Endermologia LPG Alliance to doskonały sposób na modelowanie sylwetki, który pokochały gwiazdy, blogerki i bywalczynie gabinetów estetycznych. Sporo artykułów na jej temat można znaleźć także w Zatoce Piękna. Metoda ma jednak zastosowanie nie tylko na ciało, ale również w zabiegach na twarz - Endermolift z kosmetykami LPG, o czym mieliśmy okazję się przekonać w EGO Med SPA, gdzie zabiegowi poddała się Jagoda Pietruszkówna, aktorka filmowa i teatralna, i zarazem długoletnia klientka gabinetu w Krakowie.

 

Oglądaj zabieg Endermolift!

 

- Endermologia zasłynęła na samym początku z zabiegów na ciało. Ich efektywność jest widoczna po 3 zabiegach, panie zauważają wyszczuplenie, ujędrnienie, gładkość skóry, co jest niespotykane przy żadnej innej metodzie dostępnej w gabinecie – tłumaczy nam Magdalena Szczepaniak-Zawicka, kosmetolog i założycielka Ego Med SPA w Krakowie.

A jak endermologia sprawdza się w zabiegach na twarz, wykonywanych specjalną głowicą? Przyjrzeliśmy się temu w Ego Med SPA, gdzie zabiegowi Endermolift przed naszym obiektywem poddała się Jagoda Pietruszkówna, aktorka filmowa i teatralna. Na własne oczy widzieliśmy, jakie efekty daje endermologia w połączeniu z kosmetykami LPG.

- Znamy się lat już 19. Ego Med SPA stało się takim moim drugim miejscem, gdzie mogę odpoczywać. Nie dosyć, że jest przede wszystkim fantastycznie postawiona diagnoza, czego potrzeba mojej skórze. To jest osobna, bardzo indywidualna diagnoza, którą Magda stawia, po czym mówi: No to teraz będę spełniać Twoje marzenia. I to są dokładnie moje marzenia – przekonuje Jagoda Pietruszkówna.

 

Endermolift z kosmetykami LPG

Magdalena Szczepaniak-Zawicka nadaje w Ego Med SPA w Krakowie zabiegom endermologii nowy wymiar. Łączy je bowiem z kosmetykami LPG, czego podejmują się nieliczne gabinety. W ten sposób tworzy cały rytuał o unikalnym działaniu. Dla Jagody Pietruszkówny wybrała zabieg Endermolift GOLD z maską kolagenową, kremem pod oczy i serum marki LPG.

Pierwszym etapem przeciwstarzeniowego, ujędrniającego zabiegu jest demakijaż. Późniejsze przesuwanie głowicy po skórze ma przypominać muskanie, bez nieprzyjemnych, niepokojących odczuć. Służy to ukrwieniu i dożywieniu skóry. Aplikowane później kosmetyki wchłaniają się z większą efektywnością.

 

Moc kosmetyków w endermologii

Jak wyjaśnia przed naszym obiektywem p. Magda, zarówno zabieg na ciało, jaki i na twarz jest bardzo przyjemny. W przypadku zabiegu na ciało klientka leży w dopasowanym do tej metody kostiumie i czuje miłe zasysanie głowicy oraz dyskretny szum pracującej maszyny w oddali. Całość trwa maksymalnie 40 minut. Wybierane są partie, które będą poddawane zabiegowi i opracowuje się je w odpowiedniej sekwencji ruchów.

- Oczywiście to jest też taka metoda, która stymuluje nas do naprawy. Nie załatwia za nas wszystkich rzeczy. Trzeba na pewno wspomnieć o diecie i ruchu, bo to wszystko podkręca efekt zabiegów, już nie wspominając o produktach kosmetycznych, które należy stosować w połączeniu z tą metodą – dodaje p. Magda.

W krakowskim gabinecie zasadą jest stosowanie kosmetyków LPG przed zabiegiem, czyli przed założeniem kostiumu do endermologii. W przypadku zabiegu na twarz p. Magda wybrała wersję najbardziej bogatą – nałożyła kolagenową maskę ujędrniającą.

 

Jakimi wrażeniami po zabiegu podzieliła się z nami Jagoda Pietruszkówna?

- Zachęcam, polecam. W mojej pracy akurat jest to bardzo ważne, że nie mamy estetycznej medycyny, która polega na iniekcjach, ponieważ ja muszę pracować twarzą. To jest zabieg, który uwielbiam. Miarodajnym dla mnie efektem jest to, że niczego nie muszę tuszować, niczego nie muszę tutaj markować. Wychodzę na ulicę po prostu zupełnie sauté – podsumowała Jagoda Pietruszkówna.