W jaki sposób na rynku beauty dąży się do bycia liderem, jak dokładnie wygląda holistyczne podejście do pacjenta i które technologie w medycynie estetycznej są najbardziej wszechstronne? O tym redakcja Zatoki Piękna rozmawia z Edytą Słupczewską, właścicielką Kliniki Dermalogica w Koszalinie. 

 

Redakcja Zatoki Piękna: Prowadzi pani nowoczesną klinikę medycyny estetycznej. Na czym polega jej niezwykłość? Czym wyróżnia się Klinika Dermalogica?

Edyta Słupczewska: Klinika Medycyny Estetycznej Dermalogica jest wyjątkowym miejscem na urodowej mapie Koszalina, które istnieje już od  2010 roku. Klinika została stworzona dla pacjentów, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz najwyższą jakość świadczonych usług. Specjaliści o dobre samopoczucie, zdrowie i piękno pacjentów dbają w wyjątkowych okolicznościach. Wyróżniają nas luksusowe wnętrza, zaangażowany personel, gwarancja prywatności oraz poczucia bezpieczeństwa, a ponadto rozbudowany zakres usług, zaawansowana linia kosmetyków, obsługa pozabiegowa oraz ambicja bycia liderem w dostarczaniu spersonalizowanych pod potrzeby pacjentów rozwiązań. W Klinice Dermalogica stawiamy na najbardziej nowoczesne technologie, najwyższej klasy specjalistów w swoich dziedzinach, innowacyjne procedury zabiegowe oraz specjalną linię dermokosmetyków: Dermalogica, Neauvia, Forrled oraz kompleksowe podejście do potrzeb pacjentek i pacjentów.

Klinika Dermalogica
Klinika Dermalogica / fot.  B. Szulczyński 

Na jaką pomoc mogą liczyć pacjenci Kliniki Dermalogica? Pani również, jak podkreśla w udzielanych wywiadach czy na stronie kliniki, stawia na holistyczne podejście do urody. Na czym ono dokładnie polega?

Dziś cel korzystania z zabiegów anti-aging jest nieco inny niż dawniej – liczy się nie tylko lepszy wygląd, ale głównie to, aby lepiej czuć się we własnej skórze. Właśnie temu służy kompleksowe i holistyczne podejście do urody, o którym nie może być mowy bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia specjalistów, zabiegów o potwierdzonych efektach i miejsca z atmosferą, które chce się odwiedzać ponownie.

Pacjenci Kliniki Dermalogica, niezależnie od celu wizyty i skali problemu, z którym przychodzą, otrzymują diagnozę opartą na wywiadzie medycznym i analizie stanu skóry. Na ich podstawie opracowuję program leczenia, korzystając przy tym z technologii Fotomedicus. To system fotograficznej dokumentacji medycznej wraz z analizą i planowaniem zabiegów, składający się z oprogramowania i zintegrowanego urządzenia. Ma to ogromnie duże znaczenie, ponieważ w medycynie estetycznej uroda ściśle wiąże się ze zdrowiem. Dbając o naszych pacjentów, inwestujemy więc w najnowsze, przebadane technologie poparte badaniami naukowymi.

Pod powierzchnią skóry, którą widzisz, jest skóra, jakiej pragniesz. Odkryj ją już dziś – dokładnie tak brzmi motto założonej przez panią kliniki. Czy taki efekt, osiągnięcia „wymarzonej, idealnej skóry”, jest możliwy u każdego pacjenta?

Podpisuję się pod tym sloganem z pełną świadomością. Misją Kliniki Dermalogica jest osiągnięcie idealnych efektów u naszych pacjentów, a osoby, które miały przyjemność mnie poznać już wiedzą, że wygląd skóry jest dla mnie sprawą nadrzędną przy układaniu planu terapii. Nie można mówić o pięknej twarzy czy idealnej sylwetce bez pięknej, jędrnej i pełnej blasku skóry. Idealnie dobrane zabiegi wykonywane w klinice wsparte odpowiednią, szytą na miarę potrzeb naszej skóry pielęgnacją, czyli domowe rytuały, które wykonujemy codziennie w warunkach domowych, pozwalają nadać naszej skórze jej wymarzony wygląd, zapewniając przy tym odżywienie, nawilżenie i zdrowy koloryt.

Sztuką jest znaleźć odpowiednią klinikę, do której mamy pełne zaufanie, w której pracują profesjonaliści, zakochani w swoim zawodzie, dla których medycyna estetyczna i kosmetologia są prawdziwą pasją, posiadającą doświadczenie wynikające z tysięcy wykonanych zabiegów, a to wszystko wsparte najbardziej zaawansowanymi technologiami. Dzięki tym składowym możemy osiągnąć wymarzone efekty.

