Profesjonalnie wyposażone gabinety, plan leczenia z udziałem całego zespołu i opiekun pacjenta czuwający nad jego realizacją – to główne, ale nie jedyne składowe sukcesu Nowe Orłowo Dental Clinic w Gdyni. To kolejna klinika stomatologiczna, którą odwiedziliśmy w ramach projektu Zatoka Piękna i Pomorskie Prestige, zyskując szansę na dokładniejsze przyjrzenie się jej działalności. O tym, dlaczego najważniejsza jest diagnostyka, co wyróżnia klinikę stomatologiczną oraz nowoczesnych technologiach wykorzystywanych w pracy z pacjentami opowiedziała nam lek. dent. Agata Pilipiec, właściciel Nowe Orłowo Dental Clinic.

 

Lek. dent. Agata Pilipiec w Nowe Orłowo Dental Clinic specjalizuje się w zaawansowanej protetyce, implantologii i chirurgii stomatologicznej, jednocześnie planując i realizując leczenie interdyscyplinarne pacjentów przez cały zespół. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, m.in. podczas licznych kursów i kongresów w kraju i zagranicą. Trzy lata temu, mając już ogromne doświadczenie, stworzyła klinikę, która przyciąga pacjentów nie tylko z Trójmiasta, ale nawet z Wielkiej Brytanii. W czym tkwi jej sukces? O szczegóły zapytaliśmy podczas naszej wizyty w Nowe Orłowo Dental Clinic w Gdyni.

Nowe Orłowo Dental Clinic
Lek. dent. Agata Pilipiec podczas zabiegu

 

Estera Gabczenko: Jaka jest filozofia kliniki, którą Pani stworzyła?

Lek. dent. Agata Pilipiec: Zdajemy sobie sprawę, jak ważny w życiu codziennym jest piękny uśmiech i jak bardzo jego brak może wpłynąć na codzienne życie każdego z nas. Dlatego naszym celem stało się pomaganie pacjentom w uzyskaniu funkcjonalności i estetyki, o jakiej marzą. Nasi specjaliści, łącząc swoje umiejętności i dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia, dążą do uzyskania perfekcyjnych wyników. Na co dzień dajemy z siebie wszystko, by stworzyć pacjentowi komfort leczenia stomatologicznego, zapewnić poczucie bezpieczeństwa w trakcie zabiegu i osiągnąć jak najlepsze efekty.

 

Co Was wyróżnia wśród wielu innych klinik stomatologicznych w Trójmieście?

Bardzo ważne jest indywidualne podejście. Podczas pierwszych konsultacji poznajemy pacjenta i jego oczekiwania, a także przedstawiamy możliwe opcje leczenia i przede wszystkim diagnozujemy problem, z którym się do nas zgłasza. Każdy pacjent otrzymuje od nas już na początku szczegółowy plan leczenia, który zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące rozwiązania jego problemu. Dodatkowo pracuje u nas tzw. Opiekun pacjenta. To osoba, która odpowiedzialna jest za bezpośredni kontakt z pacjentem oraz koordynuje jego leczenie, zwiększając jego poczucie bezpieczeństwa. Bardzo ważny jest dla nas komfort pacjenta, dlatego staraliśmy się stworzyć przestrzeń przyjazną i dla pacjentów, i dla lekarzy.

Nasza klinika zaprojektowana jest w sposób ergonomiczny, przestrzenny. Szczególną uwagę  zwracaliśmy na jasność pomieszczeń, tj. odpowiedni dobór kolorów, aby osoby przebywające w klinice czuły się po prostu dobrze. Połączenie designu z odprężającą muzyką w tle i filmami z pięknymi widokami, jakie są puszczane w poczekalni, pozwala pacjentowi zapomnieć, gdzie jest i zrelaksować się przed i podczas wizyty.

 

Jak jeszcze dbacie o komfort i bezpieczeństwo Waszych pacjentów?

Podstawa to wykwalifikowany zespół, który ściśle ze sobą współpracuje. Stomatologia jest dziedziną medycyny, która w ostatnich latach niesamowicie się rozwinęła. Każdy z nas przez to, że specjalizuje się w danej dziedzinie, wnosi do zespołu bardzo wysoki poziom usług, ponieważ skupia się na tym co go interesuje i w czym jest najlepszy.  Dodatkowo, jak już wspominałam, w naszej klinice pracuje opiekun pacjenta, czyli osoba odpowiedzialna za przekazywanie i omawianie planów leczenia wraz z pacjentami oraz koordynację poszczególnych etapów leczenia. 

Nowe Orłowo Dental Clinic

Nasze doświadczenie, podejście do pacjenta i nowoczesne technologie w leczeniu pacjenta pozwoliły nam rozwinąć także usługę Dental Traveling. Pacjentom z zagranicy gwarantujemy nie tylko wysokie standardy leczenia, ale i pomoc w organizacji podróży, a nawet – mam tu na myśli pacjentów z Wielkiej Brytanii – opiekę pozabiegową w klinice w Southampton.

