Początek grudnia 2021 r. w branży medycyny estetycznej upłynął pod znakiem Face & Body Winter Forum. Pierwszy zimowym kongres medycyny estetyczne odbył się w dniach 3-5 grudnia w Nosalowym Dworze. Zatoka Piękna była Patronem Medialnym wydarzenia. W trakcie trzech intensywnych dni wzięliśmy udział w wielu sesjach oraz warsztatach, jak również mieliśmy okazję porozmawiać z organizatorami, lekarzami oraz wystawcami, którzy przyjechali do Zakopanego z całej Polski. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji! 

 

Oglądaj relację z kongresu!

Naszym założeniem było to, aby medycyna estetyczna nie była postrzegana tylko w kategorii piękna, ale również w kategorii tego, że jest bardzo ważnym elementem zdrowotnym. Chcieliśmy połączyć medycynę estetyczną z medycyną konwencjonalną, znaleźć nowe drogi, które umożliwiłyby, aby pacjenci byli nie tylko usatysfakcjonowani pod względem estetycznym, ale również pod kątem swojego stanu zdrowia - powiedziała w imieniu organizatorów Face & Body Winter Forum dr hab. n. med. Aleksandra SzlachcicMedycyna rozwija się bardzo dynamicznie, w związku z tym bardzo ważne jest, żeby lekarz wiedział jakie są nowości w różnych dziedzinach medycyny, nie tylko pod względem produktów, ale również pod kątem sprzętów. 

 

Opinie lekarzy

O tym, jak wysoki był poziom konferencji opowiedzieli naszej redakcji lekarze, którzy przyjechali z całej Polski, żeby wziąć udział w warsztatach i wykładach. 

- Wrażenia są bardzo pozytywne. Po raz pierwszy uczestniczę w takim kongresie, że każde zajęcia, każdy wykład jest interesujący, zawiera szereg elementów potrzebnych do pracy, zawiera szereg nowości oraz obejmuje holistyczne podejście do każdego tematu. - mówi dr n. med. Marek Rodzeń.

Jeśli chodzi o taką cześć merytoryczną, myślę, że to jest jeden z lepszych kongresów jakie w ostatnim czasie w Polsce były zorganizowane - dodaje Dr Martyna Gabryjelska. 

Dr Wojciech Drzazga docenia zarówno dobór miejsca, jak i wartość merytoryczną konferencji: -Miejsce jest urokliwe, przepiękna zima. Zakopane nas przywitało przepięknym śniegiem. Sam kongres niesamowity. Tematyka jest bardzo zróżnicowana, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie zainspirowała sesja trzech pań doktor: dr Magdaleny Boczarskiej, dr Bożeny Jendrysik i dr Sylwii Lipko-Godlewskiej na temat miomodulacji, działania i leczenia porażenia nerwu trójdzielnego porażeń twarzowych. Coś niesamowitego. Efekty działania toksyny botulinowej w połączeniu z nićmi z działaniem kwasem hialuronowym – rewelacyjne. Naprawdę świetny kongres. Wiem, że pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni.

My też nie możemy się już doczekać kolejnej edycji Face & Body Winter Forum.