Edyta Słupczewska, Właścicielka Kliniki Dermologica
Edyta Słupczewska, Właścicielka Kliniki Dermologica / fot.  B. Szulczyński 

Dermalogica nowymi technologiami stoi - czy właśnie w taki sposób najtrafniej można podsumować ofertę pani kliniki?

W ofercie znalazł się szereg zabiegów odpowiadających na bardzo różnorodne problemy estetyczne oraz zdrowotne. Można znaleźć w niej zarówno zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, jak i kosmetologii czy laseroterapii. W naszym menu zabiegowym dostępne są m.in. mezoterapia, stymulatory tkankowe, zamykanie naczynek czy lifting twarzy za pomocą najnowocześniejszych nici haczykowych (w tym korekta odstających uszu czy korekta nosa) i wiele innych zabiegów, zawsze indywidualnie dobieranych do problematyki danego pacjenta. Oferta Dermalogica obejmuje zabiegi na twarz, ciało, a także włosy.

Na szczególną uwagę, oprócz najnowszych technologii wykorzystywanych w odmładzaniu twarzy czy modelowaniu sylwetki, zasługują zabiegi wykorzystujące egzosomy, czyli komórki macierzyste pobierane z krwi pępowinowej w celu w celu ujędrnienia skóry, regeneracji tkanek i zastąpienia starzejących się komórek nowymi. Dzięki temu możemy uzyskać zagęszczenie skóry, poprawę elastyczności, napięcia i wzrost nawilżenia, co finalnie prowadzi do spłycenia zmarszczek i odmłodzenia skóry, a w przypadku młodszych skór wygładzenia powierzchni i struktury skóry, zmniejszenia blizn potrądzikowych oraz jej odżywienie i rozświetlenie.

Badania nad egzosomami zostały nagrodzone trzykrotnie Nagrodą Nobla, co potęguje ich niezwykle istotną rolę we współczesnej medycynie. Jest to absolutny przełom medycyny estetycznej, a Klinika Dermalogica, jako pionier kosmetologii i medycyny estetycznej w Polsce jest jednym z pierwszych miejsc, które wprowadziło i skutecznie wykorzystuje egzosomy w swoich zabiegach.

Dr Sebastian Łopato, Edyta Słupczewska, Dr Mariusz Borkowski
Dr Sebastian Łopato, Edyta Słupczewska, Dr Mariusz Borkowski / fot.  B. Szulczyński 

Które technologie najczęściej są stosowane w Klinice Dermalogica?

Stawiam na laseroterapię, której jestem wielką orędowniczką. Laseroterapia przekonuje mnie nie tylko wysoką skutecznością i małą inwazyjnością, ale także potwierdzoną badaniami wszechstronnością zastosowań. Odpowiada na różnorodne potrzeby pacjentek i pacjentów, pozwala zredukować zmarszczki, blizny, przebarwienia, rozszerzone pory, rozstępy, a także zamykać naczynka czy wreszcie leczyć trądzik i rumień. Jako że urządzenia laserowe różnią się od siebie jakością, w Klinice Dermalogica dysponujemy sprawdzonymi i certyfikowanymi technologiami, które gwarantują spektakularne efekty i bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów.

Często powtarza się, by klinikę, w której pacjenci chcą poddać się zabiegom estetycznym, wybierać nie tylko na podstawie oferowanych technologii. Ważne są również kompetencje zespołu, bo dopiero w rękach wykwalifikowanych specjalistów urządzenia medyczne czy preparaty pozwalają w sposób bezpieczny i skuteczny przeprowadzić zabiegi. Jak zbudowała pani zespół swojej kliniki?

Pracując nad ofertą kliniki, z jednej strony wybierałam najnowocześniejsze technologie od certyfikowanych dostawców, z drugiej pozyskiwałam wybitnych specjalistów. Kadrę medyczną tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem, różnych specjalności, od kosmetologów, którzy ukończyli uczelnie medyczne, po lekarzy posiadających tytuły naukowe oraz stopień doktora nauk medycznych. W naszej klinice przyjmują chociażby certyfikowany lekarz medycyny estetycznej dr n. med. Mariusz Borkowski, który jako drugi lekarz w Polsce otrzymał uprawnienia z procedury laserowego liftingu twarzy i ciała oraz dr Sebastian Łopato specjalizujący się w stomatologii oraz medycynie estetycznej. Mamy też zespół doskonale wykształconych i stale podnoszących swoje kompetencje kosmetologów po ukończonych uczelniach medycznych, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować skuteczne zabiegi na twarz, jak i modelowania sylwetki z użyciem certyfikowanych technologii.

