1 grudnia 2018 r. w BM Quality Med w Gliwicach odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowano najnowocześniejszy laser medyczny XLASE Plus marki Biotec Italia. O zaletach i możliwościach tej rewolucyjnej aparatury opowiedzieli eksperci Biotec Lasers Polska, dostawcy opatentowanych urządzeń medycznych w Polsce.  Na prezentacji pojawili się zarówno pacjenci centrum medycznego, jak również przedstawiciele mediów. Nie mogło zabraknąć też naszej ekipy!

 

Oglądaj wideo!

 

Kompleksowa oferta i profesjonalny zespół

W ofercie BM Quality Med znajdują się nie tylko zabiegi z obszaru dermatologii i medycyny estetycznej, ale także m.in. z obszaru endokrynologii i medycyny anti-aging, ginekologii, dietetyki, ortopedii, chirurgii onkologicznej i ogólnej czy stomatologii i implantologii. 

- W takim naszym holistycznym pojęciu najważniejsze jest zdrowie, piękno i uśmiech. Co to znaczy? My oczywiście chcemy zajmować się tym, żeby kobieta, mężczyzna wyglądali pięknie. Tego nie uzyska się tylko samymi metodami medycyny estetycznej. Również musimy zadbać o zdrowie. Musimy zadbać o to zdrowie w bardzo szerokim pojęciu - powiedziała w rozmowie z redakcją prof. dr hab. n. med. Beata Kos-Kudła, Vice prezes zarządu  BM Quality Med, Kierownik Kliniki Endokrynologii SUM, specjalista endokrynologii, chorób wewnętrznych i medycyny nuklearnej. 

- Pomysł zajęcia się medycyną estetyczną wyszedł u mnie zaraz po skończeniu specjalizacji z chirurgii stomatologicznej. Stwierdziłam, że chciałabym się również zająć wyglądem pacjenta siedzącego u mnie na fotelu. Mając tak bliski kontakt z twarzą pacjenta i z jego ciałem, mogę również zwrócić uwagę na inne defekty, niedoskonałości -wyjaśniła dr n. med. Małgorzata Wojtanowska-Dilling, Vice prezes zarządu BM Quality Med, specjalista chirurgii stomatologicznej i implantologii,  specjalista medycyny estetycznej.

W centrum medycznym w Gliwicach czekają na pacjentów urządzenia najnowszej generacji. Od tej chwili również najnowocześniejsza aparatura laserowa XLASE Plus. 

 

Laser medyczny XLASE Plus

- Aparatura, która wjeżdża do BM Quality Med, jeżeli chodzi o laseroterapię, jest to laseroterapia na najwyższym poziomie. Jesteśmy przedstawicielem producenta włoskiego Biotec Italia, który na rynku medycyny estetycznej jest znany od 1993 roku. Dlatego cieszymy się, że naszym partnerem biznesowym jest centrum medyczne, które stawia zawsze na najwyższą jakość usług -  podkreślił Marek Golec, Dyrektor ds. sprzedaży Biotec Lasers Polska

- Do współpracy z marką Biotec przekonało mnie przede wszystkim profesjonalne podejście do klienta oraz najwyższa jakość urządzeń. Rynek medyczny jest rynkiem bardzo zmiennym, bardzo dynamicznym. Pacjenci uwielbiają innowacje technologiczne. W związku z tym nasza firma BM Quality Med zakupiła laser - potwierdziła Elżbieta Stolarska, Manager BM Quality Med.

Rewolucyjna technologia opracowana przez markę Bitec Italia połączyła w jednej aparaturze 5 głowic i technologię MOTION SPEED, który znacznie skraca czas trwania zabiegu depilacji laserowej. Aparatura wykorzystuje selektywną fototermolizę, a krótki czas ekspozycji pozwala wykonywać bezpieczne zabiegi nie uszkadzając okolicznych tkanek.

 

W jakich rodzajach terapii doskonały jest XLASE Plus marki Biotec Italia?

- Spektrum jest niesamowicie szerokie i coraz bardziej się rozrasta, co nas niesamowicie cieszy. M.in. rzecz taka moja ulubiona, to jest zamykanie naczyń krwionośnych. Czyli wszelkiego rodzaju sinoniebieskie, czerwone naczynka na twarzy czy na ciele, nie będą stanowiły dla nas więcej problemu. Zabieg grzybicy płytki paznokciowej. Oczywiście szeroko pojęte odmładzanie, resurfacing ablacyjny czy nieablacyjny, czyli zabiegi z lekkim okresem rekonwalescencji, tudzież bez. Dla każdego coś się znajdzie. Fotoodmładzanie. Do tego terapie rumienia, terapie trądzików. I oczywiście  rozstępy, blizny, usuwanie zmian skórnych. Spektrum jest niesamowicie szerokie. Rzecz jeszcze bardzo problematyczna to są plamy soczewicowate, melasma, czyli przebarwienia czy to posłoneczne, czy pohormonalne - wyjaśnia Zuzanna Orwat, Kosmetolog BM Quality Med i Trenerka Biotec Lasers Polska. 

