Innowacyjna Akademia Dermatologii Estetycznej pod nową nazwą iADE 2022 zgodnie z oczekiwaniami zebrała liczne grono ekspertów. Konferencja, która odbyła się w Hotelu Radisson Blu w Sopocie w dniach 10-12 czerwca, zrzeszyła blisko 700 uczestników.

 

Zobacz nasz reportaż! 

Wymiana doświadczeń w temacie holistycznej dermatologii, dyskusje na temat „instagramowych” trendów w modelowaniu ust, rozmowy na temat bielactwa, łysienia czy wreszcie zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej – bogaty program iADE 2022 przełożył się nie tylko na wysoką frekwencję, ale i pozytywne reakcje samych ekspertów. Organizatorzy oraz uczestnicy wydarzenia, specjaliści z zakresu dermatologii estetycznej, mimo napiętego harmonogramu znaleźli czas, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami z redakcją Zatoki Piękna.


Wysoka frekwencja na iADE 2022

Czerwcowa konferencja iADE 2022 okazała się olbrzymim sukcesem frekwencyjnym. - Konferencja zrzeszyła blisko 700 uczestników ściśle związanych z branżą dermatologii i medycyny estetycznej. 698 zarejestrowanych osób uczestniczyło w wydarzeniu stacjonarnie. Pierwszego dnia odwiedziło nas 480 osób, natomiast frekwencja podczas warsztatów wyniosła 443. W weekend były to odpowiednio 583 osoby w sobotę i 360 osób w niedzielę – podsumowali organizatorzy.

Wydarzenie miało również swoją odsłonę online. Wykłady oraz warsztaty transmitowane przez Internet obejrzało 325 uczestników. Co więcej, współpracę z organizatorami podjęły fora medyczne i partnerzy medialni, którzy pozwolili kierować treści bezpośrednio do lekarzy rezydentów i stomatologów. W czasie okołokongresowym poprzez serwisy społecznościowe udało się organizatorom dotrzeć do ponad 40 tys. osób.

Równie imponujące są statystyki dla samego harmonogramu wydarzenia. W kongresie wzięło udział blisko 40 wystawców, a patronat medialny nad eventem objęło aż 11 podmiotów. Jednym z patronów medialnych była Zatoka Piękna. Ponadto w Hotelu Radisson Blu w Sopocie pojawiło się 70 prelegentów, którzy poprowadzili ponad 80 wykładów i warsztatów. Czerwcowy kongres był więc bardzo intensywny i obfitował w liczne spotkania z lekarzami oraz wystawcami.

Zatoka Piękna Patron Medialny Kongresów iADE
Zatoka Piękna Patron Medialny Kongresów iADE / fot. Olga Kharina, Zatoka Piękna

- Tegoroczny program iADE 2022 jest rzeczywiście bardzo szeroki. Zależało nam z jednej strony, żeby wszystkie osoby, które mają bardzo duże doświadczenie w dermatologii, dermatologii estetycznej, medycynie estetycznej usłyszały o różnych nowinkach, jak również na rozwoju młodych rezydentów, którzy dopiero wkraczają w nauki dermatologiczne, żeby znaleźli coś dla siebie i uczyli się od najlepszych – powiedziała redakcji Zatoka Piękna prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska, Przewodnicząca Sekcji Dermatologii Estetyczne PTD.

Prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska
Prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska / fot. Olga Kharina, Zatoka Piękna


iADE 2022 marką samą w sobie

Długo wyczekiwany kongres iADE 2022 pozwolił specjalistom omówić zarówno trendy i nowości, jak i zabiegi dobrze znane. Wydarzenie okazało się też miejscem wymiany doświadczeń w zakresie chorób skóry, a także ich diagnostyki i leczenia. Szeroki zakres tematyczny, jak można było przewidywać, przyciągnął najbardziej uznanych lekarzy dermatologii z całego kraju i nie tylko.

