II edycja zimowego kongresu medycyny estetycznej Face & Body Winter Forum w Zakopanem za nami. Wydarzenie, odbywające się pod patronatem Zatoki Piękna, zgromadziło 420 uczestników na miejscu i niemal drugie tyle online.

 

Oglądaj naszą relację z kongresu:

Ogromne zainteresowanie kongresem, nowe spojrzenie na techniki stosowane w medycynie estetycznej i setki zainspirowanych specjalistów – to chyba najlepsze podsumowanie II Face & Body Winter Forum, które odbyło się w dniach 9-11 grudnia w Zakopanem. Druga edycja wydarzenia poświęcona była medycynie estetycznej w ujęciu holistycznym, a program skierowano nie tylko do doświadczonych specjalistów, ale i do lekarzy rozpoczynających praktykę w kierunku medycyny estetycznej.

dr n. med. S. Lipko-Godlewska, E. Gabczenko
dr n. med. S. Lipko-Godlewska, E. Gabczenko

- Holistyczne podejście, które prezentujemy w trakcie trwania drugich warsztatów zimowych, polega na tym, że nie patrzymy tylko i wyłącznie na twarz naszych pacjentów, powiem więcej, nie patrzymy wyłącznie na twarz i ciało naszych pacjentów, ale również na to, jak się czują i jak funkcjonują – tłumaczyła redakcji Zatoki Piękna dr n. med. Sylwia Lipko-Godlewska, członkini komitetu organizacyjnego Face & Body Winter Forum. Skrupulatnie przemyślany program wydarzenia i sukces poprzedniej edycji sprawiły, że zainteresowanie kongresem okazało się przeogromne.

- Mamy 420 uczestników na miejscu, mamy prawie 400 on-line, co świadczy o dużym zainteresowaniu naszą tematyką, która jest niezwykle różnorodna i inna niż w ubiegłym roku – powiedziała nam prof. dr hab. n. med. Wioletta Barańska-Rybak, członkini komitetu organizacyjnego Face & Body Winter Forum. Na gości kongresu czekały doskonale przygotowane wykłady i warsztaty, a także moc atrakcji, które pozwoliły uczestnikom cieszyć się z przyjemnej, zimowej scenerii.

prof. dr hab. n. med. W. Barańska-Rybak, E. Gabczenko
prof. dr hab. n. med. W. Barańska-Rybak, E. Gabczenko

O medycynie estetycznej na Face & Body Winter Forum

Podczas kongresu poprowadzono panel dla początkujących, podczas którego omówiono m.in. anatomię twarzy czy zakres preparatów dla początkującego lekarza medycyny estetycznej. - Przygotowanie kongresu zawsze jest wielkim wyzwaniem, ale przygotowanie programu naukowego i tematyki prezentowanych wykładów jest niezwykle ważne i nie będę ukrywała, niezbyt proste. Staramy się tak co roku przygotować materiał, aby skorzystać mógł każdy, czyli zarówno lekarz doświadczony, jak i lekarz początkujący – podkreśliła dr hab. n. med. Aleksandra Szlachcic, członkini komitetu organizacyjnego Face & Body Winter Forum.

S. Uznańska, E.Gabczenko, dr hab. n. med. A. Szlachcic
S. Uznańska, dr hab. n. med. A. Szlachcic, E.Gabczenko,

Osobny panel poświęcono ginekologii estetycznej, a konkretniej - innowacjom w kategorii, popularnym zabiegom, m.in. laserowym, procedurom łączonym oraz trudnym przypadkom i powikłaniom. - Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogę być uczestniczką kongresu, który łączy ze sobą zarówno piękno to zewnętrzne, jak i wewnętrzne, ale też bardzo ważne, że są te elementy ginekologii plastycznej – powiedziała nam dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska, specjalista ginekologii i położnictwa.

W programie kongresu pojawiły się ponadto zabiegi na skórę, terapie wspierające porost włosów, zabiegi z wykorzystaniem nici korekcyjnych i liftingujących, a także nowe technologie stosowane np. w konturowaniu twarzy i modelowaniu sylwetki. Face & Body Winter Forum pozwoliło spojrzeć na medycynę estetyczną także od strony prawnej i biznesowej, rozmawiając m.in. o marketingu w sieci, bezpieczeństwu pacjenta i lekarza czy powikłaniach. Na uczestników spotkania czekały również warsztaty, jak choćby z wykorzystania toksyny botulinowej i wypełniaczy, terapii łączonych, procedur anti-aging w różnych przedziałach wiekowych czy stosowania osocza bogatopłytkowego, PRP i fibryny bogatopłytkowej.


