korzystać kobiety na każdym etapie życia, do czego zachęca dr. n. med. Agnieszka Nalewczyńska, specjalista ginekologii i położnictwa, która edukuje kobiety, jak zadbać o swoje zdrowie intymne i dlaczego warto o tym rozmawiać ze swoim lekarzem ginekologiem. Specjalnie dla widzów Zatoki Piękna opowiedziała o popularnych zabiegach w gabinecie ginekologicznym, które pozwolą uporać się z takimi problemami, jak przerost warg sromowych, zespół rozluźnienia pochwy, suchość sromu, blizny i problemy stref intymnych powstałe w wyniku przebytego porodu lub menopauzy, zaburzenia orgazmu, ból w czasie współżycia czy nietrzymanie moczu.

 

Oglądaj film edukacyjny:

Dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska, specjalista ginekologii i położnictwa stawia na 3 skuteczne i popularne w jej gabinecie zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej.

 

Laseroterapia w ginekologii

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego opiera się na precyzyjnym i w pełni kontrolowanym działaniu termoablacyjnym lasera na takie obszary jak: przedsionek pochwy, ujście cewki moczowej czy przednia ściana pochwy. Głównym celem zastosowania lasera w ginekologii estetycznej jest poprawa jędrności i elastyczności oraz przywrócenie należytej grubości tkanki pochwy i warg sromowych.

 

Osocze bogatopłytkowe w ginekologii

Osocze bogatopłytkowe, zwane również PRP (ang. Plateled Rich Plasma), jest preparatem krwiopochodnym, całkowicie naturalnym stosowanym w autologicznej odnowie tkanek przy użyciu czynników pozyskanych z własnej krwi pacjenta.Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w ginekologii w zabiegach odmładzania okolic intymnych a także zabiegu zwiększenia przyjemności seksualnej u pacjentek poprzez wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego w ściany pochwy i łechtaczki.

 

Radiofrekwencja w ginekologii 

Radiofrekwencja (RF) jest jedną z podstawowych technologii wykorzystywanych w nowoczesnej ginekologii. Fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych (RF), powodują mocne ogrzanie tkanek, w ten sposób prowadzą do pobudzenia procesów regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej. Zabieg jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny, zmniejsza dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu, objawami menopauzy lub luźności pochwy.