Zapraszamy Was dzisiaj do kliniki Anclara w Warszawie, gdzie spotykamy się z ginekolog dr Martyną Sikorą, żeby porozmawiać o zabiegach związanych ze strefą intymną. Dowiemy się, w czym i w jaki sposób ginekologia estetyczna może pomóc kobiecie. A także, dlaczego młode kobiety decydują się na labioplastykę laserową FemiLift?

 

Oglądaj program "Uwaga! Strefa intymna"

 

 

Estera Gabczenko: Pani Doktor, powiedzmy na początek, w czym i w jaki sposób ginekologia estetyczna może pomóc kobiecie?

Dr Martyna Sikora: Ginekologia estetyczna - to jest bardzo prężnie rozwijająca się gałąź ginekologii, jako medycyny ogólnie. Jest to dziedzina, która zajmuje się nie tylko wyglądem zewnętrznym, jeśli chodzi o okolice intymne, tak jak wyobraża sobie to większość pacjentek. Natomiast my jako lekarze ginekolodzy skupiamy się głównie na funkcjonowaniu narządu rodnego i okolic intymnych.

Jest grupa zabiegów, które możemy wykonać przy użyciu kwasu hialuronowego, czy osocza bogatopłytkowego, nici czy HIFU. Natomiast podstawą funkcjonowania gabinetu ginekologii estetycznej jest laser. W naszym przypadku wybraliśmy taki, który uważamy za najbezpieczniejszy i najlepszy obecnie, czyli laser firmy Alma FemiLift.

Jak można pomóc młodym kobietom, które borykają się ze wstydliwym i uciążliwym problemem, jakim jest przerost warg sromowych mniejszych?

Mamy grupę pacjentek młodych, które dopiero wkraczają w kontakty z ginekologiem. Niekiedy taka rozmowa odbywa się nieśmiało na pierwszej wizycie ginekologicznej. Głównym problemem takich pacjentek jest przerost warg sromowych mniejszych.

Czasami przerost warg sromowych mniejszych występuje od samego początku u pacjentek. Powoduje duże dolegliwości bólowe przy aktywności fizycznej, dolegliwości bólowe przy stosunku, nawracające infekcje, dyskomfort z noszeniem obcisłej bielizny czy kostiumów kąpielowych. Bardzo to pacjentkom przeszkadza, a przy tym dochodzi do różnego rodzaju urazów.

Stąd myślę, że pacjentki coraz częściej poszukują pomocy. I tutaj do zaoferowania ginekologia estetyczna ma zabieg labioplastyki.

Dlaczego młode kobiety decydują się na labioplastykę laserową FemiLift?

Jest to bardzo wdzięczny zabieg, ponieważ pacjentka od razu widzi efekt po zabiegu. Od razu jest zadowolona, ponieważ jej problem właściwie znika z dnia na dzień. Dzięki temu, że jest to zabieg wykonany laserowo, a nie metodą klasyczną, jest on bardziej precyzyjny. Również okres rekonwalescencji dla pacjentki jest dużo bardziej znośny.

Pozbywamy się problemu od razu. Troszkę trzeba później poczekać z testowaniem funkcjonalności, ale często jest tak, że pacjentki aż płaczą ze szczęścia, że już nie ma tego. Ten moment, kiedy schodzą z fotela, widać że nie ma już przerostu, to jest taki fajny moment. Dla mnie też bardzo pozytywny.

Dziękuję za rozmowę.

 

Partnerem programu jest firma ITP S.A. www.itpsa.pl - czołowy dostawca opatentowanych technologii medycyny estetycznej w Polsce, w tym innowacyjnego lasera do zabiegów ginekologii estetycznej FemiLift.