 

Kto tworzy zespół kliniki?

W naszej klinice pracuje cały zespół specjalistów, w którego skład wchodzi 9 lekarzy dentystów, jedna higienistka stomatologiczna oraz 5 asystentek. Każdy z naszych lekarzy specjalizuje się w innej dziedzinie stomatologii. Na co dzień przykładamy ogromną wagę do bycia na bieżąco z najnowocześniejszymi metodami leczenia, stale podnosząc swoje kwalifikacje poprzez specjalistyczne szkolenia w Polsce i za granicą. To, co nas wyróżnia to fakt, że praktycznie każde leczenie pacjenta jest przeprowadzone interdyscyplinarnie, czyli poprzez cały zespół, a nie jednego lekarza.

Daje to ogromną przewagę w przypadku jakości leczenia – każdy z naszych specjalistów przez to, że zawęża ścieżkę wykonywanych zabiegów, nie musi skupiać się na wszystkich dziedzinach stomatologii, a tym samym jest w stanie dojść do perfekcji i zapewnić pacjentowi najlepsze efekty leczenia.

 

W czym dokładnie specjalizuje się Nowe Orłowo Dental Clinic?

Specjalizujemy się w pełnych rekonstrukcjach narządu żucia – mamy specjalistów z zakresów implantologii, protetyki, ortodoncji, endodoncji, stomatologii zachowawczej oraz stomatologii dziecięcej. Największą uwagę przykuwamy do bardzo dokładnej diagnostyki, która tak naprawdę jest najistotniejszym elementem leczenia. Nie skupiamy się na objawach, a na przyczynach problemów zdrowotnych pacjentów, skutecznie je rozwiązując. Po postawieniu diagnozy przystępujemy do tworzenia kompleksowego planu leczenia, który skrupulatnie konsultujemy – jest to dokument, który ma za zadanie uszeregować poszczególne etapy leczenia, a także służy jako narzędzie do komunikacji z pacjentem, przedstawia mu wszystkie szczegóły leczenia, takie jak, niezbędny czas potrzebny do przeprowadzenia konkretnego zabiegu, jaki specjalista będzie leczyć oraz koszty leczenia.

 

Pracujecie na nowoczesnych urządzeniach stomatologicznych. Zauważyłam np. mikroskop do leczenia kanałowego, rentgen w każdym gabinecie… 

Bazujemy na nowoczesnej stomatologii XXI wieku, wykorzystując najnowszą technologię podczas każdego etapu leczenia. Nasza klinika wyposażona jest w najnowszej generacji urządzenia radiologiczne, zapewniając minimalną dawkę i bezpieczeństwo podczas diagnostyki. Każdy z trzech gabinetów jest wyposażony w nowoczesne unity stomatologiczne, wysokiej rozdzielczości kamery wewnątrzustne, mikroskopy. 

Nowe Orłowo Dental Clinic

Używamy najlepszej jakości materiałów do rekonstrukcji, aby efekty leczenia były długotrwałe i zbliżone do perfekcji. Podczas zaawansowanych zabiegów implantologicznych stosujemy technikę nawigacji komputerowej, tworząc szablony chirurgiczne, które pomagają nam w idealnym spozycjonowaniu implantów. Oprócz tego współpracujemy z najlepszymi pracowniami protetycznymi w Polsce. Jednak przede wszystkim nasz zespól jest nastawiony na stały rozwój, stomatologia jest naszą pasją i każdy z nas jeździ na wiele specjalistycznych szkoleń, aby proponować pacjentom najnowocześniejsze metody leczenia.

 

Poza urządzeniami medycznymi widziałam w klinice również aparat fotograficzny. Do czego go wykorzystujecie?

Fotografia stomatologiczna jest bardzo wartościowym narzędziem wykorzystywanym przez nas na co dzień w komunikacji z pacjentem i laboratorium protetycznym. Za pomocą zdjęć przekazujemy informację odnośnie koloru, kształtu, faktury zębów – technik wykonując uzupełnienie może zobaczyć, jak pacjent wygląda i dobrać uśmiech do indywidualnych rysów twarzy. Dzięki zastosowaniu profesjonalnego sprzętu fotograficznego każda z naszych prac protetycznych jest idealnie dopasowana do reszty uzębienia. 

Nowe Orłowo Dental Clinic

Fotografia w gabinecie to także bardzo istotna część komunikacji z pacjentem, kiedy chcemy przedstawić mu proces leczenia, tzw. efekt przed i po, wyjaśnić jakiego efektu można się spodziewać. Wykorzystujemy technologię DSD (Digital Smile Design), czyli program, dzięki któremu tworzymy wizualizacji uśmiechu. Dzięki temu pacjent może zobaczyć, jak będzie wyglądać jego uśmiech zanim rozpocznie się jego leczenie.

 

Dziękuję za rozmowę!

Estera Gabczenko
Estera Gabczenko, red. naczelna Zatoka Piękna / fot. Olga Kharina

 

Fotorelacja powstała we współpracy z Pomorskie Prestige