Jakie pytania zadać lekarzowi podczas pierwszej wizyty w jego gabinecie? Jak przebiega zabieg i czego się po nim spodziewać? Odpowiedzi na tego typu pytania dostarczy nasz nowy cykl #Wideokonsultacje, w ramach którego na pytania odpowiedzą lekarze i specjaliści. W pierwszym odcinku rozmawialiśmy z dr. Tadeuszem Witwickim, specjalistą chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej, który opowiedział nam o powiększaniu piersi implantami.

 

Pierwsza wizyta u lekarza medycyny estetycznej, a tym bardziej u chirurga plastycznego bywa stresująca. Wiele pacjentek zastanawia się, o co w ogóle pytać, by rozwiać wszystkie wątpliwości i jak najdokładniej przedstawić specjaliście swoje oczekiwania oraz przekazać ewentualne wątpliwości. Ich rozwianiu służy nowy cykl Zatoki Piękna.

#Wideokonsultacje z... to cykl nagrań, podczas których spotykać będziemy się z lekarzami i specjalistami, zdradzającymi tajniki zabiegów oraz informacje na temat konsultacji w gabinecie lekarskim. Dzięki ich wskazówkom dowiemy się, o co warto zapytać przed zdecydowaniem się na zabieg lub operację oraz poznamy najważniejsze informacje na temat konkretnej metody zabiegowej.

W pierwszym odcinku rozmawialiśmy z dr. Tadeuszem Witwickim, który opowiedział o powiększaniu piersi implantami, czyli – jak sam przyznaje – zabiegu w chirurgii estetycznej wykonywanym najczęściej. Jakie są wady i zalety konkretnych implantów oraz jak dobiera się ich rozmiar? Między innymi na takie pytania odpowiedział dr Tadeusz Witwicki, specjalista chirurgii plastycznej.

Komentarz eksperta

dr Tadeusz Witwicki
dr Tadeusz Witwicki
W tej chwili większość pacjentek chce mieć implanty anatomiczne ze względu na to, że ta pierś wygląda ładnie i naturalnie. Można się nawet nie zorientować, że pacjentka miała powiększone piersi, natomiast blizna jest schowana najczęściej pod fałdem podpiersiowym. Implant anatomiczny powinien być teksturowany, ponieważ przy ruchach klatki piersiowej i ramion pracuje mięsień, który może przesuwać ten implant.

Jak przyznał chirurg, dobierając rozmiar, bierze pod uwagę przede wszystkim to, co się pacjentce podoba. Nie oznacza to jednak, że może ona wybrać implant każdego rozmiaru. O nim decyduje szerokość piersi. - Przy przekraczaniu szerokości piersi, jeżeli wkładamy większy implant niż pierś, możemy się spodziewać powikłań w postaci symmastii czy piersi wystającej do boku i utrudniającej ruch – tłumaczy dr Witwicki.

Czym może skończyć się zastosowanie bardzo dużego implantu i którym kobietom dedykowane jest powiększanie piersi? Więcej informacji o zaletach i wadach operacji, a także towarzyszących jej niepokojach i niebezpieczeństwach w załączonym pliku wideo. 

 

Oglądaj wideo!