Gotowa na lato? Polecanymi zabiegami estetycznymi, które idealnie sprawdzą się tuż przed rozpoczęciem letnich wakacji są nie tylko zabiegi modelujące sylwetkę czy niwelujące zmarszczki, ale przede wszystkim zabiegi, dzięki którym będziesz cieszyć się zadbaną, piękną i promienną skórą. Razem z dr Magdą Broną-Teżyk, lekarzem medycyny estetycznej, przygotowaliśmy dla Was listę letnich zabiegów, które pokochały pacjentki gabinetów estetycznych.

 

W dobie ograniczeń związanych z Covid-19, nasza skóra często pozbawiona jest blasku i równomiernego kolorytu, przez co wyglądamy na starszych i bardziej zmęczonych. Są jednak sposoby na szybkie odzyskanie zdrowego odcienia i poprawę kondycji skóry tuż przed wakacjami.

 

Lista niezbędnych zabiegów przed wakacjami

Rekomendowane tutaj zabiegi są zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, a mianowicie mezoterapia igłowa połączona z peelingiem chemicznym typu rozjaśniająco-liftingującego (PQAge) czy mikronakłuwania w postaci dermapena.

Komentarz eksperta

lek. Magda Brona-Teżyk
lek. Magda Brona-Teżyk
Zabiegami, które polecam w HomeClinic są zabiegi głęboko nawilżające z jednoczesnym mocnym odżywieniem, stymulacją skóry i pobudzeniem jej do regeneracji. Używamy sprawdzonych produktów, które stosujemy od lat, co daje nam pewność i naszym pacjentom, wystąpienia widocznych i zadowalających efektów już po pierwszym zabiegu. Oczywiście, jak każdy zabieg mezoterapii, zalecamy wykonanie serii dostosowanej indywidualnie do potrzeb pacjenta.

 

Hydra Booster - dwie mezoterapie w jednym zabiegu! 

Nieocenionym hitem naszej kliniki jest zabieg hydroboostera – czyli połączenia i wymieszania ze sobą kwasu hialuronowego nieusieciowanego z bombą witaminową, która niejednokrotnie posiada ponad 50 składników odżywczych. Preparaty dobieramy zawsze indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta. Inny koktajl witaminowy otrzyma pacjentka dwudziestoletnia, której problem głównie wynika z przesuszenia skóry czy występowania niedoskonałości, a inny pacjentka 40 plus, gdzie zauważamy już pierwsze działania grawitacji. Zabieg hydroboostera wykonuje się w serii 2-3 zabiegów, w odstępach co 2-3 tygodni.

Dodatkowo mezoterapię możemy zastosować nie tylko na twarz. Pamiętajmy o szyi, dekolcie czy dłoniach, które w dzisiejszej dobie są szczególnie narażone na wysuszenie i zniszczenie poprzez częstą dezynfekcję płynami odkażającymi. Dłonie szczególnie teraz tak narażone, podziękują tobie za zabieg z kwasem hialuronowym, który ma właściwości głęboko nawilżające. Zabieg nie jest długotrwały w przeciwieństwie do efektów, które mogą się utrzymać nawet do roku czasu. Już na następny dzień pacjentki zauważają znaczącą różnicę. Szczególnie polecany zabieg przy wysuszonych dłoniach, ze skórą podrażnioną na skutek środków dezynfekujących.

Zabieg celem wyrównania kolorytu i pobudzenia skóry do regeneracji można uzupełnić poprzez mikronakłuwanie dermapenem czy peelingiem chemicznym, który możemy stosować cały rok, niezależnie od pory roku. Obydwa zabiegi zagęszczają skórę, powodują widoczny lifting i spłycenie drobnych zmarszczek już po pierwszym zabiegu. Skóra wygląda świeżo i promiennie.

 

Mezoterapia okolicy oka - wakacyjny must have!

Kolejnym hitem jest mezoterapia okolicy oka, specjalnie dedykowanym preparatem, tak by usprawnić krążenie krwi, co za tym idzie rozjaśnić okolicę oka, zmniejszyć cienie i obrzęki, a po dłuższym stosowaniu działać profilaktycznie przeciwzmarszczkowo. Już pierwszy zabieg daje efekt świeżości i wypoczęcia. Pacjentki regularnie korzystające z zabiegu, niejednokrotnie przychodzą na zabieg przed większymi wydarzeniami by wyglądać świeżo i promiennie. Należy pamiętać, że regularne stosowanie mezoterapii powoduje działanie przeciwzmarszczkowe, ponieważ im lepiej odżywiona skóra, to tym mniej widoczne zmarszczki.

 

Zabieg, który pokochasz!

Pacjentki, które zaczynają swoją przygodę z medycyną estetyczną niejednokrotnie zaczynają od mezoterapii twarzy lub peelingu chemicznego rozjaśniająco-liftingującego.

Sama jako lekarz nie mogę pozwolić sobie na to, aby schodziła ze mnie skóra, co wykluczałoby mnie z pracy zawodowej na kilka dni. Znalazłam rozwiązanie, w którym się zakochałam – a jest to PQAGE.

Jest to zabieg, po którym skóra jest napięta, promienna i rozjaśniona. Nie występuje nadmierne łuszczenie skóry, jak to jest w przypadku innych peelingów. Jest to mieszanka odpowiednio skomponowanych kwasów, które odpowiednio działają na lifting skóry, przebudowę skóry, wyrównanie kolorytu i zmniejszenie niedoskonałości, czy zmarszczek. Zaleca się wykonanie 5 zabiegów w odstępach 10-14 dniowych, by uzyskać najlepsze efekty. A co najważniejsze zabieg jest bardzo przyjemny, można poczuć się jak w SPA.

 

Mikronakłuwanie dermapen na piękną skórę!

Ostatnim zabiegiem poprawiającym kondycję skóry jest użycie dermapena jako miktonakłuwania. Wykonuje się zabieg po uprzednim znieczuleniu pacjenta kremem znieczulającym. Po usunięciu znieczulenia zawsze wykonuję mezoterapię igłową tak, aby odżywić od wnętrza naszą skórę i następnie stymulować ją od zewnątrz. Zabieg również należy do bardzo przyjemnych. Używa się tutaj jednorazowych kartridży wyposażonych w 12 igieł, dostosowując głębokość nakłuwania do problemu skórnego (blizny po trądzikowe, wyrównanie kolorytu),  jak również do okolicy twarzy.

Wszystkie opisane zabiegi można spokojnie wykonywać o każdej porze roku. Podstawową zasadą pozabiegową zawsze jest stosowanie kremów zawierające filtry. Bardzo ważne jest niewystawianie się na słońce bezpośrednio po zabiegu. 

Tekst: dr Magda Brona-Tezyk, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej, właściciel Home Clinic Różyny