Face & Body Winter Forum oczami lekarzy

Bogaty program kongresu i możliwość spojrzenia na medycynę estetyczną z różnych perspektyw sprawiły, że wydarzenie było cennym doświadczeniem dla lekarzy z całej Polski. - Przede wszystkim zwróciła moją uwagę tematyka, nie jest ona taka standardowa. Trochę już odchodzimy od omawiania technik wypełniania policzków, ust, cała jedna sesja była skupiona wokół czoła i skroni, o czym dotychczas zapominaliśmy – podkreśliła w rozmowie z nami dr Martyna Gabryjelska, lekarz medycyny estetycznej.

Poziom kongresu zrobił wrażenie zarówno na młodszych, jak i bardziej doświadczonych specjalistach. - Wyjadę na pewno stąd z dużą wiedzą, z dużymi nowościami, które będę wdrażać i myślę, że nie tylko ja. Wiem z kuluarów, że wielu lekarzy jest zachwyconych tą tematyką i poziomem tego kongresu. Aura nam bardzo sprzyja, jak widzicie ja już w futerku, bo jest mocna zima, ale nie ukrywam, że atmosfera na kongresie bardzo gorąca – powiedziała dr Katarzyna Grudzień, lekarz medycyny estetycznej.

Specjalistów ucieszyła nie tylko możliwość wzięła udziału w interesujących prelekcjach, ale i wymiany doświadczeń z innymi lekarzami. - Jest to ważne, że możemy spotkać się tutaj, możemy dyskutować, możemy debatować, możemy dowiedzieć się o najnowszych trendach, które są w medycynie estetycznej, w zabiegach zarówno opartych na urządzeniach, jak i zabiegach z użyciem różnych substancji medycznych. Najważniejsze jest to, żeby zajmując się medycyną estetyczną, zachować zdrowy rozsądek i nigdy nie przekraczać granic piękna – podkreśliła prof. dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak, specjalista dermatologii. 

Prof. dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak
Prof. dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak

III edycja Face & Body Winter Forum już za rok

II edycja Face & Body Winter Forum przyciągnęła również specjalistów spoza Polski. Kongres odwiedził m.in. dr Fadi Hamadani, specjalista chirurgii plastycznej. - To jest już trzecia konferencja w Polsce, na której mam przyjemność uczestniczyć, tym razem w pięknym Zakopanem. Dodatkowo miałem zaszczyt zaprezentować moje doświadczenia w pracy z technologią, którą bardzo lubię. Cieszę się, że mogłem podzielić się wiedzą z moimi wspaniałymi kolegami z Polski – powiedział nam po swoim wykładzie.

Dopisali w tym roku również wystawcy, którzy prezentowali swoje najnowsze technologie, preparaty oraz terapie. Wszystkie nowości były dostępne na stoiskach jak również wiele z nich mogliśmy poznać na wykładach, prezentacjach i warsztatach z udziałem doświadczonych lekarzy.

Wydarzenie nie ograniczało się do części oficjalnej. Pierwszego dnia kongresu podczas uroczystej kolacji odbył się koncert-niespodzianka zespołu Pectus. Na drugi dzień zaplanowano biesiadę góralską z tematycznym jadłem, przyśpiewkami i tańcami. Niepowtarzalna atmosfera kongresu przyciąga coraz więcej lekarzy z całej Polski i stawia konferencję na liście must-have wydarzeń, które warto wpisać w kalendarz na rok 2023. 

Estera Gabczenko i zespół Pectus
Estera Gabczenko i zespół Pectus

- Ponieważ tworzymy to jako grupa pasjonatów, ale też bardzo otwartych osób, zależy nam na miłej atmosferze, na otwartości, na dzieleniu się doświadczeniem. Wierzymy, że za rok również będziecie chcieli spędzić z nami ten czas na Face & Body Winter Forum – zaprosiła dr n. med. Lidia Majewska, członkini komitetu organizacyjnego Face & Body Winter Forum. 

E. Gabczenko, dr n. med. L. Majewska
E. Gabczenko, dr n. med. L. Majewska


Redakcja Zatoki Piękna bardzo dziękuje za zaproszenie i gratuluje kolejnej udanej edycji Winter Forum Face & Body!

Materiał powstał we współpracy z organizatorem wydarzenia MedicaExpert