II miedzynarodowy e-kongres medycyny estetycznej i anti-aging odbył się w dniach 2-3 października. Został on zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging – PTMEIAA. Redakcja Zatoki Piękna w sposób wirtualny wzięła udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Redaktor naczelna Estera Gabczenko miała okazję uczestniczyć w wykładach, rozmawiać z lekarzami i wystawcami, jak również przepłynąć się motorówką oraz zatańczyć... będąc awatarem. 

 

Dwa dni w świecie awatarów obfitowały w pokaźną ilość wykładów, prezentacji i warsztatów. Dla komfortu uczestników część merytoryczna była podzielona na sesje: trudne przypadki, wypełniacze, toksyna botulinowa, lasery, chirurgia plastyczna, dwie sesje biostymulacja-lifting-odmładzanie, medycyna estetyczna i dermatologia w dobie covid-19 oraz anti-aging i żywienie. W sumie 39 wykładowców zaprezentowało aż 42 tematy. Odbyły się również 2 warsztaty, a prof. Alessio Redaellego przeprowadził masterclass.

Swoje tematy zaprezentowali również inni goście zagraniczni tacy jak dr Anna Cabeca z USA, dr George Sulamanidze z Gruzji, md Joseph Choukroun z Francji. Cenieni polscy eksperci podzielili się doświadczeniem, wśród nich byli prof. dr hab. Lidia Rudnicka, prof. dr hab. Romuald Olszański, prof. nadzw. dr hab. n. med. Irena Walecka, dr hab. n. med. Joanna Czuwara, dr. n.med. Magdalena Boczarska-Jedynak, dr n. med. Piotr Drozdowski, dr. n. med. Agnes Frankel, dr. hab. n. med. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek, dr n. med. Alicja Rustowska-Rogowska, dr Robert Chmielewski, dr Beata Cybulska, dr Magdalena Korwin oraz wielu wielu innych.

Na kongres zarejestrowało się prawie 700 osób a 487 osób oglądało streaming w wersji angielskiej poza granicami naszego kraju. Lekarze również otrzymali 30 różnego rodzaju nagród w trakcie tego wydarzenia. Części merytorycznej towarzyszyła również niezliczona ilość wirtualnych spotkań i rozmów.   

- Myślę, że się udało! Pomimo tego, że nie zgłaszaliśmy się do organizacji tego kongresu i niejako zostaliśmy wyznaczeni, podjęliśmy się tego wyzwania. Było to wyzwanie karkołomne – mieliśmy na to tylko miesiąc. Praca trwała praktycznie całodobowo: komunikowaliśmy się z wykładowcami, firmami, tłumaczami, Avatarlandem, w związku z tym mamy ogromny niedobór snu, ale na szczęście Państwo tego nie widzieliście na swoich kolorowych ekranach i z tego miejsca składam serdeczne podziękowania, za Waszą obecność w takiej liczbie, która przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. To oznacza, że daliście nam kredyt zaufania i my tego zaufania nie zawiedliśmy. - mówiła na zakończenie kongresu dr n. ekon. lek. med. Dorota Wydro

- Ogromne podziękowania dla wykładowców. Wykłady były ważne, mądre, poruszały tematy, które do tej pory nie pojawiały się – staraliśmy się tak układać sesje, aby Państwo się nie nudzili i mogli merytorycznie jak najwięcej skorzystać. Ogromne podziękowania dla firm - tych dużych i małych, dzięki którym organizacja tego kongresu była możliwa, obdarzyli nas Państwo dużym zaufaniem i wierzymy, że nie zawiedliśmy. 

 

II e-kongres okiem lekarzy

- Kongresy on-line już nam się trochę znudziły i chcemy znów kongresów face-to-face. Wydawałoby się, że awatarowy kongres tę sprawę skomplikuje. Natomiast większość uczestników szybko poradziła sobie z pierwszymi problemami technicznymi, szybko się nauczyli i brali aktywny udział w wykładach i konkursach na stoiskach firm. Widać, że formuła się spodobała. Bardziej innowacyjna i ciekawa, być może ona spowoduje, że w przyszłości niektóre kongresy face-to-face trzeba będzie zamienić na takie hybrydowe, w których można uczestniczyć z domu. - powiedział w rozmowie z Zatoką Piękna dr Jacek Krzysztof Kaczyński, który był jednym z wykładowców podczas II-go e-kongresu.

- Bardzo ciekawe wykłady ze sporą interakcją z uczestnikami, czego np. nie było w zeszłym roku. Uczestnicy zadawali mnóstwo pytań, dyskusje trwały długo. Bardzo interesująca agenda. Mamy gości z zagranicy, ale nie było problemów językowych ze zrozumieniem, gdyż były tłumaczenia symultaniczne z angielskiego na polski i odwrotnie.