 

TRWAŁE USUWANIE OWŁOSIENIA

Fotoepilacja wykorzystuje zasadę selektywnej fototermolizy: światło emitowane przez urządzenie jest absorbowane przez melaninę zawartą w łodydze włosa, następnie jest ono przekształcane w ciepło, które dociera do korzenia włosa, uszkadzając brodawkę, bez której włos nie może rosnąć.

Cykl włosowy składa się z trzech faz: anagen - faza wzrostu; tylko w tej fazie włos jest wrażliwy na zabieg; katagen - trwa około 3 tygodni; w tej fazie włos obumiera; telogen - faza usunięcia martwego włosa. Długość trwania poszczególnych faz jest różna w różnych obszarach ciała. W większości owłosionych obszarów na ciele faza anagenu trwa od 8 do 16 tygodni. Z tego powodu dla uzyskania najlepszych rezultatów sugerowana jest seria zabiegowa.

Na większości obszarów należy wykonać od 6 do 10 zabiegów dla osiągnięcia pożądanego efektu.

Ilość zabiegów zależy od rodzaju włosów, poprzednich metod usuwania włosów, koloru skóry i obszaru poddawanego zabiegowi. Najszybsze i najtrwalsze efekty osiąga się przy ciemnych włosach oraz jasnej skórze. Im ciemniejsza skóra i jaśniejszy włos, tym dłuższa będzie musiała być terapia. Terapeuta zaleci indywidualnie dobrany dla Państwa cykl zabiegowy, ze wskazaniem odpowiedniej częstotliwości między poszczególnymi zabiegami.6 tygodni przed serią zabiegową nie wolno wykonywać woskowania ani usuwania włosów pincetą. Można wyłącznie się golić. 24-48 godzin przed każdym zabiegiem należy zgolić włosy, tak aby w momencie zabiegu miały one ok. 1 mm długości.

ZAMYKANIE NACZYŃ

W przypadku zabiegów laserowych dla skór naczyniowych, chromoforem docelowym jest oksyhemoglobina. Wykorzystuje się laser Nd:YAG z pasmem absorpcji 1064 nm. Korzystanie z tej długości fali jest szczególnie przydatne dzięki zdolności głębokiego wnikania promieniowania do skóry właściwej, co powoduje koagulację naczyń włosowatych, nawet na dużych głębokościach. Ponadto przy tej długości fali absorpcja melaniny zmniejsza się, naskórek ulega słabszemu rozgrzaniu, a koncentracja energii świetlnej w kierunku naczyń krwionośnych skóry właściwej ulega zwiększeniu.

Parametry X-Lase gwarantują skuteczną i bezpieczną terapię. Małe naczynia ulegają koagulacji natychmiast podczas jednej sesji zabiegowej, natomiast większe naczynia będą wymagały serii kilku zabiegów (od 2 do 4), aby zniknęły całkowicie.

TRĄDZIK

Podczas zabiegów na trądzik wykorzystuje się różne mechanizmy skórne. krótkie długości fal są pochłaniane przez porfirynę i wywołują zniszczenie bakterii Propionibacterium acnes. Fale o większej długości rozgrzewają wodę w skórze właściwej i powodują redukcję rozmiarów gruczołów łojowych, a w konsekwencji zmniejszenie ilości wydzielanego sebum. Jednocześnie aktywacja fibroblastów pobudza syntezę kolagenu i innych biomolekuł, co skutkuje poprawą jędrności i gęstości skóry i zapobiega ewentualnemu powstawaniu blizn potrądzikowych. Dla najlepszych efektów terapeuta zaleci serię 6 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie.

USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Przebarwienia zazwyczaj pojawiają się w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych. Zjawisko hiperpigmentacji może występować także u kobiet ciężarnych ze względu na znaczne zmiany hormonalne. W niektórych przypadkach, pigmentacja skóry u kobiet w ciąży znika po porodzie. Hipermelanoza może również wystąpić w wyniku działania czynników fotouczulających (np. niektóre leki). W przypadku zabiegów na przebarwienia chromoforem docelowym jest melanina, czyli barwnik nadający brązowy kolor skórze. Zabiegi na przebarwienia docierają do głębokich depozytów melaniny, co przynosi pozytywne rezultaty nawet przy pigmentacji dermalnej (w skórze właściwej). Parametry X-Lase gwarantują skuteczną i bezpieczną terapię. Dla najtrwalszych efektów zaleca się od 2 do 4 zabiegów, co 4-6 tygodni.

