Obecnie dla pacjentów gabinetów i klinik medycyny estetycznej ważne jest nie tylko spalanie tłuszczu i zrzucanie zbędnych kilogramów, ale również jednoczesne modelowanie ciała, rzeźbienie mięśni i pozbywanie się cellulitu. Takie możliwości dają najnowocześniejsze technologie. Z dr n. med. Anną Okruszko porozmawialiśmy o terapii łączonej Onda i Schwarzy, którą z powodzeniem stosuje u swoich pacjentów, osiągając znakomite efekty. 

 

Oglądaj LIVE

 

Estera Gabczenko: Jakie są najnowsze trendy w zabiegach na ciało?

Dr n. med. Anna Okruszko: Trend od lat jest ten sam, czyli mamy być piękni, szczupli, wysportowani, silni, zdrowi i oczywiście ładnie wyrzeźbieni. Natomiast bardzo zmieniły się technologie i one nam ułatwiają osiągniecie wymarzonej sylwetki szczególnie przed latem. 

Czego oczekują obecnie Pacjenci i czy medycyna estetyczna jest w stanie sprostać tym oczekiwaniom?

Obecnie bardzo ważne jest nie tylko spalanie tłuszczu, nie tylko zrzucanie kilogramów chociaż to zawsze jest podstawą. Ale również jednoczesne modelowanie i rzeźbienie mięśni i pozbywanie się cellulitu.

Jakie technologie są tutaj pomocne?

Zacznijmy od spalania tkanki tłuszczowej oraz pozbywania się zlokalizowanej tkanki tłuszczowej np. w postaci fałdki na brzuchu, fałdki na boczkach, bryczesów, drugiego podbródka, który od niedawna można redukować w sposób nieinwazyjny - te miejsca są bardzo trudne jeżeli chodzi o pozbywanie się tej tkanki tłuszczowej.

Tutaj możemy użyć skutecznego, nowoczesnego sprzętu ONDA. Jest on oparty na tzw. zimnych falach (cool waves) – są to mikrofale o częstotliwości 2,45 Ghz. Powodują bardzo duże „rozgrzanie” tkanki tłuszczowej, spowodowanie stresu metabolicznego w samym adipocycie, w samej komórce tłuszczowej. Do tej pory dostępne technologie powodowały zmniejszenie się objętości adipocyta poprzez popularne „wypocenie” tłuszczu. Obecnie adipocyt jest tak pobudzany, że pęka błona komórkowa i komórka tłuszczowa obumiera. Wówczas wkraczają do akcje komórki makrofagi, które oczyszczają organizm i dalej tłuszcz jest wydalany drogą naczyń limfatycznych.

Czy zabieg ONDA jest bolesny? Jak działa technologia ONDA?

Zabieg jest bezbolesny, ale nie jest relaksacyjny, a to co odczuwamy to jest wysoka temperatura. Fale emitowane przez końcówkę sprzętu nie uszkadzają skóry i mięśni, a działają w sposób izolowany w tkance tłuszczowej. Ciepło, które się wytwarza pomaga w obkurczaniu skóry, czujemy intensywne, nieparzące ciepło. Końcówki aplikatorów są dodatkowo chłodzone, co powoduje, że zabieg jest komfortowy.

ONDA ma dwie głowice. Jedna działa bardzo głęboko w zlokalizowanej tkance tłuszczowej, natomiast druga głowica działa powierzchniowo, w miejscach, gdzie możemy redukować cellulit, jak również możemy działać napinająco na skórę np. redukuje i napina podbródek.

Jakie są wskazania do zabiegu ONDA?

Statystycznie w naszej klinice „królują brzuchy”. Po tym zabiegu można wyraźnie odczuć, że spodnie się łatwiej zapinają i są to efekty bardzo namacalne. Ale również często pracujemy na udach, jeżeli chodzi o cellulit, nawisy nad kolanami, bryczesy i boczki. Efektem dodatnim jest ujędrnienie skóry.

Jak działa technologia Schwarzy? Na czym polega zabieg?

