Podczas jednego z naszych LIVE'ów Eliza Krochmalska i Paulina Drozdowska, ekspertki z Velvet Clinic opowiedziały nam m.in. o tym, jakie technologie pomagają w osiąganiu najlepszych efektów zabiegowych i dlaczego czasem więcej, znaczy lepiej. Zapraszamy do lektury najciekawszych fragmentów wywiadu. Dla osób, które chciałyby wysłuchać naszej całej rozmowy udostępniamy też LIVE.

 

Estera Gabczenko: Jak być kobietą piękną i zadbaną, zwłaszcza teraz, gdy na wszystko brakuje nam czasu?

Eliza Krochmalska: W dzisiejszych czasach, gdy tempo życia jest bardzo szybkie i mamy wiele obowiązków, ważne jest by mieć trochę egoizmu i znaleźć odrobinę czasu dla siebie.

Jeżeli dobrze się czujemy i dobrze wyglądamy, to wówczas jesteśmy bardziej pewni siebie, mamy większą śmiałość w załatwianiu codziennych spraw. Bardzo ważne jest, żebyśmy zrozumieli, że nasza skóra będzie nam bardzo wdzięczna za dbałość o nią. Ogromne znaczenie ma też miejsce, gdzie poczujemy się bezpiecznie, gdzie znajdziemy doświadczone i zaufane specjalistki. One sprawdzą i doradzą, czego tak naprawdę potrzebuje nasza skóra.

Czy konsultacja i dobra diagnoza są kluczem do sukcesu?

Eliza Krochmalska: Tak jak w medycynie najtrudniejsza jest diagnoza i znalezienie przyczyny choroby, tak samo w sferze medycyny estetycznej bardzo ważny jest poprawne zdiagnozowanie, dlaczego dany problem się pojawił.

Ścisła współpraca pomiędzy naszymi specjalistkami powoduje to, że nawet w nietypowych sytuacjach wspólnie konsultujemy naszych pacjentów, aby precyzyjnie określić przyczyny problemu zdrowotnego i estetycznego. Wspieramy się również opiniami naszych lekarzy, jak również doradzamy się szkoleniowców ITP S.A. Maksymalne zaangażowanie w diagnozę jest niezbędne dla odpowiedniej opieki naszymi klientami.

Jakie macie sposoby na dbanie o piękno i urodę w Velvet Clinic? Jakie technologie Wam w tym pomagają?

Eliza Krochmalska: Velvet Clinic podąża za rozwojem technologii, jednak wybieramy nowe urządzenia bardzo ostrożnie. Przede wszystkim zależy nam na tym aby technologie, które stosujemy były bezpieczne i sprawdzone, ale też skuteczne. Dlatego większość naszych urządzeń posiada medyczną certyfikację. Oznacza to, że skuteczność tych technologii została przebadana i udokumentowana. Zależy nam także na różnorodności technologii po to, abyśmy mogli dopasować zabiegi do potrzeb pacjentów w różnym wieku.

Paulina Drozdowska: Do modelowania sylwetki, na czele z Endermologie LPG Alliance, stosujemy falę uderzeniową Storz Medical, która bardzo ładnie rozbija tkankę tłuszczową. Wisienką na torcie obecnie jest najnowsza technologia ONDA, która jako pierwsza w Łodzi pojawiła się właśnie u nas. Nasi lekarze stosują bardzo efektywnie platformę laserową Alma Harmony XL PRO, którą mamy w wersji limitowanej. Cieszy nas, gdy odpowiednio dobrany sprzęt przyspiesza przeprowadzenie zabiegów, tak jest w przypadku np. depilacji laserowej Soprano.

Wiele technologii na jeden problem - czy to ma sens?

Eliza Krochmalska: Tak, ma to ogromny sens. Każda technologii powoduje określony efekt końcowy, ale droga dojścia do tego efektu jest naprawdę indywidualna. Problem może powstać z różnych przyczyn. Zdiagnozowanie tych przyczyn jest najcenniejsze, gdyż w wówczas możemy dobrać odpowiednią technologię. Czasami klienci dziwią się, że przyszli na wybrany przez siebie zabieg, ale my proponujemy i wykonujemy ostatecznie inna procedurę, często tańszą, ale bardziej efektywną w tym konkretnym przypadku.

Jak dobieracie Państwo technologie? Czy kierujecie się trendami?

Eliza Krochmalska: Trendy są ważne, ale my zwracamy uwagę na to, jaka firma stoi za konkretną technologią i jakie są początki tej technologii, tzw. technologia pierwotna. Zanim dana technologia trafi na rynek, jest to poparte wieloletnimi badaniami. Po zakończeniu okresu ochronnego, na rynku pojawiają się zamienniki i tutaj trzeba być bardzo ostrożnym w wyborze. Dlatego, że stosowanie technologii niesprawdzonej może spowodować powikłania oraz niepożądane skutki u pacjentów.

 

 

Oglądaj LIVE!