TERMOLIFTING (FOTOODMŁADZANIE)

Termolifting powoduje poprawę napięcia skóry oraz redukcję głębokości i ilości zmarszczek. CPL powoduje selektywne uszkodzenia termiczne struktur warstwy brodawkowatej oraz siateczkowatej skóry właściwej, w celu pobudzenia aktywności fibroblastów oraz syntezy nowych włókien kolagenowych i innych biomolekuł. Efekty zabiegów fotoodmładzania są gwarantowane i spektakularne, szczególnie w przypadku skór z oznakami braku jędrności oraz utraty objętości. Dla najlepszych efektów terapeuta zaleci od 4 do 6 zabiegów, w odstępach około 3 tygodni.

NIEABLACYJNY RESURFACING SKÓRY

Poprawa wyglądu starzejącej się skóry, likwidacja lub wypłycenie zmarszczek, przeciwdziałanie wiotkości skóry - od dawna jest celem estetycznym.

Lasery CO2 i Er:YAG stały się filarami ablacyjnego resurfacingu skóry. Podczas takich procesów ablacyjnych naskórek jest w pełni usunięty przez działanie termiczne (ewentualnie chemiczne). Pomimo osiągnięcia poprawy klinicznej, negatywne skutki nieablacyjnego resurfacingu mogą doprowadzić do znacznego obrzęku i rumienia trwającego przez kilka tygodni. Pacjent jest poddany także zwiększonemu ryzyku przebarwień i odbarwień. Zostały bogato udokumentowane potencjalne długookresowe powikłania bądź choroby towarzyszące. Typowy dla zabiegów ablacyjnych długi okres rekonwalescencji i potencjalne powikłania związane z tymi metodami mogą ograniczać ich zastosowanie u pacjentów, którzy pragną procedury odmładzającej, ale przy jak najkrótszym okresie kuracji i jak najniższym ryzyku.

W przeciwieństwie do metod ablacyjnych, laserowe procedury nieablacyjne, takie jak oferuje X-Lase, przynoszą znaczącą poprawę kondycji skóry bez uszkadzania naskórka. Wywołane przez laser podprogowe uszkodzenia skóry właściwej skutkują gojeniem ran, stymulacją aktywności fibroblastów i poprawą kondycji włókien kolagenowych. Terapeuta zaleci serię od 2 do 4 zabiegów, co 4-6 tygodni.

ZŁUSZCZANIE LASEROWE

Tryb złuszczania wykorzystuje zastosowanie chromoforu zewnętrznego, w postaci zawiesiny węglowej. Dochodzi do kontrolowanej stymulacji fotochemicznej naskórka, dzięki czemu usuwane są martwe, zrogowaciałe keratynocyty. Skóra ulega znacznemu oczyszczeniu. Zabieg nie tylko jest wskazany dla skór zanieczyszczonych, łojotokowych i trądzikowych, ale także polecany jest w terapiach przeciwzmarszczkowych i na przebarwienia.

TERAPIA GRZYBICY PAZNOKCI

Uporczywe zakażenie grzybicze paznokci, macierzy lub płytki, jest najczęstszym zaburzeniem u dorosłych, jeśli chodzi o schorzenia paznokci. Stanowi 1/3 wszystkich zakażeń grzybiczych skóry oraz do 50% wszystkich chorób paznokci. Paznokcie u stóp są znacznie bardziej podatne na grzybicę, niż u dłoni. Przyczyną grzybicy paznokci najczęściej są: dermatofity (grzyby atakujące tylko martwe tkanki skóry, paznokcie lub włosy), nondermatofity - pleśnie, oraz (rzadko) drożdże Candida. Ryzyko infekcji wzrasta wraz z wiekiem: choroba dotyka 15-20% osób w wieku 40-60 lat, 32% osób w wieku 60-70 lat i 48% osób starszych niż 70 lat.

Najnowsze dane wskazują, że częstość występowania grzybicy paznokci wzrasta. Dzięki zabiegowi laserowemu przeprowadza się skuteczną terapię zwalczającą tę chorobę. Zaleca się serię od 2 do 4 zabiegów, co 4-6 tygodni.

 

Gratulujemy nowego lasera medycznego i zapraszamy naszych Czytelników do odwiedzania BM Quality Med www.bmqmed.pl

Więcej o urządzeniu XLASE Plus dowiecie się na stronie www.biotecpolska.pl