Schwarzy wykorzystuje pole elektromagnetyczne o natężeniu 2,5 Tesli, w celu uzyskania skurczy mięśni. W urządzenie mamy dwa programy główne, które pozwalają na spalanie tkanki tłuszczowej i także pracować na masę i budować napięcie mięśnia. Urządzenie działa całkowicie bezboleśnie generując podczas jednej sesji 20 000 – 60 000 skurczy mięśnia, co jest absolutnie nie do wykonania samodzielnie. Urządzenie generuje supramaksymalne skurcze, które trwają dłużej niż te, które możemy wygenerować samodzielnie. Powoduje to, że przebudowa mięśnia jest szybsza, a w efekcie ładniejsza. Czyli mamy taką skoncentrowaną siłownię w gabinecie medycyny estetycznej

Na jakie partie ciała możemy zastosować SCHWARZY i je ładnie wyrzeźbić?

Wracając do naszego „brzuszka”, stosując ten zabieg pracujemy z mięśniami ukośnymi, spłaszczając nie tylko brzuch, ale również uzyskując wcięcie w talii. Pole elektromagnetyczne dociera bardzo głęboko do wszystkich partii mięśniowych, co pomaga kształtować nie tylko mięsnie powierzchniowe, ale również całą sylwetkę. Stosujemy zabieg na pośladkach, które następnie ładnie się unoszą. Kolejną partią są uda, ich wewnętrzna strona oraz przyśrodkowe części ud, które jest bardzo trudno wytrenować.

Technologia pozwala na izolowane rzeźbienie mięśni, jednak nie wyklucza naturalnego, zdrowego kształtowania sylwetki np. w postaci ćwiczeń i diety. Jeżeli Klient prowadzi zdrowy styl życia, nasze wspólne wysiłki dają fenomenalne efekty. 

Co daje połączenie zabiegów Onda i Schwarzy?

Stopniowa i postępująca redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą fal cool waves ONDA dostarcza nam bardzo dobrą energię do pracy mięśni, a mięśnie stymulowane przez SCHWARZY przyśpieszają metabolizm tłuszczu. Prowadzi to do szybkiej, naturalnej i harmonijnej utraty tkanki tłuszczowej i modelowania ciała.

Jak w praktyce wygląda łączenie tych zabiegów?

Terapię łączona układamy indywidualnie, w zależności od tego jakie efekty chcemy osiągnąć. To jest cudowne, że możemy skupić się na docelowym efekcie w określonym miejscu i osiągnąć pożądaną zmianę. A więc jeżeli jest duży nadmiar tkanki tłuszczowej stawiamy najpierw na zabiegi ONDA, a także stosujemy SCHWARZY w trybie Fitness – czyli seria krótkich skurczy. Taki zabieg możemy przeprowadzić podczas jednej wizyty w klinice.

Jakie są zalecenia przed zabiegami?

Specjalnych zaleceń jest niewiele, na pewno nie można przed zabiegiem ONDA spożywać alkoholu. Bardzo ważne jest dobre nawodnienie, pomaga to w trakcie zabiegu na wyprowadzanie przez kanały limfatyczne tłuszczu. W przeddzień i po zabiegu należy wypijać ok 3 litrów wody dziennie. Również nie rozgrzewamy ciała np. poprzez bardzo gorące kąpieli. Natomiast przy zabiegach SCHWARZY specjalnych zaleceń nie ma, gdyż zabieg polega na pracy mięśni. Nie zaleca się przychodzić po treningu jak również w ciągu 24 godzin po zabiegu wykonywać intensywnych ćwiczeń na tę partię. 

Czy zabiegi te zastąpią aktywność fizyczną i dietę, czy raczej działają wspomagająco?

Zabiegi są uzupełnieniem dla zdrowego stylu życia, wówczas można osiągnąć niesamowite efekty. Ale zaznaczam, że nie zastąpią one aktywności fizycznej i zdrowego odżywania się.

I na koniec, czy warto stosować zabiegi na ciało i dlaczego właśnie ONDA i SCHWARZY?

Dlaczego warto? Bo wszyscy chcemy być piękni i atrakcyjni. Z przyjemnością patrzeć w lustro i nie przejmować się cellulitem, wiszącymi pośladkami czy wypiętym brzuchem.

Dlaczego te technologie? Dlatego, że efekty po tych zabiegach są realne i dużo szybsze niż przy samodzielnych ćwiczenia, jak również są łatwiejsze do osiągnięcia u tzw. „leniuszków”.

 

Na koniec prezentujemy kilka przykładów zastosowania wspomnianych technologii oraz osiągniętych efektów:

Więcej informacji na temat urządzeń na stronach: Schwarzy oraz ONDA