Przygotowania przedświąteczne trwają i dla niejednej z nas są dosyć męczące. W natłoku zajęć nietrudno zapomnieć o sobie, a to wielki błąd, bo przecież zaledwie tydzień po kolacji wigilijnej witamy nowy rok. Jak pewnie każdego roku podczas zabawy sylwestrowej staramy się lśnić strojem i makijażem. Niestety, o tym, by zadbać najpierw o skórę twarzy, przypominamy sobie często zbyt późno. Decydując się na odpowiednie zabiegi i pielęgnację już teraz, zyskujemy podwójnie – lepsze efekty, a także czas, by w razie potrzeby powtórzyć zabieg. Co możemy zrobić dla siebie w domu, a co w gabinecie SPA? Jakie zabiegi bankietowe wybrać? Podpowiada Ewelina Araszkiewicz, manager Quadrille SPA.

 

Co zrobić dla skóry przed sylwestrem?

Trzymanie się rytuałów pielęgnacyjnych i ochrona przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń powietrza oraz zmian temperatur to już podstawa zimowej pielęgnacji skóry. Trudno jednak osiągnąć spektakularne efekty, ograniczając się do tego, co konieczne. Na dwa tygodnie przed sylwestrem warto pomyśleć także o intensywnej regeneracji i odmłodzeniu twarzy. Wskazane jest chociażby wykonanie peelingu, który złuszczy martwy naskórek i odświeży skórę, sprawiając, że będzie ona gładsza, a makijaż na przywitanie nowego roku – jeszcze bardziej efektowny.

Czy istnieją jakiekolwiek domowe sposoby na odmłodzenie twarzy? Chociaż trudno tu o taką skuteczność jak w przypadku zabiegu gabinetowych, przed sylwestrem sprawdzi się liftingująca maska w płachcie z kolagenem bądź maska nawilżająca, która odświeży skórę, a nawet – pod warunkiem sięgnięcia po produkt rozświetlający – wyrówna jej koloryt. Przy mocno przesuszonej skórze lub z widocznymi oznakami starzenia pomocna będzie jednak wizyta w salonie SPA czy gabinecie medycyny estetycznej.

 

Sylwestrowe przygotowania w SPA

Bezinwazyjne, ale skuteczne – czy to w ogóle możliwe? Odpowiednio dobrany zabieg gabinetowy potrafi zdziałać cuda i mowa tu nie tylko o tzw. zabiegach bankietowych, ale też o metodach odmładzania, które dają efekt liftingu bez skalpela. Idealnym punktem wyjścia jest zabieg Hydrafacial, który łączy mikrodermabrazję z aplikacją składników dobranych do potrzeb skóry. Złuszczenie naskórka powoduje, że infuzja kompleksu kwasu hialuronowego czy serum z kolagenem jest jeszcze skuteczniejsza, czy to w nawilżaniu skóry, czy to w jej odmładzaniu.

Wizyta w gabinecie na dwa tygodnie przed sylwestrem to sposób nie tylko na relaks, ale i na natychmiastowe przywrócenie twarzy młodszego wyglądu. Pozwala na to chociażby termolifting Zaffiro, który poprzez wykorzystanie podczerwieni podgrzewa dolne warstwy skóry i obkurcza włókna kolagenowe. Efekty w postaci ujędrnienia skóry i wygładzenia zmarszczek widoczne są praktycznie od razu po wykonaniu zabiegu. W przypadku skóry u osób do 35. roku życia zabiegu Zaffiro, nie bez powodu nazywanego liftingiem bez skalpela, nie trzeba nawet powtarzać.

Komentarz eksperta

mgr Ewelina Araszkiewicz
mgr Ewelina Araszkiewicz
W spowolnieniu procesów starzenia się skóry kluczowe jest pobudzenie mechanizmów regeneracyjnych poprzez włączenie zabiegów takich jak Zaffiro w codzienną pielęgnację. Rekomenduję termolifting Gościom Quadrille Spa zarówno jako zabieg profilaktyczny, anti- aging oraz bankietowy ze względu na jego bezpieczeństwo i brak okresu rekonwalescencji. Jest nie tylko bezpiecznym ale i dającym wymierne rezultaty poprawy wyglądu skóry, rozwiązaniem w przypadku przedsylwestrowych zabiegów. Skóra zaraz po nim staje się wyciszona, rozświetlona, zniwelowane zostają wszelkie obwisłości na szyi, poprawia się owal twarzy, a opadające policzki zyskują na napięciu.

 

Pielęgnacja na miarę nagrody Nobla

Spektakularne rezultaty daje również Forlle'd Lift – zabieg przywracający trójkąt młodości, który wykorzystuje technologie uhonorowane nagrodą Nobla (za wynalezienie ultra małych cząsteczek kwasu hialuronowego przenikających w głąb skóry) i tradycyjną japońską pielęgnację. Połączenie ekskluzywnej maski liftingującej w płacie z japońskim masażem gwarantuje efekt liftingu. Składniki zawarte w masce wygładzają zmarszczki, nawilżają, rozświetlają i poprawiają oddychanie tkanek, natomiast masaż zapobiega zastojom limfatycznym. Forlle'd Lift to swoisty rytuał piękna, który odmładza nie tylko skórę, ale i poprawia owal twarzy.

Domowe SPA w świątecznych aromatach, zabiegi gabinetowe, peelingi złuszczające – cokolwiek wybierzemy, aby wesprzeć swoją skórę, z pewnością zauważymy tego pozytywne efekty. Zabieg, maska w płachcie czy mocno skoncentrowane serum zawsze musi jednak odpowiadać na jej potrzeby. Czasem w zupełności wystarczy zabieg rozświetlający lub nawilżający, a kiedy zauważamy, że twarz wyraźnie wymaga odmłodzenia, dobrze wiedzieć, że taki efekt można uzyskać nawet teraz, kiedy sylwester za pasem.