Podrażniona skóra, to jeden z najczęściej występujących problemów. Dotyczy przede wszystkim osób, które zmagają się z chorobami dermatologicznymi. Jednak inną ważną przyczyną zaczerwienionej i suchej skóry jest jej nieodpowiednia pielęgnacja oraz w ostatnim czasie częste stosowanie środków ochronnych. Jak chronić skórę twarzy i dłoni przed podrażnieniami? O tym opowiada dr Mariusz Borkowski. 

 

Oglądaj relację!

Dr Mariusz Borkowski: Czasy, które mamy, pandemiczne czy można powiedzieć już postpandemiczne, powodują, że coraz bardziej zwracamy uwagę na pielęgnację naszej skóry. Wynika to z faktu noszenia maseczek oraz stosowania środków ochrony osobistej do dezynfekcji rąk czy innych powierzchni. Tego typu preparaty powodują podrażnienia skóry, często różnego rodzaju stany zapalne, przez to odczucie świądu. Efektem tego jest konieczność stosowania bardzo dobrych emolientów. Z drugiej strony mamy od lat problem z różnymi chorobami dermatologicznymi przebiegającymi z naruszeniem ciągłości skóry, jak atopowe zapalenie skóry, które dotyczy nas już od najmłodszych lat naszego życia.

Estera Gabczenko: Emolienty są takim kołem ratunkowym, jeśli chodzi o podrażnioną skórę, ale jak je dobrze wybrać? Produktów na rynku mamy naprawdę sporo. Na jaki skład warto zwrócić uwagę?

Dr Mariusz Borkowski: Polecam Poldermin Hydro. Jest to preparat, który jest opracowany w 100 % w Polsce. 

 

Najważniejszymi składnikami, które w tym preparacie możemy znaleźć, to ksylitol, który hamuje rozwój flory bakteryjnej oraz działa przeciwgrzybiczo. W związku z tym zmniejsza podrażnienia skóry. 

Beta-glukan, który odpowiada za to, żeby zmniejszać podrażnienia, ale zwiększa nawilżenie skóry. W wyniku tego skóra jest mniej zaczerwieniona. Ma to ogromne znaczenie również w pielęgnacji skóry po zabiegach medycyny estetycznej. 

Ekstrakt z nasion lnu. Doskonale znamy nasiona lnu - wykorzystywane są w medycynie naturalnej, dają naturalną powłokę ochronną, która dodatkowo nawilża, a tym samym działa przeciwświądowo.

Estera Gabczenko: Ale to nie jedyne zalety, jeśli chodzi o ten konkretny produkt. Czym jeszcze się wyróżnia Poldermin Hydro?

Dr Mariusz Borkowski: Wyróżnia się wysoką jakością i tym, że jest polskim produktem. Przede wszystkie jest dostępnym dla naszych pacjentów, ponieważ jego cena może mocno zaskakiwać. Ażebyście ją poznali, to zapraszam serdecznie do naszego sklepu: https://shop.tzf.pl/