“W tym właśnie sęk, że Czas nie znosi, aby go zabijano. Gdybyś była z nim w dobrych stosunkach zrobiłby dla Ciebie z twoim zegarem wszystko, co byś tylko chciała”. Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów

 

Na proces starzenia się skóry i powstawanie zmarszczek wpływają nie tylko ruchy mięśni, wolne rodniki, promieniowanie UV, choroby wirusowe czy zapalenia, ale co najistotniejsze „czas”, czyli wewnętrzne przemiany organizmu w wyniku jego starzenia się.

W rezultacie właśnie tego biologicznego procesu, znacznie spadają funkcje podporowych białek skóry. Kolagen, zmieniając swoją postać na nierozpuszczalną, traci właściwości NMF- naturalnego czynnika nawilżającego, w związku z tym nie jest w stanie zapewnić utrzymania właściwego stopnia wilgotności oraz przestaje zapobiegać transepidermalnej (przeznaskórkowej) utracie wody. Natomiast elastyna, którą tworzą ciągliwe i sprężyste włókna, produkowana jest tylko do 25. roku życia, jej całkowity zanik następuje w wieku 40 – 50 lat. Efekt tych niekorzystnych zmian to utrata świeżości i elastyczności skóry oraz jej suchość i pomarszczenie.

Komentarz eksperta

mgr Ewelina Araszkiewicz
mgr Ewelina Araszkiewicz
W spowolnieniu procesów starzenia się skóry kluczowe jest pobudzenie jej mechanizmów regeneracyjnych poprzez włączenie zabiegów high-tech w codzienną pielęgnację. Rekomenduję termolifting zarówno jako zabieg profilaktyczny, anti-aging oraz bankietowy ze względu na jego bezpieczeństwo i brak okresu rekonwalescencji. Największym atutem Zaffiro jest lifting czyli widoczne napięcie skóry, od razu po zakończeniu zabiegu.

Urządzenie Zaffiro, emitując promieniowanie podczerwone IR, jednolicie i stopniowo rozgrzewa głębokie warstwy skóry właściwej. Efekt termiczny, zachodzący w jej dolnych warstwach powoduje obkurczenie się włókien kolagenowych i elastynowych do ich pierwotnej długości. Drugim, długofalowym skutkiem, jest pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien. W rezultacie skóra zostaje zagęszczona i napięta, zwiększa się jej elastyczność, zmianom ulega również jej struktura, a zmarszczki zostają wygładzone.

W Quadrille Spa dzięki skuteczności Zaffiro osiągamy widoczne rezultaty w pracy nad zaburzonym owalem twarzy, drobnymi zmarszczkami czy brakiem jędrności w innych problematycznych partiach ciała.