- iADE 2022, czyli Innowacyjna Akademia Dermatologii Estetycznej, właściwie stała się marką samą w sobie. Już nie musimy tłumaczyć kolegom, co jest takiego wyjątkowego w naszym kongresie, bo wszyscy to już wiedzą i bardzo się z tego cieszymy. To widać po ilości gości, prelegentów, sponsorów, tych, których chcą pokazać, czym dysponują i czym mogą zadowolić swoich klientów – mówił nam dr n. med. Marcin Ambroziak, Vice-Przewodniczący Sekcji Dermatologii Estetycznej PTD.

Dr n. med. Marcin Ambroziak
Dr n. med. Marcin Ambroziak / fot. Olga Kharina, Zatoka Piękna

Pozytywny odbiór kongresu iADE 2022 dało się odczuć także w rozmowach z gośćmi. - Nie dziwi mnie wysoka frekwencja lekarzy różnych specjalności, dlatego że nawzajem uczymy się, dzielimy wiedzą. Niektórzy z nas podróżują, żeby tę wiedzę zdobyć, w związku z tym możemy nawet w kuluarach porozmawiać o tym, o czym nie wiemy na co dzień, pracując w gabinecie. Dla mnie jako dermatologa bardzo istotnymi elementami są procedury, które są procedurami mniej inwazyjnymi, czyli takie, które pokazują, jak stosować peelingi, ale też biostymulatory i oczywiście urządzenia wysokoenergetyczne, bo w tym osobiście się specjalizuję – podsumował w rozmowie z Zatoką Piękna dr Bartosz Pawlikowski.

Dr Bartosz Pawlikowski
Dr Bartosz Pawlikowski / fot. Olga Kharina, Zatoka Piękna

Rozmach wydarzenia zrobił wrażenie także na lekarzach spoza Polski. - Byłem na międzynarodowym kongresie, może dwa lub trzy razy większym od tego, ale muszę przyznać, naprawdę jestem pod wrażeniem tego, jak ten jest dobrze zorganizowany. Jakość prelegentów, promocja dostępnych technologii i doświadczenie polskich lekarzy są fenomenalne - powiedział nam chirurg plastyczny dr Fadi Hamadani.

Dr Fadi Hamadani
Dr Fadi Hamadani / fot. Olga Kharina, Zatoka Piękna

W wydarzeniu wzięła udział także dr n. med. Ewa Kaniowska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, organizatora (zdawałoby się konkurencyjnego) Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging. - Bardzo jest miło gościć tutaj jako prezes SLDE z całym zarządem, ponieważ to jest nowa jakość, nareszcie współpraca, a więc te kongresy, pomimo że dotyczą podobnych tematów, w sensie dermatologii i medycyny estetycznej, troszeczkę pod innym kontem są ustawione. Każdy na jednym i drugim kongresie na pewno znajdzie coś dla siebie i wydaje mi się, że tego rodzaju spotkania są bardzo ważne dla naszego środowiska – powiedziała.

Zarząd Stowaryszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych
Zarząd Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych / fot. Olga Kharina, Zatoka Piękna

W kolejnej edycji konferencji uczestniczyła również prof. dr hab. n. med. Lidia Rudnicka, Prezes PTD, dla której kongres jest m.in. szansą na poznanie nowych możliwości i informacji, jakże cennych w pracy dermatologa. - Jest to niewątpliwie moim zdaniem najważniejsza lub jedna z najważniejszych konferencji medycyny estetycznej w Polsce. Naprawdę najnowsze informacje, najnowsze techniki, wymiana poglądów, wymiana zdań, na pewno warto za każdym razem przyjechać i na pewno wyjeżdżamy mądrzejsi o nowe informacje – podsumowała w rozmowie z naszą redakcją.

Prof. dr hab. n. med. Lidia Rudnicka
Prof. dr hab. n. med. Lidia Rudnicka / fot. Olga Kharina, Zatoka Piękna

 

Serdecznie zapraszamy na kolejne edycje tego wyjątkowego wydarzenia do Sopotu!

www.iADE 2022