- Z nowości widzimy, że wchodzą nowe firmy, jest powrót do biostymulatorów tkankowych, jak również pojawiła się płynna toksyna botulinowa, która została zaprezentowana i zarejestrowana w Polsce. - wylicza dr Kaczyński. 

- Widzimy się w nowej technologii – technologii awatarów. Jest to dla mnie nowość, jednak dobrze odbieram te wykłady, bo wszystko przebiega bardzo jasno i zrozumiale. Jednym z ciekawych wykładów był temat dotyczący nowych technik podawani kwasu hialuronowego i te nowe możliwości na pewno zastosuję w swojej codziennej praktyce. - podzieliła się wrażeniami dr Iwona Cimaszkiewicz.

 

II e-kongres okiem wystawców

Krzysztof Pop właściciel Panda Medical:

- W czasie II Międzynarodowego e-Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging można było wysłuchać wykładu naszego eksperta dr n. med. Agnes Frankel na temat terapii łączonych procedowanych dzięki platformom laserowym Zye i Etherea . Premierowe na polskim rynku urządzenie to 3 body ZYE Nd:Yag , ZYE ALEX i Etherea, i aż 11 głowic. 7 głowic dobrze już znanych z platformy Etherea i docenionych przez praktyków na naszym rynku jest kompatybilnych z nowymi body ZYE. Dodatkowo wprowadzamy na rynek kolejne zaawansowane technologicznie 4 głowice dedykowane do bazy ND:YAG i bazy aleksandrytowej. Producent amerykańsko-brazylijska spółka Vydence właśnie poinformował, że kolejna głowica picosekundowa otrzymała certyfikat FDA i już niebawem pojawi się na naszym rynku. 

Na stoisku Panda Medical mieliśmy okazje prezentować również robota Artas iX oraz półautomatyczny Neograft do przeszczepu włosów metodą FUE. Oprócz tych zaawansowanych technologicznie, jedynych na świecie urządzeń wykorzystujących technologię AI rozmawialiśmy również na temat naszego nowego projektu , skupionego wokół holistycznego podejścia do problemu utraty włosów i z przyjemnością podzielimy się nim już wkrótce i ze szczegółami na ten temat. 

Radosław Stawarz Prezes Zarządu Intobeauty:

- Na kongresie lekarzy mieli okazję wziąć udział w wykładzie Pani Virginia Benitez Roig „SofWave – przełomowe zastosowanie ultradźwięków”. Ta technologia to absolutny przełom w zakresie zabiegów medycyny estetycznej. Na stoisku prezentowaliśmy również wiele innych rewolucyjnych technologii z naszej oferty. 

 

Renata Frączek właścicielka firmy Aestetic Concept

- Jesteśmy bardzo podekscytowani technologią, która pozwala nam na spotkanie się oraz porozmawianie z naszymi klientami i partnerami w czasie rzeczywistym. Możliwość słyszenia głosu daje takie poczucie rozmowy „na żywo”. Muszę przyznać, że jest to bardzo przyjemna forma uczestnictwa w kongresie. Miło było nam porozmawiać na naszym stoisku o nowościach, które wprowadziliśmy do naszej oferty np. kwas mlekowy Aesthefill zarówno do stosowania w obszarze twarzy, jak i wersja do ciała PowerFill – więcej na ten temat można było posłuchać na wykładzie dr Natalii Markwej.

- Zaprezentowaliśmy również gotowe zestawy do liposukcji podbródka, jak i do transferu tłuszczu w postaci jednorazowych kaniul, które pozwalają na przeprowadzenie zabiegu bez zastanawiania się nad dodatkowymi akcesoriami, wszystko jest w jednym pakiecie „FAT for beauty” – ten temat omówił na wykładzie dr Włodzimierz Rosiński.
W tym roku również obchodzimy 25 lecie marki Aptos, Dr George Sulamanidze opowiedział o swoim doświadczeniu oraz nowych możliwościach jakie z tego płyną w trakcie prezentacji „Thread Lifting - 25 years of experience. 

Diamentowy sponsor kongresu firma Sinclair zaprosiła uczestników na wykłady dr n. med. Magdaleny Boczarskiej-Jedynak „Premiera kongresowa: MaiLi, czyli kwas hialuronowy w roli głównej. Poznaj nowe oblicze piękna medycyny estetycznej.” dr Ilony Osadowskiej „Mało inwazyjne procedury liftingujące z wykorzystaniem preparatów na bazie kwasu polimlekowego, PLLA” oraz dr n. med. Kariny Felberg "Wyjątkowy stymulator tkankowy: Ellansé. Naturalna droga do odbudowy skóry i przywrócenia młodszego wyglądu twarzy”.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Zatoka Piękna. Gratulujemy organizatorom sukcesu i już teraz zapraszamy na kolejną edycję. A oto nasz wspólny taniec z ekipą Sinclair na zakończenie drugiego dnia e-kongresu.