Zespół Kliniki Dermalogica
Zespół Kliniki Dermalogica / fot.  B. Szulczyński 

W jaki jeszcze sposób dba pani o pacjentów swojej kliniki?

Wychodzę z założenia, że w miejsce, w którym dba się o piękno, również musi być piękne. W przypadku Kliniki Dermalogica udało się ten efekt osiągnąć. O wnętrza zadbaliśmy we współpracy z Anettą Kazimierską z pracowni 2t-studio art&design. Wnętrza poddano rewitalizacji, kompletnej przebudowie towarzyszyła zmiana aranżacji. Postawiliśmy na współczesny design, który jest bardzo pozytywnie odbierany przez pacjentki i pacjentów. Staramy się, aby wizyta w klinice była zawsze wyjątkowym doświadczeniem, a wiemy, że najbardziej przyciąga atmosfera, którą tworzy zespół.

Nie jest tajemnicą, że branża beauty i medycyna estetyczna nieustannie się rozwija. W jaki sposób pogłębia pani swoją wiedzę w tym zakresie?

Regularnie biorę udział w prestiżowych konferencjach i sympozjach naukowych podczas międzynarodowych kongresów medycznych. Uczestniczyłam między innymi w kongresach IMCAS w Paryżu i w Monako. Pod koniec listopada minionego roku brałam udział też w ICAD w Bangkoku, jednej z największych międzynarodowych konferencji, która przyciąga lekarzy z całego świata. Jako uczestniczka prelekcji prowadzonych przez światowej sławy specjalistów medycyny estetycznej pogłębiałam swoją wiedzę, oczywiście z myślą o naszych pacjentach i o tym, aby cieszyli się oni nieustannie najwyższym standardem przeprowadzanych przez nas zabiegów. Na kongresie w Bangkoku poszukiwałam nowości i innowacyjnych rozwiązań z obszaru medycyny estetycznej. Było tam przeszło 100 marek prezentujących swoje preparaty i technologie, więc wróciłam do kraju pełna nowych pomysłów i planów na dalszy rozwój oferty Dermalogica.

Klinika Dermalogica
Klinika Dermalogica / fot.  B. Szulczyński 

Jaki sposób na zatrzymanie procesu starzenia się można było zaobserwować w Bangkoku? Na czym polega unikalność azjatyckiej pielęgnacji i jak przekłada się ona na podejście do codziennej pielęgnacji oraz zabiegów estetycznych?

Cechą charakterystyczną azjatyckich krajów jest wyjątkowa filozofia w podejściu do piękna. Powszechnie mówi się, że Azjatki znalazły sposób na wieczną młodość, co miało odzwierciedlenie w panelach naukowych, prowadzonych przez wybitnych specjalistów, w których miałam przyjemność uczestniczyć – większość z nich dotyczyła sposobów na zatrzymanie lub wręcz cofnięcie zegara biologicznego. Oczywiście jest to skomplikowany proces wymagający kompilacji wielu elementów, w tym znalezienie sposobu na zatrzymanie skracania się telomerów, czyli końcowych fragmentów chromosomów, co w głównej mierze odpowiada za proces starzenia się. W tym procesie niezwykle istotny jest wpływ odżywiania się, dostarczającego do naszego ciała i mózgu idealnie skomponowane składniki, idealnie skrojona pielęgnacja, zabiegi wykonywane w klinice, suplementacja, regularna gimnastyka oraz życie w szczęściu i harmonii. Dbanie o siebie - tylko tyle i aż tyle. Młodo wyglądająca, aksamitna twarz oraz ciało to główny cel, do którego dążą zarówno kobiety, jak i mężczyźni i to nie tylko z krajów azjatyckich, ale na całym świecie.

Co daje pani największą radość w prowadzeniu własnej kliniki i kontakcie z pacjentami?

Przede wszystkim efekty i zadowolenie naszych pacjentów są moją siłą napędową do nieustannego rozwoju i dalszych działań. „Mam do państwa zaufanie” – te słowa wielokrotnie słyszane z ust naszych pacjentów są ogromnym komplementem i słowami uznania, na które pracujemy każdego dnia, nieustannie od ponad 13 lat.

Zespół Kliniki Dermalogica
Zespół Kliniki Dermalogica / fot. B. Szulczyński

Dziękujemy Wam, Drodzy Pacjenci, za zaufanie
Edyta Słupczewska z zespołem Kliniki Dermalogica.

 

Zapraszamy do zapoznania się z zabiegami w Klinika Dermalogica w Koszalinie